Šaltomis dienomis rekomenduojame vengti šalto maisto ir skysčių. Patariama įsitikinti, kad patalpų oras yra pakankamai šiltas, bent viename kambaryje temperatūra yra ne mažesnė kaip 18 °C temperatūros, rašoma pranešime spaudai.

Eidami į lauką:

  • Atsižvelkite į sinoptikų įspėjimus.
  • Keliais sluoksniais apsivilkite šiltus drabužius, kumštines pirštines, ausis dengiančią kepurę, šiltą neankštą avalynę, vilnones kojines, esant reikalui pridenkite veidą.
  • Galite išgerti šiltų skysčių.
  • Nevartokite alkoholio, nes išgėręs žmogus dėl išsiplėtusių kraujagyslių greičiau praranda šilumą ir sušąla.
  • Nedėvėkite drėgnų drabužių, kojinių, pirštinių.
  • Jeigu ruošiatės lauke sportuoti, įvertinkite ar tam yra tinkamos sąlygos, apsirenkite specialią aprangą (apatinius termo drabužius), tinkamą avalynę.

Lauke:

  • Venkite ilgai stovėti ar sėdėti šaltame ore, nes nejudėdami greičiau sušalsite.
  • Spustelėjus speigui įvertinkite, ar galite būti lauke. Ilgai esant šaltyje, o ypač pavartojus alkoholio, žmogaus pojūčiai susilpnėja, apima mieguistumas, žmogus nejaučia šalčio ir dėl nušalimų atsiradusio skausmo.
  • Sudrėkus, sušlapus drabužiams, skubiai juos pasikeiskite sausais.
  • Atidžiai įvertinkite simptomus, sukeliamus neigiamo šalčio poveikio, tokius kaip drebulys, nuovargis, koordinacijos sutrikimai, sumišimas, dezorientacija. Itin atkreipkite dėmesį į pamėlusią odą, pulso sulėtėjimą. Pastebėjus šiuos simptomus, skubiai imkitės priemonių sušilti ir prireikus kreipkitės į gydymo įstaigą.

Sušalę – skubėkite sušildyti sušalusias vietas: ant sušalusių vietų dėkite šildomuosius kompresus, sušalusias galūnes merkite į šiltą vandenį nuo 37 iki 40 °C temperatūros. Jeigu neturite termometro, patikrinkite vandens temperatūrą paliesdami vandenį nesušalusia ranka ar alkūne – vanduo turėtų būti šiltas, ne karštas.

Primename, jei patalpas šildote krosnelėmis, kūrenamomis kietu kuru, suskystintomis dujomis įsitikinkite, kad šios patalpos būtų gerai vėdinamos ir degimo produktai pašalinami. Dėl netinkamo krosnelių naudojimo galima apsinuodyti degimo produktais, ypač pavojingos yra smalkės (anglies viendeginis). Jei jų patalpoje susikaupia daug, gali ištikti mirtis. Būkite atsargūs naudodami šildytuvus. Nenusideginkite prisilietę prie karštų paviršių. Būkite budrūs ir nesukelkite gaisro.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)