Š.m. spalio 6 d. 65 m. amžiaus moteris, kuriai prieš dvi savaites buvo įsisiurbusi erkė, buvo paguldyta į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę, o spalio 7 d. pervežta į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių, kur spalio 8 d. mirė, rašoma pranešime spaudai.

ULAC duomenimis, Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu didėja: 2015 m. registruota 336, o 2016 m. – 633 atvejai. Per š.m. sausio – rugpjūčio mėnesius šia liga susirgo 214 asmenų.

Efektyvi erkinio encefalito prevencinė priemonė – skiepai. Vakcinaciją nuo EE rekomenduojama pradėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo laikotarpis. Žmogus tampa pilnai apsaugotas nuo EE praėjus 2 savaitėms nuo antrosios vakcinos dozės suleidimo.

Jei įsisiurbė erkė, ULAC specialistai primena, kad ją ištraukti galima paprasčiausiu pincetu. Prieš traukiant erkę riebalų ir kitų medžiagų naudoti nereikia, nes pašaliniai dirgikliai suaktyvina erkės mitybą. Erkę svarbu pincetu suimti kuo arčiau žmogaus kūno odos ir nesukiojant staigiu judesiu traukti į viršų, įkandimo vietą dezinfekuoti. Organizmo savijautą ir įkandimo vietą rekomenduojama stebėti mėnesį – per šį laiką pasireiškia erkių platinamų ligų simptomai.

Ištrauktos erkės į laboratoriją vežti tyrimams neverta, jei ji ir buvo infekuota, efektyvių prevencinių priemonių galinčių padėti apsisaugoti nuo ligos jau įkandus erkei nėra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (92)