Iš viso per šį laikotarpį donorai kraujo ar jo sudėtinių dalių davė 42 755 kartus, neatlygintini kraujo davimai sudarė 94 proc., rašoma pranešime spaudai.

Kraujo donorų registro duomenimis, 2016 m. šalies kraujo donorystės įstaigose atliktos 105 175 kraujo ir jo sudėtinių dalių donacijos, iš jų 88,5 proc. buvo neatlygintini kraujo davimai. Iš viso registre nuo jo veiklos pradžios 2012 m. balandžio 1 d. iki 2016 m. pabaigos sukaupti duomenys apie 152 448 donorus, kurie kraujo ar jo sudėtinių dalių davė 431 575 kartus.

Kraujo donorystės įstaigų pastangos skatinti donorus dažniau duoti kraujo pasiekė tikslą – registro duomenimis, daugėja pakartotinių ir nuolatinių donorų, kurie nuo 2012 m. balandžio 1 d. kraujo ar jo sudėtinių dalių davė daugiau kaip vieną kartą arba duoda reguliariai, t. y. kasmet bent kartą. Tokių donorų padaugėjo nuo 54,2 proc. 2013 m. iki 68,1 proc. 2016 metais. 104 donorai praėjusiais metais kraujo ar jo sudėtinių dalių davė 10 kartų ir daugiau, o 2 iš jų – net 24 kartus, išlaikydami nustatytus minimalius laiko tarpus tarp donacijų.

Kraujo donorų padaugėjo kraujo donorystės įstaigoms informavus visuomenę apie kraujo trūkumą: pirmąją š. m. gegužės savaitę užregistruotos 1 342 donacijos, o antrąją, pasigirdus prašymams aukoti kraujo, užregistruota net 3 671 donacija ir visos jos buvo neatlygintinos, o 73 proc. šių donacijų buvo pakartotinės, t. y. atliktos ne pirmą kartą donavusių donorų.

„Nuoširdžiai dėkojame visiems žmonėms, kurie nelieka abejingi, už jų kilnų poelgį, už aukojamą kraują. Siekiant aprūpinti visas šalies ligonines reikalingu kraujo kiekiu ir išvengti kraujo trūkumo, kraujo donorystės įstaigos deda visas pastangas, kad donorai pastoviai duotų kraujo ir kuo daugiau naujų žmonių įsitrauktų į kraujo donorystę“, – sako Kraujo donorų registro vadovė Svetlana Bogdanova.

Kraujo donorų registro duomenys skelbiami Higienos instituto internetinės svetainės puslapyje čia.

Kiekvienais metais birželio 14 d. minima Pasaulinės kraujo donorų diena. Šios dienos proga Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia 2017 m. visuotinės kampanijos šūkį „Kuo tu gali padėti? Duoti kraujo. Duoti dabar. Duoti dažnai“ bei kviečia pamąstyti apie tai, ką kiekvienas galime padaryti kritinių įvykių metu ir nelaukti, kol atsitiks nelaimė, kad galėtume padėti nukentėjusiems.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)