Ataskaitoje, kurią skelbia „Archives of Sexual Behavior“, nurodoma, kad Jungtinėse Valstijose buvo apklausta daugiau nei 52 tūkst. žmonių siekiant nustatyti „orgazminį skirtumą“ tarp skirtingų lyčių ir lytinių orientacijų.

Apklausos rezultatai parodė, kad dalis žmonių, kurie teigia paprastai arba visuomet lytinių santykių metu jaučiantys orgazmą, gerokai skyrėsi. 95 proc. heteroseksualių vyrų teigia beveik arba nuolat patiriantys orgazmą, palyginti su tik 65 proc. heteroseksualių moterų.

Kitose tirtose grupėse procentinė dalis buvo tokia:

Gėjai – 89 proc.

Biseksualūs vyrai – 88 proc.

Lesbietės – 86 proc.

Biseksualios moterys – 66 proc.

Tyrimo autoriai pažymi, kad nors ankstesni tyrimai taip pat atskleidė, kad heteroseksualūs vyrai orgazmą patiria dažniau nei heteroseksualios moterys, iki šiol nebuvo duomenų, kurie leistų palyginti skirtingos lytinės orientacijos grupes.

„Mes gavome daug duomenų apie gėjus, lesbietes ir biseksualius vyrus bei moters, kurie buvo apklausti taip pat, kaip ir heteroseksualūs vyrai bei moterys. Taip būna labai retai“, – sakė tyrimui vadovavęs Chapmano universiteto Sveikatos psichologijos katedros docentas dr. Davidas Frederickas.

„Tokie duomenys mums leido pamatyti, ar yra daugybiniai orgazminiai skirtumai ne tik tarp heteroseksualių vyrų ir moterų, bet ir kitų grupių. Be to, jie parodė, kad lesbietėms yra mažesnė tikimybė patirti orgazmą nei vyrams, bet didesnė nei heteroseksualioms moterims.“

Pasak dr. D. Fredericko, vienas iš tyrimo tikslų buvo „nustatyti, ką lesbietės daro kitaip nei heteroseksualios poros, kas leistų panaikinti tą orgazminį skirtumą“.

Tyrimai autoriai pažymi, kad lesbietėms lengviau patirti orgazmą, nes jos gerokai geriau suvokia, kas suteikia partnerei malonumą, kaip, pavyzdžiui, klitorio stimuliavimas. Tačiau vienas stimuliavimo būdas beveik visoms grupėms buvo efektyviausias, ir tai buvo oralinis stimuliavimas. Tik heteroseksualių vyrų grupėje nebuvo pastebėta ryšio tarp oralinio sekso ir orgazmų dažnumo.

Dr. D. Frederickas sakė, kad tokios išvados nenustebino. „Tačiau nustebino tai, kad labai mažai vyrų ir moterų iš tiesų labai retai užsiima oraliniu seksu. Mažiau nei pusė apklaustų žmonių visuomet ar dažnai įtraukė oralinį seksą į savo intymųjį gyvenimą. Ir tik 25 proc. moterų, kurios retai patiria orgazmą, paprastai-visuomet stimuliuojamos burna“, – sakė jis.

Tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad tikimybę moteriai patirti orgazmą didina oralinis seksas, aistringas bučiavimasis ir lytinių organų stimuliavimas. Tokios išvados dar kartą patvirtina ankstesnių tyrimų išvadas, kad daugeliui moterų sunkų patirti orgazmą tik pačio lytinio akto metu.
Apklausa taip pat atskleidė, kas dar padidina tikimybę moteriai patirti orgazmą:

Pokalbis apie tai, ko partneriai nori lovoje
Pagirios partneriui už tai, ką jis/ji padarė lovoje
Seksualūs apatiniai
Įvairovė: pasimatymai, masažai, lengvi sadomazochistiniai žaidimai.
„Seksualinė kalba“ bei meilės išraiškos sekso metu

„Žurnaluose ir knygose galima rasti begalę patarimų, kai lengviau patirti orgazmą, – sakė dr. D. Frederickas. – Mes norėjome panagrinėti dešimtis skirtingų porų elgsenų ir atrasti tas, kurios labiausiai yra susijusios su orgazmų dažnumu.“

Mokslininkai taip pat sako, kad orgazminiam skirtumui didelę įtaką turi socialinės ir evoliucinės idėjos. Pavyzdžiui, vienose visuomenėse nepriimtina, kad moterys reikštų savo seksualinę aistrą. Vyrų atveju jaučiamas spaudimas, kad jie privalo atlikti aktyvų vaidmenį sekso metu. Tai gali užkirsti kelią prasmingam bendravimui ir apriboti poros elgseną, kuri, labiausiai tikėtina, padėtų moteriai patirti orgazmą.

Mokslininkai tikisi, kad jų išvados padės sumažinti orgazminį skirtumą. Tai galima padaryti „sprendžiant socialinius-kultūrinius klausimus ir skatinti vyrus ir moteris įvairinti savo intymų gyvenimą“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)