„Jei būtų nutarta kompensuoti skiepų nuo meningokoko vakcinas, o jų yra dviejų rūšių – nuo A ir C grupės bei nuo B grupės, ir skiepyti abejomis reikėtų per metus apie 30 tūkst. vaikų, tai sudaro apie 8 mln eurų per metus. Šiuo metu visa imunoprofilaktikos programa yra 8,7 mln. eurų, tai (skiepai nuo meningokoko) faktiškai sudarytų dar tiek pat lėšų, kiek mes visoms kitoms vakcinoms skiriame“, – sakė G.Kacevičius.

Pasak laikinojo VLK vadovo, iš Europos Sąjungos šalių nuo meningokoko infekcijos valstybės lėšomis skiepija tik Didžioji Britanija. Lietuvoje skiepas nuo B grupės meningokokinės infekcijos kainuoja daugiau kaip šimtą eurų, ir imunitetui susiformuoti priklausomai nuo vaiko amžiaus reikalingi ne mažiau kaip du skiepai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas sakė, kad Lietuvoje per metus fiksuojama apie 80 susirgimų meningokoku atvejų, iš jų ir 10 proc. vaikų miršta. ULAC vadovas sakė, kad vakcina nuo B grupės meningokoko infekcijos sukurta tik 2013 metais, ir pastebima, kad vis daugiau tėvų vaikus nuo šios infekcijos paskiepija savo lėšomis.

„2014 metais savo lėšomis pasiskiepijo virš 300 vaikų, praėjusiais – jau gerokai virš tūkstančio. Supratimas (kad reikia skiepytis) yra, bet galimybės tik dabar atsiranda“, – skė S.Čaplinskas.

Sveikatos reikalų komitetas klausimą dėl vakcinos nuo meningokoko infekcijos įtraukimo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių svarstė po kelių meningokoko atvejų, pasibaigusių mažamečių mirtimi.

2015 metais Lietuvoje užfiksuoti 74 meningokoko infekcijos atvejai, iš jų 7 pasibaigę mirtimi, o šiais metais jau registruota per 10 meningokoko atvejų, iš jų irgi keli pasibaigė mažamečių vaikų mirtimi.

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos yra žaibinis sepsis ar pūlingas meningitas. Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Lietuvoje kasmet fiksuojama iki 80 meningokoko infekcijos atvejų.