Tačiau jeigu manote, kad „šiemet tikrai viskas bus kitaip“, galite stipriai nusivilti. Kaip rašo huffingtonpost.com, egzistuoja mažiausiai 10 svarių priežasčių, kodėl neverta pasiduoti iliuzijai: o dabar tai aš sulieknėsiu.

1. Šį kartą viskas tikrai nebus kitaip, tačiau tai – ne jūsų kaltė. Dietos žlunga, nes jų siūlomas valgiaraštis nėra pritaikytas nuolatiniam maitinimuisi. Jos skatina perfekcionizmą ir milžiniškas viltis, o galiausiai žlunga, taip priversdamos suabejoti savo stiprybe ir sugebėjimais.

Dietos palaiko mūsų kultūroje gają iliuziją, kad svorio netekimas tiesiogiai susijęs su laime ir sveikata. Tačiau iš tiesų daugeliui žmonių svorio metimas sukelia tik dar daugiau nerimo, nes baiminamasi, kad ištirpę kilogramai sugrįš. Tad svorio metimas laikantis dietų neretai gali reikšti, kad ne tik nesulieknėsite, bet ir kilogramai sugrįš su kaupu.

2. Dietose slypi klasta: kuomet jos žlunga ir nuvilia, iškyla grėsmė, kad imsite kaltinti save. Stresas, atsiradęs iš nemeilės sau, persismelkia į visas gyvenimo sritis ir daro neigiamą įtaką gyvenimo kokybei.

Susitelkimas į dietos laikymąsi sukelia stresą, skaudžius vidinius dialogus ir skausmą. Dėl tokios savijautos galima drąsiai kaltinti dietas.

3. Būtina suvokti, kad jūsų kūnas nėra problema, kurią reikia išspręsti. Kūnas yra mūsų namai. Jei apie jį galvojama kaip apie atskirą, problemišką ar netgi pasibjaurėjimą keliančią dalį, gresia prarasti gebėjimą išgirsti ir suprasti svarbius kūno siunčiamus signalus. Šie signalai nemeluoja, į juos būtina įsiklausyti.

Pasitikėjimas savo kūnu – kiekvieno prigimtinė teisė.

4. Dažniausiai pasitaikantis svorio metimo rezultatas, paprastai ištinkantis per dvejus metus, yra svorio priaugimas. Dažniausiai dietos besilaikantys žmonės susigrąžina buvusį svorį ir priauga papildomų kilogramų.

Dažni svorio pokyčiai sveikatai kelia daug daugiau žalos nei didesnis, tačiau stabilus svoris.

5. Susitelkimas į dietą siekiant sulieknėti reiškia savo emocinės gerovės nepaisymą. Nepastebime, kad galvodami, jog lieknumas yra savaime gerai, sumenkiname grožį – neatsiejamą žmogišką vertybę, kuri nepriklauso nuo žmogaus svorio.

Jei nekenčiame savo kūno ir negalime besąlygiškai savęs mylėti, nejučia palaikome grožio industrijos peršamus idealus. Kol nenukreipsime savo dėmesio nuo šių idealų, tol palaikysime jų daromą žalą. Tačiau galime būti tie, kurie šią situaciją pakeis.

6. Dietos laikymasis įsuka į užburtą ratą: pirmiausia apima entuziazmas ir azartas, savotiška „medaus mėnesio“ fazė, kuri netrukus pavirsta alkiu, nerimu ir baime, įsiūčiu sau ir bandymu vėl viską pradėti nuo pradžių. Pasiekus sulieknėjimą, šis ratas nenutrūksta.

Numetus svorio, retai suvokiama, kad jau gana ir toliau lieknėti nebereikia. Vienintelis būdas ištrūkti iš šio užburto rato yra imti žvelgti į save su gerumu ir pagarba, kaip į kovojusį ir daug žalos patyrusį žmogų. Iš šio pripažinimo taško galima atsispirti ir pradėti sveikti.

7. Kova su svoriu nėra būdas savimi pasirūpinti. Chroniškas stresas daro neigiamą įtaką sveikatai. Nepasitenkinimas savo kūnu skatina būseną, kuri nepalaiko sveikatos.

Mūsų kultūroje vyraujantis įsitikinimas, kad papildomų kilogramų reikia gėdytis, verčia žmones jaustis kaltais ir tampa pagrindiniu veiksniu, darančiu įtaką svoriui ir sveikatai.

8. Kalorijų skaičiavimas ir maisto ribojimas nėra tapatus sveikatos siekiui. Jis greičiau siejamas su valgymo sutrikimais. Kuomet įprantame įsiklausyti į savo kūną, jis geba suprantamai su mumis komunikuoti.

Galime atskirti tikrą alkį ir sotumą. Pasitikėjimo savo kūnu atgavimas grąžina aiškų pripažinimą ir pagarbą, kurį mūsų kūnas vėl ims rodyti kasdien, atsidėkodamas už tai, kaip su juo elgiamės.

9. Nemaža dalis ligų, paprastai siejamų su antsvoriu, gali būti gydomos nekeičiant kūno masės indekso. Tereikia susikoncentruoti į sveikesnę mitybą, streso mažinimą ir džiaugsmingą judėjimą pirmyn.

10. Beveik 40 proc. Naujųjų metų pasižadėjimų susiję su svorio metimu. Tai kartu reiškia ir pinigus, išleidžiamus lieknėjimo reikmėms. Lieknėjimo industrija yra priklausoma nuo klientų, nuolat kartojančių tuos pačius dalykus ir besitikinčių kitokių rezultatų.

Tad galbūt šiemet vertėtų pamėginti kažką kito? 2015-asiais imkite rūpintis kūnu iš vidaus, ne iš išorės. Meskite šalin mintis apie svorį, susitelkite į rūpestį savimi ir gyvenkite taip, kaip norite.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)