Vietoj įprastinės širdies transplantacijos, kuomet persodinama donoro širdis, vidutinio amžiaus itin sunkios sveikatos būklės moteriai persodinta dirbtinė širdis.

Ši dirbtinė širdis yra kitokia nei įprastinės asistuojančios sistemos - ji plaka žmogaus viduje ir pilnai pakeičia paties žmogaus širdies veiklą. Operaciją atliko medikų komanda, vadovaujama Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovo prof. Rimanto Benečio, kartu su svečiais chirurgais iš Vokietijos Bad Oeynhouseno miesto.

Pasak prof. R. Benečio, ši dirbtinė širdis yra techniškai naujas žingsnis širdies persodinimo operacijose, tobulesnė už įprastines asistuojančias skilvelių sistemas, kurios šios pacientės atveju netiko. Dėl itin sunkios pacientės būklės, kurią sukėlė dėl ligos pakitęs širdies raumuo ir nebegalint laukti donoro širdies, buvo persodinta ši - dirbtinė širdis. Ši širdis užtikrins ir stabilizuos pacientės būklę, iki kol bus galima persodinti donoro širdį.

Operacija užtruko 6 valandas, pacientės būklė po dirbtinės širdies persodinimo yra stabili. Ši operacija yra pirmoji tokia Baltijos šalyse, jų visame pasaulyje atlikta šiek tiek daugiau nei 900.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją