Valakupių plastinės chirurgijos klinikos vadovas žino ir apie „saviveiklininkus“, kurie jau ne tik kalėjimuose dėl „patrauklumo“ žaloja sveikatą – į lyties organus prisileidžia ištirpinto vazelino, „prisikala“ vinių.

Nuosaikesni patiki „efektyviausiu varpos didinimo metodu – mechaniniu tempimu“, nors tokį varpos didinimo būdą chirurgai vadina šarlatanizmu.

„Chirurginis varpos didinimas rizikingas – kaip ir kiekviena operacija“, - pripažįsta profesorius K.Vitkus. Tačiau tai vyrų nestabdo. Kaip ir įspėjimai apie „namudinio“ varpos didinimo pasekmes. Pakanka peržvelgti internete talpinamus klausimus seksologams – kone pusė vyrų laiškų apie tai, kaip nebrangiai ir greitai pasididinti varpą.

„Norėčiau sužinoti penio didinimo pratimų, ar yra kokių vaistų. Nesu patenkintas savo lytiniu organu, nes jo dydis tėra 14 cm. Prašau padėkit“, „Ar labai sudėtinga operacija yra lyties didinimas? Aš nepatenkintas savo "nepasididžiavimu". Kiek tai kainuotų, nes jau seniai apie tai galvoju? Man 24 m.“, „Daktare, kaip jį padidint namų (tiesą sakant, barako) sąlygomis?“ – tik keli iš galybės laiškų.

Pasak profesoriaus K.Vitkaus, normalus varpos dydis nuo 12 iki 17 cm (kitais duomenimis 10-20 cm, vidurkis 12-15 cm - DELFI). Per operaciją jos ilgis ir skersmuo padidinamas dar iki 2 cm, raiščių atskyrimas po gaktos kaulu leidžia ją prailginti dar 2-3,5 cm.

„Ilginant varpą ji tarsi patraukiama iš šaknies, dėl to pasidaro didesnė. Varpos didinimo operacija yra sudėtingesnė - apyvarpėje daromi nedideli pjūviukai, o pro juo švirkštu varpa pripildoma savų riebalų, kurie gali būti paimti iš vidinių šlaunų paviršiaus arba "gelbėjimosi rato" pilvo apačioje. Po tokios operacijos atmetimo reakcijų nebūna, nes varpa yra pastorinama savais riebalais“, - pasakojo chirurgas.

Su vietine arba bendra nejautra atliekamos operacijos minėtoje klinikoje kainuoja 12 tūkst. litų, po jų rekomenduojama 5 savaites susilaikyti nuo seksualinio gyvenimo.

DELFI: Ar daug vyrų dėl grožio pasiryžę aukoti didelius pinigus?

K.Vitkus: Vis daugiau. Mūsų klinikoje vyras - maždaug kas dešimtas pacientas. Tačiau ateina ne tik didintis varpos, bet ir nusisiurbti riebalų, kitų grožio procedūrų. Populiariausios – nosies operacijos. Ne vienas vyresnio amžiaus vyras pageidauja veido patempimo, vokų plastikos, labai populiarus plaukų persodinimas.

DELFI: Kodėl tarp norinčiųjų pasididinti varpą dominuoja jaunesnio amžiaus vyrai?

K.Vitkus: Todėl, kad jie - lytiškai aktyvūs žmonės. Kai kurie galbūt sulaukė pastabų iš antrosios pusės. Kita vertus, žiūri pornografinius filmus, kuriuose vaidina rinktiniai statistai ir įsivaizduoja save jų vietoje – akcentuoja neatitikimą jų kūnui, jų varpai. Nori būti gigantai, nori būti kitokie nei yra.

DELFI: Ar operacija nekenkia sveikatai?

K.Vitkus: Varpos didinimas turi daug povandeninių rifų, nes taikoma bendra nejautra, intervencija. Visko gali atsitikti, kaip per kiekvieną operaciją. Nelendama į pilvą, bet gali būti visokių komplikacijų, pradedant kraujosruvomis, jutimo sutrikimais, baigiant kitomis.

Didesnis rizikos laipsnis rūkančiam žmogui, nes sutrinka jo audinių oksigenacija (aprūpinimas deguonimi), gijimas, spazmuoja periferinės kraujagyslės. Tokiems žmonėms bandau paaiškinti, kad gali būti problemų.

Varpos didinimo procedūras galima daryti, kai žmogus jau gali atsakyti už savo kūną, keisti jį, kaip įsivaizduoja, bet svarbu, kad būtų pilnametis.

DELFI: O kokiems pacientams negalima?

K.Vitkus: Vengčiau daryti sergantiems cukriniu diabetu, turintiems imunologinių problemų ar vyresniems pacientams, kuriems yra aterosklerozė, nes gali prasčiau gyti audiniai.

DELFI: Maža varpa – tik psichologinė problema?

K.Vitkus: Psichologija turi didelę reikšmę. Jeigu žmogus nerealiai save įsivaizduoja, kaip antikinėse skulptūrose, nori didžiulės varpos, pradeda kankintis ir griaužiasi. Nors dalis žmonių turi ir įgimtų sutrikimų.

Dabartinis amžius – jaunystė, grožis, seksas, jėga. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje diskžokėjai prie mašnelių pasijungia lašelines ir publikai atrodo, kad jo kelnėse kažkas super. Prisileidžia pusę litro skysčio ir genitalijų srityje pūpso kalnas – sudalyvauja šou...

DELFI: Kiek pacientų pageidauja varpos didinimo, ar tokių vyrų daugėja, su kuo tai sietumėte?

K.Vitkus: Tikslių duomenų nepasakysiu, tačiau nėra mėnesio, kad tokių pacientų nebūtų. Ypač domisi jaunimas, kuris pabūna užsienyje, nors kasmet daugėja ir jaunų, ir pagyvenusių žmonių.

Žmonės nori gražiau rėdytis, važinėti prabangiais automobiliais, atrodyti seksualiai potencialūs.

Moterys anksčiau akcentuodavo moteriškumą, vaisingumą, o dabar, norėdamos atrodyti erotiškai patraukios, didinasi kitą vietą - krūtis, o vyrai - varpą.

DELFI: Palyginti su kitomis procedūromis, varpos didinimas ir ilginimas yra brangus. Kodėl?

K.Vitkus: Tokia klinikos strategija.

DELFI: Bet savikaina nėra tokia didelė?

K.Vitkus: Oi, ne. Čia implantai nenaudojami - reikia technikos, patirties, chirurgams daugiau pavažinėti, pamatyti.

Varpos didinimas – kontraversiškas klausimas – vieni pasisako už, kiti prieš. Net Jungtinėse Amerikos Valstijose pilna polemikos šiuo klausimu.

DELFI: Dėl sveikatos?

K.Vitkus: Ne. Diskutuojama, kiek 2,5 centimetro gali pakeisti gyvenimą. Va ir viskas.

Jei žmogus savimi pasitiki, po operacijos jaučiasi stipresnis, pajėgesnis – gerai.

Kokios įtakos gyvenime turi grožis? Tu nesi laimingesnis, tačiau atsiveria daugiau galimybių, visi tave toleruoja, priima.

Pažiūrėkite, Amerikoje niekada nebuvo pliko prezidento. Visi turi atrodyti gražiai. Taip ir čia – jeigu būsi sekso gigantas, gal atsivers naujos galimybės.

DELFI: Kokia dalis jūsų pacientų yra Lietuvos piliečiai? Kokių šalių vyrai į jus dėl to yra kreipęsi?

K.Vitkus: Yra ir rusakalbių, ir lietuvių. Nemaža dalis iš šito regiono. Tačiau ir šiemet, ir praėjusiais metais teko operuoti musulmoniškų šalių vyrų. Didintis varpos atvažiuoja ir iš Jungtinių Arabų Emyratų, Tadžikijos, bet daugiausia iš Libano.

Norėdami atrodyti vyriški, patenkinti dar vieną haremo moterį – didinasi, nors iš esmės, jie ne dėl moters, o dėl savęs tokias operacijas darosi. Lyg gera dar vienai žmonai daro, bet kai paklausi, ar moterys žino, kad 5 savaites rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių, sako, kad jos neturi teisės to klausti.

Turėjau daug pacientų iš musulmoniškų šalių, nemažai bendravome, tai man paliko didelį įspūdį.

DELFI: O kaip jie sužinojo apie kliniką?

K.Vitkus: Nemažai jų – gyvenantys Lietuvoje, kitų žmonos iš Lietuvos. Kaip sužinojo vyrai iš Tadžikijos, nežinau – atvažiavo ir viskas. Tiesa, lėktuvuose yra klinikos reklama, tai gal atsivertė internetinį puslapį, kuriame visomis kalbomis apie paslaugas parašyta.

DELFI: Pastaruoju metu plačiai reklamuojamas mechaninis varpos ilginimo būdas. Kaip jį vertinate? Kuo jis geresnis ar blogesnis už chirurginį?

K.Vitkus: Tempimai – vienas iš gydymo etapų, tačiau vien jo nepakanka. Tokiu būdu niekaip negalima paveikti dangalo, kuris – kaip plienas, atlaiko didžiulius apkrovimus. Be intervencijos jo niekaip neištempsi.

Jeigu jo neatskiri nuo plačiojo raiščio ir netrauki, tik ištampai odelę, nes jis – ne nėščios moters pilvas, nesitempia.

Aš manau, kad tai – tiesiog šarlatanizmas. Kaip skystis nuo nuplikimo.

DELFI: Kalėjimuose vyrai, kaip patys sako, į varpą „įsiaugina“ šratus ar kitais būdais bando tapti seksualiai patrauklesni.

K.Vitkus: Kad žinotumėt, kiek šitiems žmonėms esu operacijų padaręs! Norėdami atrodyti vyriškai, jie visur apie varpą prisileidžia ištirpinto vazelino. Nuo jo atsiveria žaizdos, skausmas, uždegimas nežmoniškas, kirkšnių limfmazgiai – sureagavę.

Pūliuojantį varpos audinį tenka nulupti ir dengti odos lopu. Kartais visą varpos audinį nuskeletuoji iki pat mašnelės.

Tokių operacijų esu pridaręs daugybę. Būdavo ištisos dienos, kai tik jas darydavau.

DELFI: Iš kur tokia mada?

K.Vitkus: Kalėjime tai daro pseudo daktarai - kuris nors iš jų pačių. Ten gi visiška sekso abstinencija, tad tik apie tai, kaip išėjus į laisvę būti sekso gigantu, ir galvojama.

Ne tik vazelino prisileidžia, bet ir prisiveria siūlų, prisikala šratų – paima metalo ar organinio stiklo gabaliuką ir „įkala“ į apyvarpę. Šitų dalykų esu prisižiūrėjęs daugiau negu įmanoma.

DELFI: Ir kokios tokių saviveiklų pasekmės?

K.Vitkus: Daugiaetapės, 4-8 valandų mikrochirurginės operacijos, kai reikia pakeisti visą varpos dangalą. Po jų ne tik jutimai sutrinka - iš tiesų varpa pasidaro didžiulė, kaip gyvulio.

DELFI: Ar ši mada paplitusi tik tarp kalinių?

K.Vitkus: Ne tik. Taip žalojasi ir po Azijos šalis pavažinėję jaunuoliai, ar šiaip susirinkę į grupeles, nors iš pažiūros atrodo visiškai normalūs žmonės.

Smegenų plovimo pasekmė

Mažos varpos problemą Austrijoje dirbantis gydytojas-psichoterapeutas Gintautas Vaitoška vadina kraštutinai komiška. Paprašytas plačiau tai pakomentuoti, Tarptautinio Šeimos ir vedybų studijų instituto profesorius pradėjo nuo pavyzdžio.

„Štai kukliai atrodantis rusų studentas, per įžymųjį farsą "Okna", kalba, kad nesijautė tikras žmogus, kadangi jo lyties organas labai mažas. Perskaitęs reklamą apie galimybę jį pailginti, pasitarė su mama ir tai padaręs labai apsidžiaugė, nes „pasikeitė pasaulis ir pirmą kartą pasijuto visaverčiu žmogumi“.

„Tada pagalvojau, kad tik po 70 metų smegenų plovimo žmogaus vertę galima šiuo organu apriboti. Kad Lietuvoje bent jau viešai, per televiziją savęs žmonės taip dar nepristato: laba diena, mano varpos ilgis 18,23 cm. O kaip pas jus?.. Bet, pasirodo, per daug neatsiliekame“, - konstatavo gydytojas.

G.Vaitoška: apie tikėjimą orgazmu

„Šiaip jau galima skambiai atsakyti, kad jei kas nesijautė žmogum dėl varpos dydžio, tai juo nepasijaus kad ir trigubai jį pailginęs.

Psichologiniu požiūriu toks noras yra nevisavertiškumo jausmo išraiška, o geriausiu atveju - bent jau užstrigimas paaugliškame nerimastingume.

Juk paaugliai, nebūdami tikri dėl savęs, kitus žmones linkę naudoti savo statuso įtvirtinimui; seksualumo sferoje tai pasireiškia "genitaliniais mūšiais": kuris daugiau "gali", kuri mažiau "frigidiška", kas, kiek ir kur turi centimetrų...

Kalbu tai ir bijau, kad skaitytojas nebemato jau nieko keisto tokioje daiktų padėtyje: juk Eriko Eriksono groteskiška pastaba apie klaidingą psichoanalizės supratimą tapo visiška norma. Kuo čia dėta psichoanalizė?

Ši psichologijos šaka tapo seksualinės revoliucijos filosofija. Ką sakė Eriksonas? "Kai kas galvoja, jog psichoanalitinis gydymas stengiasi įtikinti pacientą, kad prieš Dievą ir žmones jis turi tik vieną pareigą: patirti gerus orgazmus, su tinkamu "objektu", ir reguliariai." O juk toks laimės receptas pas mus dabar rašomas nebe psichoanalitikų kabinetuose (ten, iš tikrųjų, tokio niekas niekada ir nedavė), bet "Cosmopolitan" redakcijoje. O Cosmo žmonės tiki. Ne bet kur juk, Amerikoj, leidžiamas...

Tikėjimas į orgazmą yra ne tik Eriksono apgailėtas psichoanalizės vulgarizavimas, tačiau ir rimtesnės seksologijos bendrai. Net gana fiziologiškai orientuoti seksologai -- tokie kaip žymieji Masters if Johnson - aiškiai matė, kad, jei pora turi seksualinių problemų, juos galima išspręsti tik išsprendus psichologinius (sutarimo, komunikacijos) sunkumus.

Gi psichologijos klasikai - tokie kaip Franklis, Rollo May, Erichas Frommas ir netgi tam tikra prasme pats Freudas aiškiai teigė, kad brandžioje asmenybėje seksualumas reiškiasi per meilę.

Kada ji tampa santykių šaltiniu ir tikslu, kai seksualinis artumas siekia išreikšti tarpasmeninį intymumą ir džiaugsmą - tada ir centimetrai ir "sugebėjimai" pasitraukia į kažkelintą vietą. Kokia laisvė!

Pagaliau ir tiems, kurie nepajėgia atsikratyti įkyraus noro tapti seksualiniais galiūnais, galima pasakyti, kad moters susijaudinimas yra psichinis vyksmas ir nuo mechaninio dirginimo priklauso gerokai mažiau, negu nuo aistros ir emocijų. Kitaip moterims nereiketų vyru išvis - užtektų gigantiškų muliažų...

Varpos didinimas – moters kerštas vyrui

Kita vertus, gali būti, kad varpos padidinimo operacijos yra savotiškas moters kerštas vyrui. Šis plastinėmis operacijomis kankina ją jau seniai. Ką gi, pamatuosime ir tavyje šį tą.

Vyrui siūlyčiau išnaudojimui nepasiduoti... ir pačiam nustoti tai daryti moteriai. Ir savyje, ir joje pamatyti šiek tiek daugiau nei penį ar vaginą.

Beje, jei kas ateitų pasikonsultuoti dėl kokio nors vyriško netvirtumo, pažadu, padaryčiau tai be atlygio. Kad mielieji chirurgai nepagalvotų, kad šią aukso gyslą (juk čia tai šaltinis! Turint omeny mūsų sutrikusius nervus, turbūt, devyni iš dešimties išgirdę, kur glūdi tikroji jo gyvenimo problema, imsis skubiai ieškoti chirurgo...) norėčiau nukreipti į psichoterapeutų kišenes“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (64)