Ar tinka vyrui nešioti auksinę ar sidabrinę grandinėlę ant kaklo?

Atsakymas: Jei jaučiate, kad reikia, tada tinka. Auksinių grandinėlių mada atkeliavo iš tų laikų, kai žmonės keliavo po pasaulį be plastikinių kortelių ir demonstravo vienas kitam savo užgyventus turtus. Kol kas grandinėlės ant kaklo dar nėra paneigtos ar kitaip pasmerktos. Kadaise ir aš nešiojau auksinę Lenino galvą ant krūtinės, bet kai marksizmas buvo pasmerktas, lioviausi.

Kaip atrodo akiniai nuo saulės žiemą?

Atsakymas: Atrodo praktiškai ir stilingai. Niekas taip neakina, kaip spinduliai, atsispindintys nuo sniego.

Esu profesionalus dviratininkas ir turiu labai specifinę problemą – vestuvinis žiedas spaudžia pirštą. Ar padoru nešioti vestuvinį žiedą pervertą grandinėle ir pakabintą ant kaklo? Ar tai „košer“?

Atsakymas: Tik atliekant specifinę veiklą, Jūsų atveju, tik minant dviračio pedalus. Jei nešiosite vestuvinį žiedą ant kaklo nuolat, spėju, žmonai iškils bereikalingų klausimų.

Nešioju kaklaraiščio segtuką, bet jis nuolat pakrypsta arba smunka žemyn. Kodėl ir kaip to išvengti?

Atsakymas: Gal tiesiog užteks jį paspausti juvelyrinėmis replėmis? O gal nešiojate per plonus kaklaraiščius? O gal atėjo laikas įsigyti naują ir gerą?

Esu prasidūręs abi ausis. Ar abu auskarai turi būti vienodi?

Atsakymas: Visada sakiau, kad auskarus verčiau nešioja moterys nei vyrai, ir, jei jau tenka juos segėti, tai vienas yra geriau nei du. Viena vyriškų auskarų teorija teigė, kad auskarai gerino snaiperio regėjimą. Kita tvirtino, kad auksinius auskarus segėjo jūreiviai, idant jiems paskendus ir kūnus išplovus į krantą, auskaras būtų atlygiu už jų palaidojimą. Bet kuriuo atveju, auskarų pagalba atrodyti „cool“ yra sudėtinga. Verčiau nešiokite blizgančius rankogalius. Mačiau nuotraukoje „Rolling Stones“ gitaristą Keith Richards nešiojantį ryklio danties formos auskarą, bet aš tokį nešiočiau tik tuo atveju, jei tas dantis būtų ištrauktas iš mano kojos.

Paryžiečių stilius

Visada laikiau žiedus moterišku papuošalu. Tačiau artėja ir mano vestuvės, ir nustebau išvydęs, kad tradiciniai vestuviniai žiedai yra banaliai nuobodūs, o tie „įmantrieji“ dažnai atrodo pernelyg pretenzingai ar ne visai vietoje. Kokį pasirinkti?

Atsakymas: Atminkite, kad su tuo daiktu praleisite gal ir ne visą gyvenimą, tačiau vis tiek nemažą jo dalį. Tie žiedai, kuriuos nešiojo mūsų tėvai ir seneliai išties neįkvepia. Tačiau įvertinkite internete „Cartier Trinity“ žiedų seriją. Tai klasika, sukurta dar 1924 metais, gyva lig šiol. Aukso atspalvį pasirinksite pats, svarbiausia, kad jis derintųsi prie laikrodžio.

Kaip nešioti papuošalus neprarandant vyriškumo? Matau du kraštutinumus. Kažkas puola į vaikystę, kažkas jaučiasi „alfa-patinu“. Kuo papildyti savo įvaizdį, šiuo metu sudarytą iš griežtų linijų kelnių ir švarko?

Atsakymas: Vyriškai papuošalai turi vieną svarbią taisyklę, kuo jų mažiau, tuo geriau. Ypač prie „griežtų“ kelnių ir švarko. Prie tokių tinka tik laikrodis ant rankos ir vestuvinis žiedas.

Man patinka, kaip Algimantas Čekuolis ryši skarelę ant kaklo. Norėčiau ir aš, bet man tik 25 metai, ir jaučiuosi, kad tai gali atrodyti pernelyg pretenzingai. Ir išvis, kam ji yra skirta – jauniems ar pagyvenusiems žmonėms?

Atsakymas: Kadaise skarelė buvo neatsiejamas kaubojų aprangos detalė ir dar prieš šimtą metų ji buvo dirbančio žmogaus aksesuaras – prakaitui sugerti ar nuo veido nusišluostyti. Tačiau skarelę ant kaklo diskreditavo sovietmečio menininkai, todėl šiandien ji atrodo išties pretenzingai. Didelio skirtumo nėra, jaunas jos nešiotojas, ar senas, svarbiausia ryšint skarelę – labai tiesi laikysena.

Ar vyriška nešiotis brangų telefoną medžiaginiame ar odiniame dėkle?

Atsakymas: Asmeniškai aš prieš – tiesiog tai primena polietileninį maišelį, į kurį būdavo įdėtas nuotolinio valdymo pultelis okupacijos laikais ir po kontrevoliucijos. Suprantama, kodėl taip buvo daroma tada – po dešimtmečius trukusio deficito žmonėms norėjosi apsaugoti savo pirmuosius trofėjus. Tačiau šiandien būtina suvokti, kad daiktas turi gyventi. Kai kurie vakariečiai nešioja apskurusius drabužius ar aptriušusius laikrodžius, nes juos nešiojo dar jų seneliai.

Daugiau G. Drukteinio patarimų ir pastebėjimų vyrams rūpimais klausimais – kiekvieną penktadienį DELFI Stiliaus kanale.

Savo klausimus galite užduoti paspaudę ant šios nuorodos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)