Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ ambasadorius, interjero dizaino srityje dirbantis architektas Irmantas Petrauskas įvardija pagrindinius žingsnius individualiai svetainei sukurti.

Pastebi individualumo tendenciją

Anot architekto, pasirinkimo gausa mums leidžia sukurti interjerą pagal įvairiausius individualius poreikius. Žmogui, kuris nori turėti itin individualų interjerą, dabar turime visas galimybes. Pastaruoju metu I. Petrauskas mato aiškią individualumo tendenciją, interjerui renkantis unikalius daiktus ir juos pritaikant individualaus žmogaus poreikiams. Nebėra taip, kaip anksčiau, kai, tarkime, įsivyraudavo „ko nors lengvo“ ar „ko nors sunkaus“ kryptis, raudonų ar alyvinių atspalvių mada.

„Pasitaiko, kad žmogus iš ilgalaikio gyvenimo užsienyje parsiveža daug paveikslų ir nori, kad jais būtų dekoruotos visos svetainės sienos. Tokiu atveju pagrindinė užduotis ir pagrindinis arkliukas yra gražiai šiuos paveikslus išeksponuoti, apšviesti.

Kai kam dominante tampa jūrinis akvariumas, kai viskas aplinkui tarnauja šio akvariumo eksponavimui ir matomumui. Kitam panašia dominante tampa pianinas, vaizdas pro langą. Jei svetainė yra 100 kvadratinių metrų, joje gali būti sukurtos trys poilsio zonos: žiūrėti televizorių, klausytis muzikos, gerti arbatą. Dar kitam svetainės altoriaus vietą gali užimti vinilų grotuvas. Tada centimetrų tikslumu dėliojamos garso kolonėlių prieigos ir panašūs dalykai – tokiu atveju svarbu ir vaizdas, ir akustika, ir tai, kuo uždengsime langus“, – aiškina I. Petrauskas.

Architektas kiek skeptiškai žiūri į bendras virtuvės ir svetainės erdves. Pastebi, kad toks erdvių atskyrimas, jei tik yra tokia galimybė, patrauklus ir nemažai daliai jo klientų, ypač vyresnio amžiaus. Jei tik yra galimybė, architektas pataria planuoti virtuvę kokioje nors šoninėje erdvės kišenėje, kad ir šeimininkaujant šeimos nariai galėtų bendrauti tarpusavyje, ir virtuvės erdvė nebūtų visiškai atvirai matoma iš poilsio zonos.

Architektas pataria paieškoti dalinio atskirumo net ir kasdienio valgymo erdvei. Svetainei, kaip labiau poilsio zonai, I. Petrauskas paliktų minkštuosius baldus, židinį, jei yra galimybė, bei televizorių, jei šeimininkams jis yra svarbus.

LOFT Sofa Twils. Salonas Decosense

Naujos technologijos – daugiau galimybių

„Pagrindinė tendencija planuojant svetainę šiuo metu yra dėmesys apšvietimui. Jau kuris laikas šiuolaikinės LED galimybės svetainėje leidžia karaliauti apšvietimo sprendimams, panaudojant paslėptas ir kitokias LED juostas sienose, grindyse ar lubose. Technologinės naujovės praplečia ir grindų dangų dizaino galimybes. Pastaruoju metu bandoma maišyti medžiagas, derinti medį ir metalą, kurti jų ornamentus, tam panaudojant lazerių technologijas“, – sako „Domus galerija“ ambasadorius.

Pasak jo, naujų galimybių svetainės individualumui kurti suteikia ir skaitmeninių technologijų pažanga – galima papuošti savo sieną didžiulėmis savo vaiko akimis, kokybišku mylimos obels atvaizdu per visą sieną, o gal kailio ir karoliukų faktūrinėmis kompozicijomis. Milžiniškas yra ir audinių minkštosioms baldų dalims pasirinkimas, idėjų ratą išplečia skaitmeninės spaudos ant audinio galimybės ir kilimų įvairovė.

„Galima sakyti, kad nieko nebėra neįmanomo, tereikia nebijoti pasvajoti“, – tikina architektas, įvardindamas pagrindinius svetainės planavimo žingsnius.

Black Edition kolekcija MIZUMI. Salonas Retrofoma

7 žingsniai individualiai svetainei sukurti:

1. Įvertinkite svetainės funkcijas. Atsakykite į klausimą, kiek dažniausiai žmonių sėdės ant svetainės minkštosios dalies ir ką jie norės matyti priešais save – televizorių, židinį, vaizdą pro langą ar tiesiog prieš save sėdinčius žmones. Apgalvokite, kur ir kokiomis kryptimis daugiausia vaikščiosite.

2. Apgalvokite stilistiką. Svetainės stilius – drabužis, kuriuo aprengsite jau apsvarstytą erdvės funkcionalumą. Tai gali būti klasika, moderni klasika, modernas, minimalizmas, eklektika.

3. Pasirinkite grindų dangą. Pasak interjero dizainerio I. Petrausko, tai yra tarsi atspirtis, nes grindys yra sunkiai pakeičiamas ir brangus bei, vertinant visumą, reikšmingas dalykas.

4. Apgalvokite apšvietimo poreikius. Apšvietimas lems daugybę dalykų, pradedant funkcionalumu, baigiant estetika ir fiziniu komfortu.

5. Pasirinkite lubų sprendimą bei dekorą. Jie turėtų atitikti Jūsų pasirinktą stilistiką.

6. Išspręskite sienų dekoro užduotį. Nepamirškite pasirinktos stilistikos ir dermės su lubomis.

7. Planuokite svetainės erdvei pasirinktus objektus ir detales. Tai – baldai, židinys, paveikslai ir visa kita.