Kaip mane mato stilistė?

Ketvirtoji projekto dalyvė Daiva – 51 metų, gyvena ir dirba Panevėžyje. Ją stiliaus pokyčiams įkalbėjo dukra – mama seniai norėjo išbandyti ką nors naujo, tik vis nesiryždavo.

„Dažausi tik didesnėmis progomis, į darbą kartais ir visai ne. Rengiuosi irgi paprastai, na, kaip visi tikriausiai, mėgstu siaurėjančias kelnes, paprastus megztukus... Niekad kitaip nebandžiau.

Labai noriu pamatyti, kaip mane mato stilistė – kokia dar galiu būti, kaip atrodyti. Šimtu procentų pasitikiu tiek stiliste, tiek plaukų ir makiažo meistrėmis, jos profesionalės, todėl kažkokių specialių pageidavimų neturiu – tegu daro, kaip gražiausia“, – šypsojosi moteris.

Pirmiausia grožio salone „CHIC beauty house“ buvo pakeisti jos plaukai, padarytas profesionalus makiažas, o tuomet „Akropolio“ parduotuvėse stilistė parinko keturis skirtingus įvaizdžius: sportinį, laisvalaikio, darbo ir šventinį.

Kuo natūralesnė spalva

Lietuvoje gyvenanti ukrainietė plaukų meistrė Alina Yeroma parinko Daivai tokį dažymą, kuris atrodytų kuo natūraliau. Pirmiausia nudažė plaukus 8 spalvos numerio variacija, o vėliau tonavo. Tonavimui meistrė naudojo drėkinančią kaukę su atspalviu. Ji pabrėžė, kad natūralus šiltas beige (smėlio spalvos, – Red.) tonas ir atjaunina veidą, ir ilgiau išlaiko paslėptus žilus plaukus.

Šukuoseną Alina formavo suktukais, džiovintuvu ir apvaliu šepečiu – natūralus purumas ir laisvai krentančios lengvos bangos. Toks džiovinimo būdas dar vadinamas „Hollywood blowout“ (Holivudinis išpūtimas, – Red.).

Galite rasti nebrangių perliukų

Profesionali grimo meistrė, kelerius metus dirbusi ir užsienyje, vizažistė Saida Askerova sukūrė Daivai kiek ryškesnį nei dieninis makiažą – toks tinkamas ir į darbo susitikimus, ir į šventę. Moters oda buvo išsausėjusi, tad pirmiausia, pasak Saidos, svarbiausia yra gerai ją sudrėkinti.

„Jeigu prieš makiažo dengimą gerai nesudrėkinate odos, makiažo pagrindas sušoka į raukšleles ir jos dar labiau išryškėja. Iš esmės odos paruošimas labai svarbus: kuo geriau ją sudrėkinate, tuo gražiau dengiasi ir ilgiau išlieka makiažas“, – patarė Saida.

Stiliaus Pokyčiai. Makiažas
Foto: DELFI / Julius Kalinskas

Vizažistė pridūrė, kad priemonės, kurias naudojate, nebūtinai turi būti pačios brangiausios – kosmetikos drąsiai galima rasti ir paprastose parduotuvėse.

„Visada verta paklausti vizažisto patarimo, ką iš mažesnės kainos priemonių rinktis. Galima atrasti perliukų – ir bronzantų, ir tušų iki 10-ies eurų. Kasdienai į darbą gali užtekti ir BB kremo ar lengvesnio pagrindo. Oda atrodys gražiau, gaiviau, natūraliau. O vakariniam renginiui ar kai žinote, kad fotografuositės, geriau stipriau maskuojantis, sunkesnis pagrindas — jis gražiau atrodys nuotraukose“, – sakė Saida.

Dviese – su dviračiais

Daiva su vyru turi sportišką hobį. Dažnai dviese važinėjasi dviračiais. Esant tokiems permainingiems orams, kartais reikia šiltos striukės, o kartais pakanka bliuzono. Europoje pripažinta stilistė Greta Žvinklytė, rengianti ir asmeninius klientus, ir įžymybes, parinko moteriai du sportinio derinio variantus.

Ant sportinės aprangos apsivilkus neperpučiamą liemenę bus nešalta ir jauku, o atšilus orui galima ją nusivilkti. Taip pat ir batai – verta išbandyti kelias poras, nes skirtingas batų įvaizdis gali pakeisti visą aprangą.

Kelnės „Aprangos galerija“ (129 eurai);
Džemperis „Calvin Klein“ – „Aprangos galerija“ (99,99 euro);
Batai „Salamander“.

Kelnės „Aprangos galerija“ (129 eurai);
Džemperis „Calvin Klein“ – „Aprangos galerija“ (99,99 euro);
Liemenė „Calvin Klein“ – „Aprangos galerija“ (169 eurai);
Batai „Tops!“ (299,99 euro).

Laisvalaikio elegancija

Laisvalaikiu Daiva eina pasivaikščioti, svečiuojasi pas dukrą su anūku ar ilsisi namuose. Aplankius dukrą (arba kai ši atvyksta į Panevėžį), moterys eina ir į kavines, parkus. Paprastai Daiva tam renkasi panašius rūbus, kaip tie, su kuriais atvyko į pokyčius: aptemptas kelnes, sportbatukus, prigludusį megztinį.

Stilistė jai parinko labiau pasitikėjimą savimi ir vidinę eleganciją atspindintį derinį. Džinsai ir megztukas – absoliučiai laisvalaikio rūbai, tačiau pasirinkus ne siaurėjančius, o platėjančius džinsus, moteris atrodo moderniau, o laisvesnis prabangiai baltas megztukas – elegantiškiau. Viską užbaigia tikros odos lietpaltis, idealus šio pavasario orams.

Džinsai „Mango“ (35,99 euro);
Megztinis „Zara“ (45,95 euro);
Odinis lietpaltis „Mango“ (359,99 euro);
Auskarai „Mango“ (12,99 euro);
Rankinė „City“ (325 eurai);
Batai „Žygio batai“ (59,99 euro).

Prabangos spalvos

Į darbą Daiva rengiasi panašiai, kaip ir laisvalaikiu, jos teigimu – labai paprastai. Norėtų išbandyt ką nors prabangesnio.

Baltos spalvos kelnės išryškina gražias, sportiškas moters kojas, o tekstūrinis švarkelis suteikia elegancijos. Tekstūriniai švarkai šiemet apskritai labai populiarūs ir puikiai papildo moters darbo garderobą. Stilistė pabrėžė, kad svarbiausia ne vienodos spalvos detalės, o bendras vaizdas.

„Žinoma, kad gali būti juodi batai, baltos kelnės ir akcentinė rankinė – tikrai nebūtina taikyti, kad rankinės spalva atitiktų batų. Esmė – kad suskambėtų visuma“, – paaiškino stilistė Greta.

Kelnės „Zara“ (45,95 euro);
Tekstūrinis švarkas „Zara“ (89,95 euro);
Rankinė „City“ (299 eurai);
Batai „Salamander“ (79,99 euro).

Kitaip nei visada

Netrukus Daivos laukia vyro sesers jubiliejus. Jį planuoja švęsti restorane, o paprastai į šventes moteris puošiasi suknele. Mėgsta melsvus ir raudonus atspalvius, klasikinių raštų nėra išbandžiusi. Stilistė parinko jai juodai baltai raštuotą trumpą suknelę ir aukštakulnius. Sijono ilgiui amžiaus nėra – moteris atrodė išties efektingai.

Suknelė „Mango“ (29,99 euro);
Rankinė „Mango“ (19,99 euro);
Aukštakulniai „Salamander“ (169,95 euro).

Projekto dalyvė buvo apdovanota 100 eurų „Akropolio“ dovanų kortele. Pokyčių nuotraukas galite peržiūrėti galerijoje apačioje.