Tęsiantis Vladimiro Putino karui Ukrainoje, pasaulinės įmonės, įskaitant didelius mados prekių ženklus ir mažmenininkus, reaguoja sustabdydamos arba nutraukdamos savo veiklą Rusijoje.

Aukštosios mados prekių ženklai „Chanel“, „Louis Vuitton“, „Gucci“, „Hermès“, „Prada“ ir „Burberry“ paskelbė laikinai nutraukiantys veiklą Rusijoje.

Vakar „Prada“ šiuo pranešimu pasidalijo savo „LinkedIn“ tinkle. „Nuo šiandien „Prada Group“ sustabdo mažmeninės prekybos veiklą Rusijoje. Labiausiai rūpinamės visais kolegomis ir jų šeimomis, nukentėjusiais nuo tragedijos Ukrainoje, ir toliau juos remsime“, – rašoma pranešime.

Grupė „Chanel“ „LinkedIn“ taip pat pranešė, kad kol kas uždaro savo butikus Rusijoje ir jau sustabdė tiekimą į šią šalį bei sustabdė e. prekybą.

Hermès savo pareiškime LinkedIn tinkle rašė: „Labai susirūpinę dėl šiuo metu Europoje susidariusios padėties, apgailestaudami priėmėme sprendimą laikinai uždaryti savo parduotuves Rusijoje ir nuo kovo 4 d. vakaro sustabdyti visą komercinę veiklą. Ir toliau palaikysime savo vietos komandas“.

Bendrovė „Kering“, kuriai priklauso „Gucci“, pareiškė, kad laikinai uždaro savo parduotuves Rusijoje „dėl savo namų, kuriuos Grupė tiesiogiai valdo šioje šalyje“. Pasak „Gucci“ interneto svetainės, Rusijoje yra 13 parduotuvių.

Kompanijos „Burberry“ atstovas spaudai agentūrai „Bloomberg“ sakė, kad prekės ženklas iki atskiro pranešimo nutraukė siuntų į Rusiją tiekimą dėl „veiklos iššūkių“. Jo dvi parduotuvės ir viena koncesija šalyje nebuvo uždarytos.

LVMH, kuriai priklauso „Louis Vuitton“, pranešė, kad nuo vakar uždarys daugiau kaip 120 savo parduotuvių Rusijoje, „The New York Times“ sakė jos atstovas spaudai, pridurdamas, kad ji ir toliau mokės atlyginimus savo 3 500 darbuotojų šalyje.

Richemont taip pat paskelbė, kad sustabdė komercinę veiklą Rusijoje ir dėl saugumo laikinai nutraukė veiklą Ukrainoje. Bendrovei, be kita ko, priklauso prabangos prekių ženklai „Azzedine Alaïa“, „Cartier“, „Chloé“, „Jaeger-LeCoultre“, „Montblanc“, „Piaget“, „Vacheron Constantin“ ir „Van Cleef & Arpels“. Tinkle „LinkedIn“ „Richemont“ pranešė, kad skyrė didelę paramą organizacijai „Gydytojai be sienų“ (MSF), siekdama padėti teikti neatidėliotinos pagalbos priemones, būtiniausios pagalbos prekes, medicinos reikmenis ir paramą Ukrainos žmonėms.

Pasak WSJ, prabangos prekių mažmenininkai internete „Net-a-Porter“ ir „Farfetch“ taip pat sustabdė tiekimą Rusijoje. Ši žinia pasirodė po praėjusią savaitę paskelbto „Bloomberg“ pranešimo, kad turtingi rusai perka dizainerių papuošalus ir laikrodžius, siekdami išsaugoti savo pinigų vertę, kai dėl Vakarų sankcijų smuko rublio kursas.

Sporto aprangos milžinės „Adidas“, „Nike“ ir „Puma“ taip pat ėmėsi veiksmų. Adidas“ sustabdė bendradarbiavimą su Rusijos futbolo sąjunga, „Nike“ sustabdė internetinę prekybą Rusijoje ir uždarė savo parduotuves šioje šalyje, o „Puma“ nutraukė visus tiekimus į Rusiją, pranešė „Reuters“. Ši žinia pasirodė po to, kai FIFA ir UEFA paskelbė, kad sustabdė Rusijos klubų ir nacionalinių komandų dalyvavimą visose varžybose „iki atskiro pranešimo“.

Kompanija „Under Armour“ taip pat sustabdė visas siuntas į Rusiją ir žengė dar vieną žingsnį – kovo 3 d. „Instagram“ paskelbtame pareiškime išreiškė paramą Ukrainai.

„Kaip ir visas pasaulis, esame sukrėsti ir nuliūdinti neišprovokuoto Rusijos išpuolio prieš Ukrainą. Viena iš „Under Armour“ vertybių yra „Stovėti už lygybę“. Tikime demokratijos, didžiausio komandinio sporto, galia“, – teigė prekės ženklas. „Bendradarbiaujame su humanitarinėmis grupėmis, kad suteiktume tai, ko reikia perkeltiesiems asmenims, taip pat sustabdėme visas siuntas į mūsų pardavimo kanalus Rusijoje. Didžiuojamės galėdami palaikyti Ukrainą prieš Rusijos išpuolį prieš jų demokratiją ir padarysime viską, ką galime kaip pasaulinė bendrovė, kuriai svarbu pasisakyti už lygybę.“

H&M grupė taip pat pasmerkė Rusijos išpuolį, sakydama, kad yra „labai susirūpinusi dėl tragiškų įvykių Ukrainoje ir palaiko visus kenčiančius žmones“. Siekdama užtikrinti klientų ir kolegų saugumą, bendrovė laikinai uždarė savo parduotuves Ukrainoje, o kovo 2 d. paskelbė, kad laikinai sustabdys visus pardavimus Rusijoje. Šis sprendimas svarbus, nes, pasak BBC, Rusija yra šešta pagal dydį bendrovės rinka.

Mažmeninės prekybos įmonės ASOS ir Boohoo taip pat sustabdė pardavimus Rusijoje, praneša Reuters. „Tęsiantis karui, ASOS nusprendė, kad nėra nei praktiška, nei teisinga tęsti prekybą Rusijoje“, – leidiniui sakė ASOS atstovas spaudai.