Kalėdinio spalvų ir kvapų vakarėlio metu jo dalyvės derino kvapus, spalvas ir savo jausmus, o visa tai išskleidė ant drobės. Renginio tikslas buvo jaukiam vakarui suburti žinomas moteris ir kartu su menininke pasinerti į tapybos ir meno pasaulį. Vakarėlyje su teptuku rankose buvo galima sutikti stilistę Viktoriją Šaulytę, kurią atlydėjo kolega Joringis Šatas, aktorę Liną Bražinskaitę, šokėją Veroniką Montvydienę ir kt.

„Šventiniu laikotarpiu visoms moterims linkiu ne tik skubėti pasirūpinti kitais, išrinkti pačias gražiausias šventines dovanas, bet ir rasti laiko sau bei pasidovanoti pirmųjų kartų: kad ir paimti į rankas seniai laikytą teptuką“, – sakė dailės terapijos vakarėliui, vykusiam sostinės centre esančiame „L'Occitane“ salone, dirigavusi žinoma menininkė Monisha Modesta Butautytė.

Vakaro metu dalyvės rinkosi aromatus iš ekskliuzyvinės „86 Champs Intense“ kolekcijos, kurie išlaisvina asmenybes, pažadina moteriškumą, pabrėžia unikalumą ir tuo pačiu garsėja savo desertine prigimtimi.

„Man buvo labai įdomu dalyvauti tokio pobūdžio renginyje, nes buvau ir kūrybos procese, ir kartu likau stebėtojos pozicijoje. Drauge išgyvenome pirmojo karto momentą. Vieni svečiai pirmą kartą rankose laikė teptuką, kiti pirmą sykį bandė drobėje įamžinti neapčiuopiamą dalyką – mėgiamo kvapo pojūtį. Tikrai nelengva užduotis buvo tai sujungti, bet mano pačios nuostabai viskas pavyko geriau, nei, kad galėjau įsivaizduoti“, – teigė Monisha, vakaro viešnias supažindinusi su spalvomis bei jų skleidžiama energetika.

„Kvapas yra jausmas, o jausmą galima išreikšti visomis meninėmis formomis.

Aš mėgstu stiprius, keistus kvapus, tuos, kurie palieka pamąstymams ir nukelia į prisimininus ar tam tikras vietas. Kvapai gali sužadinti labai daug prisiminimų. Nors pirmiausiai įvardinau stipresnius kvapus, tačiau ant lentynos turiu įvairiausių natų kvapų, priklausomai nuo nuotaikos, jausmo, vietos ir tai, ką man tas kvapas pasakoja. Dažniausiai rankos pačios paima tą kvapą, kurio yra diena.

Manau, kad piešimas yra labai prasminga terapinė forma, kuri gali padėti gyti, atsipalaiduoti arba pasikrauti. Labai patiko, kad renginio metu menininkė Monika ne tik kalbėjo apie tapymą, bet ir spalvų reiškme, galią dabartyje. Buvo labai jaukus vakaras sau“, – sakė stilistė Viktorija Šaulytė.

Žinomos moterys piešė savo mėgstamiausią kvapą
Foto: Vytauto Pilkausko nuotr.

„Tapyti kvapą man buvo nauja ir labai idomu, – po renginio sakė aktorė, psichologė Lina Bražinskaitė, mėgstanti šiltus, aistringus kvapus: medienos, ambros, gintaro, sandalo. – Juk kvapai mums kelia įvairias asociacijas. Vieni jų išlieka mūsų atmintyje, kaip brangių ir mielų prisiminimų šleifas, kiti atvirkščiai – sužadina negatyvius jausmus ir prisiminimus.“ Aktorė prisipažino, jog iki šiolei teptuką ar pieštukus į rankas paimdavusi retai, bet dukrytei pradėjus lankyti dailės mokyklą, ir ji pati vis dažniau ima dairytis į dažų paletės pusę.

Žinomos moterys piešė savo mėgstamiausią kvapą
Foto: Vytauto Pilkausko nuotr.

Šokėją Veroniką Montvydienę intriguoja nematyti, nestandartiniai, itin originalūs kvapai, kuriuos sunku ir žodžiais apibūdinti. „Šis vakaras man buvo tarsi galimybė geriau save pažinti meno dėka, – prisipažino garsaus atlikėjo Donato Montvydo žmona. – Bandžiau įamžinti emociją, kurią man kelia mėgiamas kvapas.“ Dviejų vaikučių mama prisipažino pauuglystėje pati lankiusi akademinio priešimo studiją, tačiau tapiusi nėra, nes tam vis pritrūkdavo laiko. Tad moteriai šiandien buvo smagu save atrasti per meną, per dailę. Paklausus, kuo gi Veronikai kvepia Kalėdos, moteris nedvejodama atsakė: „O čia tai esu itin klasikinė. Kalėdos man dvelkia imbierais, mandarinais ir eglių šakomis.“