Visas pasaulis, sulaikęs kvapą, kasmet laukia, kokią spalvą Pantone institutas įvardins metų naujiena. Bet kai turi fantazijos iki ausų, pats kuri tendencijas. „Ne paslaptis, kad jaunieji talentai, dažnai patys to nenujausdami, tampa ateities idėjų šaukliais. Gyvybiškai svarbu išnaudoti laiką, kai degi noru užkariauti pasaulį. Todėl pirmasis startas turi būti ryškus ir įsimintinas. Bet visada pagalvojame ir apie publiką, kuri kasmet tampa vis didesne ir jau lygiaverte renginio dalimi. Perfrazuojant V. Šekspyrą, visas pasaulis – vienas didelis podiumas. Jei nori būti pastebėtas, neverta slėptis užkulisiuose“, – intriguoja konkurso sumanytoja Sandra Straukaitė.

Konkursas „Injekcija“ Eglė Sabaliauskaitė
Foto: Organizatorių nuotr.

„Injekcija“ skelbia: metų spalva ir oficialus vakaro kodas – citrus paradisi! Kai lapkričio tamsa neįkvepia, geriausias vitaminas – nelikti šešėlyje ir apsirengti ryškiai. Tai vienas iš tų retų renginių, kai drąsus, o kartais gal ir nevykęs, eksperimentas yra daug įdomesnis už dar vieną saugų variantą. Kada, jei ne dabar, išdrįsti ir išsišokti iš minios? Juk niekas nenori atrodyti taip pat, kaip sėdintis šalia.

Konkursas „Injekcija“ Eglė Sabaliauskaitė
Foto: Organizatorių nuotr.
Konkursas „Injekcija“
Foto: Tautvydas Stukas

Revoliucija ar deficitas?


Konkurse, kuris neturi amžiaus cenzo, negalioja jokios kitos kvotos. Finalininkus vertins ir laimėtojus apdovanos specialiai suburta komisija: dizaineris ir VDA dėstytojas Dainius Bendikas, „labàdienà“ prekinio ženklo bendraautorius Rapolas Vosylius, stilistė Simona Senkauskaitė, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė ir festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Konkursas „Injekcija“ Nendrė Žilinskaitė
Foto: Organizatorių nuotr.

„Tik iš bebaimių jaunuolių galima tikėtis revoliucijų. Ar pasaulinis chaosas ir visuotinės baimės iššauks norą paspausti mygtuką re.start? Būtent taip skambėjo tema, kurią uždavėme kaip bendrą konkurso leitmotyvą. Stop – gero gyvenimo garantijos nebegalioja! Pradėti iš naujo reikia fantazijos. O gal jau ir ji tapo deficitu?“, – retoriškai klausia S. Straukaitė.

Žiūrovai pamatys 16-a kolekcijų, kurias pristatys: Isabel Arce, Marina Coppola, Goda Blockytė, Saulė Gradeckaitė, Milda Grikšaitė-Jankuvienė, Kevin Guzman, Anna Hasiak, Lukas Ivanavičius, Grėtė Labanauskaitė, Ramunė Raslavičiūtė, Michael Ruggiero, Viola Ruzza, Ieva Šlaičiūnaitė, Ieva Tamutytė, Ema Ugianskytė, Jianqing Zhao. Kiekvienas finalininkas pademonstruos po penkis modelius. Nugalėtojai įsipareigoja sukurti ne mažesnę nei dvidešimties modelių kolekciją, kurią pristatys ant didžiojo „Mados infekcijos“ podiumo 2022-aisiais.

Konkursas „Injekcija“ Eglė Sabaliauskaitė
Foto: Organizatorių nuotr.