„Kiek purkšti kvepalų ant kūno labai priklauso nuo kvepalų žanro ir ką jūs naudojate – kvepalus, parfumuotą vandenį, tualetinį vandenį arba odekoloną. Tad aišku, juos ir dozuoti reikia skirtingai. Nuo koncentracijos priklauso ir tai, kiek jie laikysis ant jūsų. Taip pat labai svarbus jūsų odos pH.

Žinoma, kad kvepalai laikysis labai ilgai – tai jų nedaug ir reikia. Parfumuotas vanduo yra populiariausia koncentracija pasaulyje ir juo dažniausiai visi kvėpinasi.

Kas be ko, mes visi žinome tuos būdus kaip kvėpintis. Pakvėpiname savo pulsuojančias vietas arba padarome debesį, į kurį įeiname ir parfumas ant mūsų nusileidžia.

Tualetinis vanduo yra populiarus tarp komercinės parfumerijos vartotojų, o odekolonas populiarus Pietų kraštuose, nes ten karštas klimatas. Tačiau odekolonas turi vieną savybę, kad jis labai greitai garuoja ir reikia jį atnaujinti vis papurškiant.

Tad nuo šių dalykų labai priklauso, kiek reikalinga papurškimų. Kvepalų jums gali užtekti ir 4 papurškimų. Parfumuotu vandeniu kvėpiname pulsuojančias vietas, tad čia gautųsi jau net kokie 8 papurškimai.

Tualetinio vandens ir odekolono pagal poreikį“, – kvėpinimosi taisykles dėstė A. Mickevičius.

Aistis Mickevičius
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Pasak parfumerio, visų kvepalų purkšti reikia tiek, kiek norisi ir čia negalioja griežtos taisyklės. Šiaip dažniausiai žmonės moka kvėpintis, bet jie vis pasiklausia, ar teisingai tai daro.

Kvapo šleifas turi būti subtilus


„Nuo jūsų sklindančių kvepalų šleifas turi būti subtilus todėl, kad mes negalime žinoti, kaip žmonės reaguos į mūsų kvepalus. Reikia suprasti, kad mūsų kvapas nebūtinai patinka kitiems žmonėms, tai yra labai svarbu. Ir jeigu mes padauginame kvepalų – mes galime sukelti labai nepageidautiną kitų žmonių reakciją net to nenorėdami, nes jie tiesiog užuos, kas jiems nepatinka ir jie į mus blogai reaguos“, – teigė A. Mickevičius.

Pasak parfumerio, yra tam tikra kvėpinimosi etika. O ta etika reiškia, kad žmogus turi kvepėti labiau savo intymioje zonoje.

Moters ir vyro kvapas
Foto: Shutterstock

Kvepalai ant plaukų? Kodėl gi ne!


Anot A. Mickevičiaus, kvepalų gamintojai aiškina, kad kvepalų ant plaukų purkšti negalima, nes tai labai sausina plaukus, tačiau specialistas mano priešingai. „Aš laikausi nuomonės, kad parfumeriniai gaminiai nėra labai didelis plaukų sausintojas, kaip gali pasirodyti. Kvepalai ant plaukų, audinių ir ant kailio laikosi tiesiog ilgiau, nes kvepalų molekulės prikimba.

Todėl aš visada žmonėms siūlau purkštis plaukus, savo drabužius arba kailius. Nesumeluosiu sakydamas, kad didesnis efektas pasiekiamas, kai kvėpinate tai, į ką molekulės gali įsikabinti, nes kvapo molekulė būtent ir veikia taip, kad ji išliktų – ji turi kažkur prikibti.

Pavyzdžiui, vyrui kartais užtenka iškvėpinti šaliką ir jis gali pusę metų vaikščioti su tuo kvepiančiu šaliku ir jam daugiau nieko nereikia, o iškvėpino tik šaliką ir jis vaikšto kvepiantis“, – pasakojo A. Mickevčius.

Tokiu patarimu gali pasinaudoti ir moterys. Iškvėpinti savo šalikėlį ar skraistę.

Kaip atskirti kokybišką kvapą nuo lėkšto?


„Kvapo pigumą išduoda tai, kai kvepalų kombinacija yra lėkšta, bet jei kombinacija yra sudėtinga, tai bus jau visai kas kita. Čia kaip su paveikslu – jei nupiešite pienę, tai bus lėkšta ir nuobodu, bet jei nupiešite pienę, karvę ir antram plane namą, tai jau bus kitaip. Taip ir su kvapais, jei juos pasluoksniuosite, iškart bus įdomiau.

Kvepalų fizinis brangumas nėra būtinai susijęs su kvepalų brangumu esencijų prasme. Bet jei kalbant apie prabangias esencijas, tai būtų agarmedžio esencija arba ūdas, labai populiarus ingredientas dabar. Bėda ta, kad parfumerijoje labai retai naudojamas natūralus, nes jis turi pašalinių kvapų, kurie nėra malonūs. Legendai labai tinka, nes sakoma, kad naudojama prabangi egzotinė mediena, bet iš principo, kvepaluose jo nėra, nes naudojami sintetiniai atitikmenys, o ne natūralūs kvapai“, – pokalbį užbaigė A. Mickevičius.

Pasak parfumerio, pats svarbiausias dalykas prieš kvėpinantis – reikia praustis! Tik pasišvarinus reikia naudoti parfumerinius gaminius, nes prakaitui susimaišius su kvapais išeina nelabai koks kokteilis.

Vyriški kvepalai
Foto: Shutterstock