Delfi Stiliui M. Palaikytė išsakė savo nuomonę apie į iškilmes atvykusios Lietuvos aukštuomenės aprangą.

Marija Palaikytė

„Apranga yra pagarbos ženklas: pagarbos organizatoriams, renginio statusui, institucijai, pačios šventės progai, kitiems svečiams ir galiausiai pačiam sau. Be to, renginio dalyvių apranga yra ir paties renginio sudedamoji dalis.

Šį kartą ir proga, ir statusas yra išties ypatingi, tad ir apranga bei kitos įvaizdžio detalės turėjo būti pasirinktos atsakingai.

Tradicinio Valstybės dienos priėmimo svečiai

Peržvelgus renginio svečių nuotraukas matyti, kad buvo visko: ir džiuginančių puikių svečių aprangos derinių, ir nusivylimo atsainumu, paprasčiausio dėmesio progai stoka. Visų pirma, į akis krito labai skirtinga renginio formalumo interpretacija: kai kurios viešnios puošėsi suknelėmis iki žemės, kitos tuo tarpu pasirinko tikrai stebėtinai kuklias, „universalias“ sukneles ar kasdienines palaidines“, – teigė M. Palaikytė.

Tradicinio Valstybės dienos priėmimo svečiai

Pasak mados ekspertės, lygiai tas pats ir vyrų aprangoje: „Pasitaikė ir smokingo detalių, ir kostiumų, kurie priminė lyg atvykusius tiesiai iš darbo. Gaila, kad vis dar nesiseka pasirinkti kaklaraištį. Tai per ilgi, tai per trumpi, jau nekalbant apie individualioms proporcijoms tinkamą plotį. Taip pat vis dar pernelyg dažnai pasitaiko per ilgų švarko rankovių, per ilgų kelnių ar tiesiog netinkamo modelio kostiumų. Galiausiai, atkreipkime dėmesį į tai, kad nereikia užsegti apatinės švarko sagos“.

Tradicinio Valstybės dienos priėmimo svečiai

Mados tendencijų analitikė teigia, kad visai atskira tema yra tai, kad jaunoji karta jau yra drąsi pasitelkti madą tam, kad savo drabužiais išsakytų poziciją. Tuomet užkoduota žinutė netgi tampa svarbesne nei protokolinis ar stilistinis išpildymas.

„Apibendrinant galiu pasakyti, kad mes esame kelyje aprangos kodų tradicijos kūrime ir net jei šių laikų kontekstas sukuria vis daugiau vietos laisvei, neabejoju, kad valstybinės reikšmės ar kiti formalūs renginiai visada išliks proga atsakingai pasirinkti aprangą, aksesuarus, šukuoseną, makiažą ir t.t. Tiesiog iš pagarbos“, – dėstė M. Palaikytė.