Kūrybinių idėjų nestokojanti Virginie Viard kaip podiumui tinkamą vietą pasirinko buvusį karjerą „Carrieres de Lumieres“, esantį visai šalia vaizdingo Les Baux-de-Provence kaimo.


Tuščių ir šviesių kalkakmenio sienų fone žingsniuojantys modeliai pademonstravo grafiką primenančias juodas ir baltas sukneles, raštuotas palaidines ir plačias kelnes, na, o tikra atostogų nuotaika padvelkė, kai pasirodė kombinezonu neapsiūlėtais kraštais vilkinti manekenė.

Kolekcijos pristatymui pasirinktas karjeras 1960-aisiais buvo paverstas arthauso klasikai priskiriamos kino juostos „Orfėjo testamentas“ („Le testament d‘Orphee“) filmavimo aikštele. Filmo režisierius – garsusis prancūzų poetas, rašytojas, dramaturgas ir menininkas Jeanas Cocteau. Jis, beje, buvo prekės ženklo įkūrėjos, visų laikų mados ikonos Gabrielle Chanel bičiulis.

Chanel
Foto: Vida Press

„Man patinka filmas „Orfėjo testamentas“. J. Cocteau darbo paprastumas, tikslumas ir poetika įkvėpė norą sukurti ypač išgrynintą kolekciją, kurią charakterizuotų aiškus dviejų tonų kontrastas. Tam puikiai tiko ryškiai balta ir sodriai juoda“, – pakomentavo V. Viard.

Chanel
Foto: Vida Press

Iš bendro kolekcijos konteksto išsiskyrė žaismingų trumpų suknelių ir tinklinių kojinių deriniai. Kai kurios suknelės buvo siuvinėtomis, karoliukais išpuoštomis rankovėmis. Kutai ir siuvinėti motyvai papildė net „Chanel“ vizitine kortele tapusius tvido švarkus bei sijonus. Kai kuriuos kolekcijos autorės sprendimus galima pavadinti aliuzijomis į „punk“ stilių ir modernų įvaizdį.

Chanel
Foto: Vida Press

„Atsižvelgdama į kraštutinį J. Cocteau filmo modernumą, norėjau sukurti kažką labai primenančio roką, – aiškino V. Viard. – Kutai, neapsiūlėti kraštai, oda, karoliukai ir blizgios detalės, marškinėliai, ant kurių atspaustas roko žvaigždę vaizduojančio modelio Lolos Nicon veidas, taip pat viso to derinimas su plačiomis juostomis apsiūtais tvido kostiumais ir sidabrinės spalvos smailianosiais batais... Taip suformuotas įvaizdis primena ir 7-ojo dešimtmečio modernumą ir pankų erą.“

Chanel
Foto: Vida Press

Dėl COVID-19 pandemijos dizaineriai yra priversti persikelti į skaitmeninę erdvę, tačiau per liepą vyksiančią Paryžiaus mados savaitę „Chanel“ ketina surengti šou su tikra publika. Viltys, kad tai pavyks, siejamos su palaipsniui švelninamais karantino apribojimais.