Visų pirma, svarbu žinoti, kad ant audinių išlietas vynas palieka itin problematiškas dėmes, kurias sunku panaikinti. Todėl išteptą vietą reikia nedelsiant valyti atskirai ir tik tada drabužius skalbti skalbimo mašinoje.

Tačiau svarbu ne tik išvalyti dėmę, bet ir nepakenkti audiniui. Taigi, vyno gamintojai „Cantine Lizzano“ atskleidė, kokie produktai veiksmingai šalina raudonojo vyno dėmes. Kai kuriuos iš šių produktų dauguma jūsų turi namuose.

Kaip išvalyti raudonojo vyno dėmes?


Prieš skalbiant audinį svarbu pavalyti dėmę atskirai ir tik tada skalbti skalbimo mašinoje. Tai padaryti yra daugybė būtų, tačiau kuris yra geriausias?

Vieni rekomenduoja prieš drabužį įkišant į skalbimo mašiną nusausinti vyno dėmę popieriniu rankšluosčiu bei išteptą vietą vietą patrinti šiltu vandeniu ir skystu muilu.

Kiti siūlo naudoti Marselio (natūralų, pagamintą iš alyvuogių) muilą. Sudrėkinkite muilą, patrinkite juo dėmę ir įdėkite audinį į skalbimo mašiną. Tačiau taip pašalinsite tik ką tik atsiradusias dėmes.

Vyno dėmės
Foto: Shutterstock

Dar vienas metodas – įtrinti dantų pasta. Tai veiksmingiausia valant jau išdžiūvusias dėmes. Įtrinkite dantų pastą į suteptą audinį, palikite kuriam laikui, kad pasta įsigertų ir tik tada skalbkite.

Ką daryti ekstremalios situacijos atveju?


O ką daryti, jei esate ne namuose? Vyno dėmę išnaikinti tampa dar sudėtingiau. Čia ir vėl geriausiai patars vyndariai.

Pavyzdžiui, jei esate restorane ar svečiuose, galite naudoti gazuotą vandenį.

Užpilkite kelis lašus ant dėmės ir tą vietą patrinkite. Tai padarę dėmės visiškai nepašalinsite, tačiau išvengsite dėmės įsisenėjimo ir grįžę namo jau galėsite drabužį išskalbti.

Vyno dėmės
Foto: Shutterstock

Kaip vyno dėmes šalinti iš baltos staltiesės?


Galite naudoti natūralias balinimo priemones arba tas, kuriose yra natrio perkarbonato.

Staltiesę panardinkite į šiltą vandenį su perkarbonatu ir užmerkę palaikykite, kiek nurodyta instrukcijoje. Taip pat svarbu laikytis audinio etiketėje pažymėtų nurodymų.

Jei audinys yra atsparus, galima dar viena priemonė – lygiomis dalimis sumaišyti vandenilio peroksidą ir skystą muilą. Mišinį užtepkite ant audinio, iš kurio norite pašalinti dėmę, ir nuvalykite kempine bei nuplaukite šaltu vandeniu.

Vyno dėmės
Foto: Shutterstock

Sausos ir neįsisenėjusios dėmės


Priemonių dėmių valymui pasirinkimas priklauso ir nuo dėmių tipo.

Jei dėmė nauja – rekomenduojama naudoti rupią druską. Užpilkite jos ant dėmės, palikite trisdešimt minučių, nuvalykite druską ir tik tada drabužį plaukite skalbimo mašinoje.

Ant neįsisenėjusių dėmių galima naudoti kukurūzų krakmolą ir sodą. Sumaišykite juos tarpusavy, užtepkite dėmės vietą, palikite užteptą mišinį maždaug pusvalandį ir tada skalbkite.

Jei dėmė yra sausa ir įsisenėjusi, galite naudoti citrinos sultis, pildami jas tiesiai and dėmės ar sumaišydami su trupučiu skysto muilo. Leiskite mišiniui įsigerti (maždaug 15 minučių), po to drabužį išskalbkite.

Dar viena priemonė, kurią rekomenduoja Italijos vyndariai – baltasis vynas kartu su soda, ypač, jei dėmė yra ant tvirto audinio.

Ant raudonojo vyno dėmės užpilkite baltąjį vyną, įtrinkite ir užpilkite sodos. Audinį palikite keletą valandų, o paskui nuplaukite vandeniu arba išskalbkite.

Vyno dėmės
Foto: Scanpix