Kolekciją įkvėpė dėl pasaulinės pandemijos pasikeitusi kasdienybė: „Kai nevyksta masiniai renginiai ir nėra didelių progų puoštis, kiekvienas iš mūsų gali pasijusti VIP‘u savo namuose ir tam tikrai nėra būtinas raudonas kilimas – juk svarbiausi renginiai dabar vyksta su pačiais artimiausiais žmonėmis, o jiems mes – didžiausios žvaigždės. Mano kuriami drabužiai bei įvaizdžiai ryškūs ir ekspresyvūs, tai man asocijuojasi su drąsa ir ryžtu. To mums visiems ir linkiu šį nelengvą laikotarpį“, – mintimis dalijasi dizainerė.

Drabužių dizainerės Rimantės Rimgailaitės nauja kolekcija
Foto: Gražina Lomovskaja

Rimantė daug dėmesio skiria ekologijai ir vadovaujasi „zero waste“ filosofija: panaudoja audinių likučius, integruoja juos į naujus gaminius bei „antram gyvenimui“ prikelia dėvėtus drabužius ir aksesuarus. Dizainerė pasakoja, kad, kurdama drabužius, ji visuomet stengiasi išlikti ištikima sau: „Pasitikiu savo vidiniu balsu ir pasikliauju nuojauta, todėl darau tai, kas man pačiai patinka ir per kūrinius išreiškiu savo poziciją bei vertybes, o klientas, kuris pasirenka pirkti mano kurtą drabužį tarsi duoda ženklą, kad mano pozicija jam priimtina“.

Drabužių dizainerės Rimantės Rimgailaitės nauja kolekcija
Foto: Gražina Lomovskaja

Ekstremaliomis sąlygomis drabužių dizaineriai per kūrybą įprastai išreiškia savo požiūrį į socialines problemas ir visuomenės nesutarimus – stilizuodama fotosesiją būtent taip pasielgė ir Rimantė. Nuotraukose įamžintas dizainerės bičiulis Lukas Svirplys dėvi moteriškus drabužius – pasaulyje ypač populiarus, tačiau Lietuvoje drąsus ir netikėtas pasirinkimas. „Tai nėra tik atsitiktinis stilistinis sprendimas. Sukurtu įvaizdžiu norėjau išreikšti savo, kaip kūrėjos, poziciją apie žmonių lygybę ir meilę, kuri neturi lyties. Taip pat visus paskatinti būti atviriems pasauliui, žiūrėti į viską platesnėmis akimis ir atviresnėmis širdimis. Noriu, kad greičiau pamestume provinciškas pažiūras ir tikiuosi, kad su komanda atliktas darbas bus indėlis į tai.

Drabužių dizainerės Rimantės Rimgailaitės nauja kolekcija
Foto: Gražina Lomovskaja

Fotosesija simboliška ir tuo, kad pirmą kartą komanda tapo mano bičiuliai – iki šiol fotosesijas organizuodavau viena, o šį kartą su kūrybiniais sprendimais man padėjo Lukas Svirplys, kuris tapo ir fotosesijos modeliu. Kitos fotosesijos žvaigždės: draugė Diana Rakickaja ir šuo Bardas, taip pat plaukų stilistas Dainius Armin, fotografė Gražina Lomovskaja bei makiažo meistrė Laura Skubė“, – pasakoja R. Rimgailaitė.