XXII-ojoje „Mados infekcijoje“ žiūrovai išvydo 12 kolekcijų. Savo kūrybą pristatė publikai gerai žinomi Vilniaus mados cecho vardai: Akvilė Jančauskaitė & Max Play., Diana Paukštytė, Lina Gudanavičiūtė, Morta Nakaitė ir Sandra Straukaitė, kuri vienintelė nepraleido nė vieno festivalio podiumo. Drąsiai į sceną žengė nauji vardai: Vaida Voraitė, Lina Misėkaitė, Saimonas Tartenis. Iš kviestinių svečių pasirodė Dastish Fantastish iš Ukrainos, Tommazo iš Kipro, estė Kristel Kuslapuu, latvė Laima Jurča su Marta Veinberga.

Pirmosios dienos kolekcijos:

Antrosios dienos kolekcijos:

Podiumo trasa ne iš lengvųjų – 100 metrų distancija su kliūtimis. Iš aplink išrikiuotų vamzdžių, kronšteinų, statybinių bokštelių ir šalmų aišku, kad čia darbuosis aukštalipiai. Ir tai tik mažas pasiruošimo užkulisių fragmentas, o svarbiausias prioritetas – kolekcijų parodymas.

Du vakarus iš eilės buvęs dalgių fabrikas veiks mados ritmu. Vienintelis reikalavimas žiūrovams – nepavėluoti į traukinį, kuris stileivas vežė iki pat festivalio lokacijos.

Mados infekcija 2020
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

„Lietuviams iš principo patinka išsiplikinti. Nors mums imponuoja kitokios mados, visiems leisime elgtis kaip tik nori. Drabužinės nebus: nebūtina nusirengti, kad atrodytum stilingai. Rudeninis paltas gali tapti ryškiausia aprangos detale“, – dar prieš prasidedant festivaliui patarė Sandra Straukaitė.

Festivalis šįmet vyksta net tris dienas: penktadienį ir šeštadienį trimituoja „Mados infekcija“, o sekmadienį duoklė bus atiduota jauniesiems mados kūrėjams ir „Mados injekcijai“.