„Geltonas namelis“ Biržuose veikia beveik 15 metų ir yra puikiai žinomas vietiniams gyventojams. Čia prekiaujama naujais ir dėvėtais moteriškais, vyriškais, vaikiškais drabužiais, sendaikčiais bei švaros prekėmis, o asortimentas nenusileidžia mums įprastoms drabužių parduotuvėms.

Apie vietos populiarumą byloja ir jos lankomumas. Štai, ketvirtadienį apsilankę svečiuose, turėjome mikliai suktis tarp pirkėjų – jų čia buvo gerokai daugiau, nei tikėjomės išvysti darbo dieną.

„Turime mažą parduotuvių tinklą, išsidėsčiusį po Rokiškį, Panevėžį ir Kupiškį. Turėjome parduotuvę ir Pasvalyje, bet karantinas pakoregavo planus“, – kalbėjo parduotuvės savininkė Rasa. Intensyviausiu koronaviruso siautėjimo laikotarpiu dalis verslų metė pajėgas į internetinę prekybą, tačiau prekiaujant vienetiniais gaminiais toks virsmas nėra lengvas ir reikalauja papildomų rankų. O virusui alsuojant į nugarą tai – nemenka atsakomybė.

Parduotuvės savininkė sako svečiuose sulaukianti ne tik vietinių, bet ir atvykėlių iš kitų miestų, o kartais – iš aplinkinių šalių. Beje, reklama socialiniuose tinkluose, nors ir ne grandiozinė, šiuo klausimu tikrai atsiperka.

„Būna, atvažiuoja pirkėjų iš didmiesčių, prisiperka „stipriai“, už kelis šimtus“, – kalbėjo verslininkė ir pridūrė, kad Vilniaus prekybos centruose tiek rūbų už tą pačią kainą vargiai nusipirktumėte.

Pirkėjai iš kitų miestų ne itin reiklūs – ima viską, kas patraukia akį. O štai biržiečiai, anot parduotuvės savininkės, jau išlepinti – bet ko neperka, nes žino, jog palaukus keletą dienų gali būti dar geresnių drabužių. Prekių papildymas čia vyksta dukart per savaitę.

Besivaikantys reguliarių nuolaidų ir „laimingų pusvalandžių“ vargu ar ras čia sau vietą. „Biržuose retai kada siūlome nuolaidų...“ – lakoniškai tarė verslininkė, leisdama suprasti, kad biržiečiai ir miesto svečiai prekes dažniausiai išperka už pirminę kainą.

Biržuose dėvėtų drabužių parduotuvių – ties kiekvienu kampu, taip pat veikia ir centrinis turgus (apie jį skaitykite ČIA), kuriame galima nugriebti drabužių už juokingą kainą. Paklausta, ar ne per daug konkurencijos tokiame mažame miestelyje, verslininkė solidariai atsakė – biržiečiai verslininkai „teritoriją“ pasidalija, pirkėjų visiems užtenka, o ir patys kartais užsuka apsipirkti į vieni kitų parduotuves.

„Iš tiesų sunkiai visi mes čia dirbame. Kiekvieno daikto yra po vieną vienetą, reikia įvertinti ir įkainoti. Jei kaina bus per didelė, žmonės tiesiog nepirks. Atrodytų, palaidinė tekainuoja keturis eurus, bet žmonėms kartais ir tiek yra per brangu“, – kalbėjo parduotuvės savininkė.

Neabejojame, jog smalsu, kokios kainos ir prekių ženklai vyrauja šioje parduotuvėje. Tad rasti įmanoma nuo pigesnių greitosios mados ženklų, tokių kaip „Vero Moda“, „New Look“, „Forever 21“, „Jack&Jones“, „Topshop“, iki kiek brangesnių, pavyzdžiui, „Cos“, „Massimo Dutti“, „Ralph Lauren“, „Hugo Boss“.

Įvairiausių ilgių ir raštų sijonai, megztiniai, palaidinės kainuoja 10–20 Eur, suknelės – nuo 15 iki 30 Eur. Štai, pavyzdžiui, elegantiška midi ilgio dramblio kaulo spalvos „Topshop“ suknelė, kuri puikiai tiks įvairioms šventėms, kainuoja 30 Eur. Ant etiketės – ir originali kaina, siekianti 68 Eur.

Naujas „Gestuz“ kombinezonas – 35 Eur, o štai jo pirminė kaina – net 239 Eur.

„Žemiausia kaina tikriausiai apie 60 euro centų už vaikiškus drabužėlius. Esame turėję ir vardinių rankinių po 100 eurų – dėvėtų, bet gerai išlaikytų“, – kalbėjo parduotuvės savininkė.

Rūbų parduotuvė Geltonas Namelis

Teiravomės, ar urmu drabužius superkantys pardavėjai šiais laikais vis dar dalyvauja „loterijoje“, – gausi tai, kas papuls? Anksčiau, sako, taip ir būdavo su dėvėtais drabužiais, o štai dabar yra galimybė apsižiūrėti, rinktis prekes.

„Vis bandome pirkėjams pasiūlyti kokių nors naujų prekių ženklų, nes jeigu stovėsi vietoje, sustos ir prekyba“, – kalbėjo verslininkė ir pridūrė, kad pirkėjų poreikius atliepti vis dėlto nėra taip lengva. „Kas atrodo gražu man – nebūtinai bus gražu klientui.“