„Į šiuos metus sutelpa dešimtys kelionių ir parodų, ieškant išskirtinių papuošalų. Nuo Honkongo iki Paryžiaus – viskas tam, kad į šias lentynas nugultų bižuterija, kuria su klientėmis norisi pasidalinti tarsi patarimu su geriausia drauge“, – šypsosi A. Gilytė.

Pasirinkta data – lapkričio 8-oji – ne atsitiktinė. Lygiai prieš metus stilingos damos čia matavosi iš skirtingų pasaulio kraštų atkeliavusius ir į lentynas nugulusius pirmuosius papuošalus. Stilistės pasveikinti ir susipažinti su naujausiomis bižuterijos tendencijomis sugūžėjo gausus draugų ir žinomų žmonių būrys: fotografė Reda Mickevičiūtė, mados renginių organizatorius Arnoldas Remeika ir kiti, rašoma pranešime spaudai.

„Idėja įkurti išskirtinių papuošalų barą gimė iš noro moterims suteikti galimybę eksperimentuoti, puoštis kitaip nei siūlo greitosios mados namų reklamos, pasivejančios mus kiekviename žingsnyje. Formuodama klientų asmenines spintas dažnai susidurdavau su kokybiškų aksesuarų trūkumu. Norisi, jog papuošalas tarsi vyšnia ant torto įprasmintų ir atspindėtų žmogų, kuris jį nešioja“, – papuošalų baro gimimo užkulisiais dalinasi stilistė.

Aksesuarų baras per metus pasipildė 20 skirtingų prekių ženklų bižuterija: kaklo papuošalais, žiedais, auskarais, sagėmis ir apyrankėmis. Akį traukiančią bižuteriją čia randa ir minimalistės, ir „drąsesnių“ papuošalų, kaip Oscar de la Renta, mėgėjos.

A. Gilytės teigimu, kokybiškos bižuterijos sąvoka lietuvių galvose lyg šiolei skambėjo tarsi oksimoronas: „Dauguma žmonių galvoja, kad tai pigūs plastmasiukai, kuriuos pačiumpame probėgšmais prie kasos pirkdami sijoną. Iš tiesų kokybiška bižuterija yra tarsi „prieinamesnė“ juvelyrikos alternatyva. Bižuterijos papuošalai yra dengti auksu arba sidabru, tad puikiai papildo kasdienę aprangą ir neskriaudžia piniginės kaip iš tauriųjų metalų pagaminti juvelyrikos dirbiniai”.

Prieš metus veiklą pradėjusioje parduotuvėje visi papuošalai yra atrinkti iš skirtingų kolekcijų, parodų, dizaino ir mados salonų bei butikų: „Kiekvienoje kelionėje ir parodoje ieškau papuošalų, kuriais norėčiau pasidalinti su savo klientėmis“.

„Vadovaujuosi ne tik tendencijomis, bet ir vidiniu jausmu. Kuomet gimė idėja įkurti aksesuarų barą daviau sau pažadą, kad kiekvienas papuošalas, kuris nuguls į šios parduotuvės lentynas, turėtų būti toks, kokį norėčiau nešioti pati. Nors nuo bižuterijos įvairovės man pačiai kartais raibsta akys, galiu drąsiai sakyti, kad pažadą ištesėjau“, – šypsosi A. Gilytė.