Lietuvoje taip pat susiformavo kritinė masė žmonių, kuriems rūpi etiškai gaminami ir platinami gaminiai. Vis daugiau dėmesio skiriama dizaineriams, kurie pasirinko tvarų kelią, kuriant madą, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvių įkurtas mados prekinis ženklas „Le SLAP“, kuris remiasi tvarumo ir ekologiško vartojimo idėjomis, taip pat imasi naujos iniciatyvos, skatinančios vartoti sąmoningiau ir skatinti vietinį bendradarbiavimą.

Daug kam dėl spalvingų „Ya Ne Govoryu Po Russki“ (liet. nešneku rusiškai) ir kolaboracijų su K.Meschino, G.Gzimailaite ar D.Kazėnaite žinomo mados ženklo bendraįkūrėja V. Vaičiulienė pasakoja: „Pastarąjį pusmetį daug galvojame ne tik apie savo kuriamas kolekcijas, bet ir aplinką. Ką ir kaip keičiame aplinkui save, kokią žinutę norime skleisti. Todėl galvodamos apie Lietuvos studentus ir, pavyzdžiui, Danijos studentus, kurie gauna 700 eurų stipendiją kiekvieną mėnesį, kai tuo metu Lietuvoje daugelis verčiasi patys, norime studentams padėti.“

Prekinis ženklas anksčiau naudojosi didelių korporacijų pristatymo paketais, tačiau dabar siuntų išvežiojimo atlygį pirmiausiai siūlys studentams. Jie už vienos siuntos išvežimą gaus 4-7 eurus. Toks atlygis, pasakoja iniciatyvos sumanytojos, niekuo nenusileidžia nuo „Uber“, „Taxify“ ar kitų dalinimosi ekonomiką skatinančių programėlių ir leis studentams patogiu metu užsidirbti papildomų pajamų. Siuntas jie galės pristatyti pėsčiomis, autobusu ar dviračiu, o pristatydami bent vieną siuntą į savaitę, padidins savo vidutines mėnesio pajamas net dešimt procentų.

Žinių radijo laidoje „Ekspertai pataria“, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė pasakojo, kad jų atlikti tyrimai parodė, jog dažniausiai studentai patys pradeda dirbti nuo antro kurso, tačiau net ir tada gaunamos pajamos nepadengia visų išlaidų, tad reikia pinigų prašyti iš tėvų. Vaikai remiami ne tik pinigais, bet ir maisto produktais ar kitomis prekėmis. Jei studijos mokamos, ši našta taip pat dažniausiai krenta ant tėvų pečių. Tad išleisti studentą į miestą – nemenkas iššūkis šeimai.

„Toks modelis leis studentams padidinti savo pajamas, juk visi pamename metą, kai buvome studentai. Turėsime grupę socialiniuose tinkluose, kur pirmiausiai siuntos išvežimo darbą pasiūlysime studentams. Vienintelė sąlyga – turi būti studentas ir pristatyti siuntą dienos ar sekančios dienos bėgyje, jei siunta paimama vakare. Šiuo metu ieškome studentų, norinčių su mumis išbandyti tokį modelį“, – pasakoja V. Vaičiulienė.