Vyrų mados savaitė – tai ketvirtą kartą vykstantis, unikalus ir pirmasis toks reiškinys Lietuvoje, apjungiantis madą, meną ir edukaciją, organizuojamas vyrų mados namų „Trend Wave’’ įkūrėjų Marijos Palaikytės ir Julijos Valiulienės.

Pasak organizatorių, renginys skirtas ne tik miesto stileivoms, bet visiems besidomintiems mada ir vyriška estetika. Renginio metu bus apžvelgiama dabartinė vyrų mados rinkos ir poreikių situacija Lietuvoje ir visame pasaulyje. Vyrai skatinami laisvinti požiūrį į madą ir ugdyti savitą skonį.

„Nuoširdžiai džiaugiamės, kad renginys kasmet auga ir sėkmingai puoselėja svarbiausias vertybes: platų požiūrį į madą, mados kaip meno srities reikšmę bei vyrišką stilių. Tobulo vyro paieškų šūkis šiemet – tai kvietimas atkreipti dėmesį, kad kiekvienas žmogus gali puoselėti ne tik savo vidinį pasaulį, bet pasitelkdamas sėkmingą įvaizdį sustiprinti savo asmenines savybes. Taip siekiamybe virsta harmonija tarp vidaus ir išorės”, – teigia renginio organizatorė Marija Palaikytė, nedaugžodžiaujant apibūdinanti tobulą vyrą – kaip harmoningą asmenybę.

Ligi šiol ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinio dėmesio sulaukęs renginys traukia mūsų šalies, bei kviestinių dizainerių iš įvairių užsienio šalių svečius, verslininkus, scenos žmones, bei menininkus, nes būtent čia menas apjungiamas su mada.

Prisiminkime praeitais metais pristatytą fotografo Karelo Losenicky mados fotografijų parodą iš Italijos. Iš Čekijos kilusio menininko nuotraukos puošia garsiausių mados žurnalų, tokių kaip „Vogue Italia”, „Vanity Fair“ ir kitų žurnalų puslapius. Rotušėje buvo pristatyta menininko paroda dendizmo tema.

Pitti Uomo
Foto: Vida Press

Šiais metais renginyje galėsime išvysti ne tik Lietuvos, bet ir kviestinių dizainerių iš Italijos, Izraelio ir Lenkijos kolekcijų pristatymus. Rengiamos dizainerių darbų parodos bei tarptautinį pripažinimą sulaukusių dėstytojų paskaitos bus atviros visiems ir vyks viename sostinės prekybos centrų. Renginio svečių taip pat lauks išskirtinis kino seansas.

„Šiais metais paruošėme iš tiesų stiprią ir labai plačią programą. Festivalio dalyviai turės galimybę pažinti itin platų mados pasaulio spektrą: nuo muziejinės vertės gobelenų parodos iki šiuolaikinės mados interpretacijų kolekcijų pristatymų dieną. Didžiuojamės, jog jau ketvirtus metus vadovaujamės tomis pačiomis vertybėmis ir edukacija yra pagrindinis festivalio tikslas. Todėl daugelį renginių vilniečiams ir sostinės svečiams dovanojame nemokamai“, – renginio detales atskleidžia renginio organizatorė Julija Valiulienė.

Kaip ir kasmet, „Vyrų mados savaitėje’“ vyks stilingiausių Lietuvos vyrų rinkimai, kai per balsavimą internetu bus išrinktas stilingiausias 2019 m. Lietuvos vyras.

Praėjusiais metais stilingiausio titulą iš Donato Montvydo perėmė renginių vedėjas, šokėjas Tadas Rimgaila.