„Įsivaizduodama, kur ir kada žmogus jaučiasi laimingiausias, labiausiai atsipalaidavęs, pirmiausia regiu atostogas, pajūrio juostą, bangų melsvumą. Todėl pamėginau visus šiuos pojūčius, spalvas ir pačias geriausias emocijas, patiriamas atostogų metu, perkelti į naująją drabužių kolekciją, rašoma pranešime spaudai.

Ir net jeigu jums šią vasarą atostogos nenusimato ir dienas leisite tarp biuro sienų, dalelę vasariškos atostogų dvasios visada galėsite turėti su savimi – ir skleisti tą emociją aplinkiniams“, – kūrybinėmis inspiracijomis dalijasi kolekcijos autorė Kristina Kalinauskaitė.

Ola Kędrzynska
Foto: D. Dubauskaitės nuotr.

Natūralumas + inovacijos

Viena didžiausių naujienų – specialiai kolekcijai kurtas printas, perkeltas ant audinių. Egzotiški persipynę gėlių ir jūros gyvūnų motyvai – tarsi sujungti du pasauliai: tai, kas yra ant žemės paviršiaus, ir tai, kas po vandeniu.

Atostogų gaivumas skleidžiasi pozityviame, gyvybingame ir energijos suteikiančiame kolekcijos spalvyne: paletėje dominuoja balta, mėlyna ir šių metų hitas – koralinė spalva, suteikianti spindesio tiek šviesiaplaukių, tiek tamsiaplaukių veidams.

Vasaros ir gaivos efektą kuria siuvinėti medvilniniai audiniai: broderie anglaise (lietuviškai vadinamas „adinukės siuvinėjimas“) – kai medvilnė itin tankiai išsiuvinėjama, išgaunant kiaurumo efektą. Beje, dažytos šio balto audinio versijos taip pat kurtos pagal užsakymą: kruopščiai parinkus spalvas, po ilgų ieškojimų atradus specifinę dažų formulę ir suderinus procesus, buvo gauti nepaprasti mėlyni ir unikalūs koraliniai atspalviai.

„Labai mylime natūralų pluoštą ir daug jo naudojome, todėl šioje kolekcijoje natūralumas triumfuoja ir audiniuose. Be medvilnės, dalis drabužių buvo kurti iš novatoriškojo tencelio, kuris pasižymi geriausiomis natūralaus audinio savybėmis ir primena šilką, bet kartu yra keliskart paprastesnis prižiūrėti bei nešioti: jis veikia kūną vėsinančiai, yra lengvai lyginamas ir itin malonus prie odos.

Būtent ant tencelio audinio spausdinome printus – tad jo universalumas ir natūralus dailumas tapo tiek atradimu mums, tiek malonia patirtimi klientams,“ – sako Kristina.

Griežtomis formomis suvaldyta romantika

Kolekcijoje tarpusavyje derinamos kelios drabužių grupės: viena jų – nuo liemenuoto klasikinio švarko, iki griežtų linijų kelnių ir sijonų – atstovauja tipinę ir lengvai atpažįstamą high tailoring liniją, kurią galima derinti su lengvai krintančia romantika iš gėlėto tencelio.

„Taip sukuriama žaismė tarp griežto kirpimo silueto švarko ir plevenančio sijono ar tiesių linijų kelnių ir lengvų ilgų marškinių. Nes mes mėgstame griežtomis formomis suvaldyti romantiką (jos nenužudant), arba griežtas formas išlengvinti švelniu plazdesiu!“ – tvirtina kolekcijos autorė.

Duoklė atostogų ir pajūrio temai atiduota ne tik lengvais kimono, ilgomis suknelėmis, bet ir elegantiškais aksesuarais – paplūdimio krepšiais, pajūrio rankšluosčiais, maudymosi kostiumėliais ar ilga, vilnijančia skara.

Ola Kędrzynska
Foto: D. Dubauskaitės nuotr.