Mados pasaulio naujienų nepraleidžianti modelių agentūros „Lama Model Management“ vadovė Marija Lama taip pat apsilankė renginyje ir nors šį kartą Paryžiaus aukštosios mados savaitė truko trumpiau, vos tris su puse dienos, Marija sako nenusivylusi ir pamačiusi išties daug, rašoma pranešime spaudai.

Šiemet M. Lama apsilankė „Schiaparelli“, „Christian Dior“, „Franck Sorbier“, „Celia Kritharioti“, „Yumi Katsura“, „Giorgio Armani Prive“ bei „Yuima Nakazato“ madų šou, taip pat rusų mados namų „Yanina Couture“ 25-mečiui paminėti surengtame vakarėlyje.

Didžiausią įspūdį Marijai paliko „Giorgio Armani Prive“ madų šou. Naujausioje kolekcijoje gausu azijietiškų motyvų, perteiktų per art deco prizmę, atiduota duoklė šešiasdešimtųjų madai. Pasak Marijos, visai nenuostabu, jog laiko patikrinta klasika metai iš metų grįžta ir tai atsispindi būtent garsiausių dizainerių kūriniuose.

Ne tik pats renginys, vykęs „d’Evreux“ viešbutyje, buvo įstabus, fotografams tikrai netruko darbo dėl čia susirinkusių gausybės pasaulinio lygio žvaigždžių – čia galėjai sutikti dainininkę Celine Dion, aktores Uma Thurman, Juliette Binoche bei daugybę kitų garsenybių.

Pristatyta kolekcija mados pasaulyje jau ilgai besisukančiai Marijai pasirodė labai paryžietiška – dominavo dailūs įliemenuoti švarkeliai, sijonai žemiau kelių, penkiasdešimtaisiais-šešiasdešimtaisiais madingos skybėlaitės, o visą ansamblį pagyvino šiuolaikiški ilgi, pečius siekiantys auskarai bei galvos papuošalai.

Vyravo raudona, mėlyna, juoda ir balta spalvos, naudota daug metalo blizgumo medžiagų. Vėl madingos didelės gėlės aplikacijos ant švarkų bei suknelių, ilgi kutai ant skrybėlaičių ar suknelių. „Armani“ moteris – rafinuota miestietė, ypač mėgstanti elegantiškus kostiumėlius, ir kartu romantiška, jos įvaizdis labai moteriškas.

Išskirtinį madų šou šį sezoną surengė „Franck Sorbier“ – tai buvo tikras teatro spektaklis. Scenoje šoko baleto artistai, pasipuošę naujosios kolekcijos japoniško stiliaus drabužiais – pristatyti kimono tipo švarkai bei suknelės. Populiarus aksesuaras – skrybėlaitės, kurios atrodė kaip tikrų plaukų šukuosenos bei, kaip ir „Armani“ kolekcijoje, kutais puošti drabužiai. Vyravo šviesiai ruda ir juoda spalvos.

M. Lama kolekcijos pristatymą stebėjo pasipuošusi Birutės Milienės drabužių salono suknele, kuria susižavėjo nemažai šou svečių – Marija sulaukė ne vieno komplimento.

M. Lama su Francku Sorbieru. Marija vilki Birutės Milienės suknelę.

„Franck Sorbier“ mados namai aukštosios mados statusą gavo 2005 metais, dizaineris išsiskiria ypatingu kūrybiškumu bei gebėjimu ne tik kurti puikius drabužius, bet ir juos meniškai pateikti žiūrovui, tai patvirtino ir šį kartą surengtas netradicinis kolekcijos pristatymas, kuriame F. Sorbier parodė, koks gražus derinys gali būti baletas ir mada.

Kaip įprasta spalvinga ir labai puošni, netgi karališka buvo „Schiaparelli“ kolekcija. Pristatyta daug pūstų ilgų suknelių, taip pat eglės tipo ir kitų netradicinių formų suknelių, kolekcijoje panaudota daug tiulio ir gamtos motyvais puoštų audinių. Madingas aksesuaras – dideli kaspinai ant kaklo. Dizaineris Bertrand Guyon savo kolekcija įkūnijo astrologinius ženklus, o sukurtą vaizdą pats pavadino beveik futuristiniu.

Žvaigždžių motyvais perpinta visa kolekcija – nuo akinių, iki kostiumėlių bei suknelių, dizaineris tarsi perkėlė dangų ant žemės. Nepaisant astrologinių motyvų, ir šioje kolekcijoje dizaineris sugebėjo išlikti ištikimas šių mados namų mėgstamam elementui – gėlėms. Pagrindinę naujosios kolekcijos suknelę pristatė garsioji Erin O’Connor, kuri šiuo metu laukiasi antrojo vaikelio – supermodelio suknelei panaudota tiek tiulio, jog jos jau ryškaus nėštumo visiškai nesimatė.

Japonijos tradicijų įkvėpta ir „Yumi Katsura“ kolekcija – suknelės sukurtos remiantis tradicinio japonų drabužio kimono pagrindu, perteiktu haute couture stiliumi – dizainerės kolekcija dalyvauja projekte „Japonismes 2018“, kuris vyksta Paryžiuje ir kuriuo pristatoma Japonijos kultūra. Kolekcijoje dizainerė išreiškė savo asmeninį požiūrį į japonizmą, daug dėmesio skirdama obi bei elegantiškam kimono surišimui – dizainerė maišo elegantišką kaspino surišimą bei obi.

Kolekcijoje pristatytose medžiagose dominavo Kabuki, Ukiyo bei žydinčių vyšnių žiedai, Yuzen rankų tapyba bei Nishjin tekstilė. Dizainerė pasitelkė senąsias Japonijos tradicijas ir pritaikė jas šiuolaikiniam pasauliui. Yumi Katsura yrapirmoji japonų couturier, ji prisijungė prie Paryžiaus aukštosios mados kūrėjų 2005 metais. Marija Lama pristatymą stebėjo vilkėdama dar vieną Birutės Milienės drabužių salono suknelę.

Puikią kolekciją pristatė ir prabangų vakarėlį surengė rusų mados namai „Yanina Couture“ – vieni prestižiškiausių Rusijos mados namų. Vakarėlis buvo skirtas paminėti mados namų 25-mečiui, jame dalyvavo supermodelis Natalija Vodianova bei Rusijos „Vogue“ žurnalo redaktorė Viktorija Davydova, taip pat daug rusų elito atstovų.

M. Lama ir N. Vodianova

Slavų moterys ypatingai mėgsta puoštis, gal net daugiau nei paryžietės, tad vakarėlio metu Marijai teko sutikti daug išties pritrenkiančiai atrodžiusių moterų – viešnios tviskėjo deimantais ir tikra prabanga. Vakarėlio metu taip pat buvo išstatytos vakarinės suknelės, kurias galėjo apžiūrėti svečiai, puošnūs drabužiai sulaukė daug pagyrų.

„Yanina Couture“ kolekcija įkvėpta Holivudo auksinio amžiaus, spindėjo prabanga ir traukė akį, buvo tarsi tobulo grožio atspindys. Modeliai atrodė kaip žvaigždės ant raudonojo kilimo – nuostabiai gražios ir nepasiekiamos. Pirmojoje kolekcijos dalyje dominavo juodai ir balta spalvos, griežtesnis stilius, antrojoje – pastelinės spalvos, tačiau drabužiai išliko nemažiau puošnūs, bet kartu ir labai romantiški.

„Yanina Couture“ įgauna vis didesnį pripažinimą ne tik Rusijoje ir rytų Europos šalyse, bet ir visame pasaulyje – visai neseniai Rita Ora dėvėjo šių mados namų suknelę „Grammy“ vakarėlio metu, o be kitų žvaigždžių šių mados namų sukneles yra dėvėjusios Paris Hilton, Nicole Scherzinger bei Kate Hudson.

Grįžusi iš šios grožio ir prabangos kupinos šventės, kur susipažino su žymiais modeliais, Marija Lama džiaugiasi, kad ir Lietuvos modeliai jau žengia didžiausių mados sostinių podiumais bei tikisi, kad ateityje jų daugės.