Tradicinės ceremonijos metu žmonės susitikdavo su savo mylimaisiais, galvodavo norus ir valgydavo vasaros vaisius, pvz., granatus, arbūzus, taip pat skaitydavo klasikinę poeziją ir tokiu būdu švęsdavo žiemos atėjimą. Iraniečiai tiki, kad tie, kurie žiemą pradeda valgyti vasaros vaisius, šaltojo sezono metu nesirgs, todėl valgyti arbūzus yra viena iš svarbiausių šios nakties tradicijų.

Jaukiame kolekcijos pristatymo vakare Agnė Gilytė, Elena Puidokaitė, Reda Mickevičiūtė, Erika Paulė, Greta Akcijonaitė skanavo vasaros vaisius, galvojo norus ir išbandė limituoto leidimo žiemos kolekcijos produktus.

Paklausta kokius ritualus kūnui ir sielai atlieka, stilistė Agnė Gilytė sakė, kad visi tie tokie pat kaip ir kitais metų laikais, tik gal daugiau laiko skiria kūnui ir dažniau pasilepina vonia.

Eglė Kauneckienė „Spa Shanti“ įkūrėja primena, kad reikalingai tiek kūno, tiek proto švara. „Labai svarbu ne tik su švariu kūnu, bet ir švariomis mintimis pereiti į kitus metus. Kūnui – nusiprausti, nušveisti odą, pamaitinti ją, o sielai gali padėti atleidimo praktika, meditacija. Pagalvoti ką per praėjusius metus įžeidei, atsiprašyti, atleisti“, – sako Eglė Kauneckienė.

„Prie šventinio stalo turime tradiciją kiekvienas pasakyti garsiai kam ir už ką esame dėkingi bei už ką dėkingas pats sau. Tai leidžia prisiminti kas gero įvyko per metus ir įkvepia pozityvumo“, – apie tradicinius ritualus šventiniu laikotarpiu pasakojo dizainerė Erika Paulė.

Yalda aromaterapijos ir masažo dvasią perteikė masažų meistras Darius Kauneckas. Meistras pabrėžia, kad Yalda dvasia yra labai artima ajurvedos SPA ritualams.

„Ypatingai žiemą, kada taip norisi jaukumo, kūną, protą ir sielą visada sušildo rytų kvapai. Net ir masažinės bei kvapiosios žvakės yra ypatinga nauda mūsų psichinei, emocinei sveikatai, kada norisi pailsėti nuo chaotiškos aplinkos. Tai subtiliai šioje linijoje atskleidžia granato, saldžiojo arbūzo kvapai“, – pažymi D.Kauneckas, renginio viešnioms atlikęs specialų rankų masažą.