Renginyje dalyvavo daugiau nei pusšimtis svečių ir pranešėjų. Savo įžvalgomis apie tai, kas šiandieną diktuoja madą, dalijosi mados pramonės, rinkodaros, komunikacijos ir net robotikos ekspertai.

DELFI Stilius kviečia pasižvalgyti, kokių stilingų žmonių būta renginyje:

Mados tendencijų prognozuotoja, mados prekių ženklų konsultantė Victoria Dias teigė, kad šiuolaikines madas diktuoja praėję dešimtmečiai, tad prognozuojant, kas bus madinga ateinantį ar net tolesnį sezoną, pravartu žvilgtelėti į praeitį.

„Istorija mums daug ką papasakoja apie ateitį, galime ja remtis“, – teigė ekspertė ir juokais pridūrė, jog viena mados tendencija galėtų niekada negrįžti. Tai – liemenėlė su kūgio formos kaušeliais (angl. bullet bra).

Vienas iš patarimų, kuriuos V. Dias išsakė pranešimo metu, – aklai nesivadovauti tendencijomis. Jos žodžiais, karščiausias tendencijas reikėtų „suvirškinti“ ir interpretuoti savaip. Tą ypač turėtų įsisąmoninti mažesni prekių ženklai, kurių sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo jų vizijos.

„Jaučiu, kad kai kurių Lietuvos kūrėjų įkvėpimo šaltinis yra „Pinterest“. Neieškokite ten įkvėpimo! Jūsų inspiracijos šaltinis turėtų būti tai, kas arčiausia jūsų širdies. Jūsų kūryba bus savita, jei nesikliausite patarimais masėms“, – sakė V. Dias.

Victoria Dias

Leidinio „L'Officiel Mada“ mados redaktorė, stilistė Miglė Kazėnaitė savo pranešimo metu pasakojo ne tik apie mados ištakas (ar žinojote, kad pirmosios mados ikonos buvo karalius Liudvikas XIV ir jo meilužė Markizė de Montespan?), bet ir pasufleravo, kas šiuo metu diktuoja madą.

Ar tai dizaineriai? Ar mados tendencijų prognozuotojai? O gal nuomonių formuotojai? Anot M. Kazėnaitės, šiuo metu tendencijų vairas yra garsiausių žvaigždžių stilistų rankose.

„Anksčiau žvaigždės nesinaudojo stilistų paslaugomis, savo įvaizdžius jie kurdavo su dizainerių pagalba. Bet dabar tendencijos yra kuriamos stilistų, čia ir dabar, pritaikytos būtent žvaigždėms. O žvaigždės karščiausias madas globalizuoja ir išplatina žmonėms“, – kalbėjo M. Kazėnaitė.

Paklausta, ar verta sekti mados tendencijų, stilistė atsakė išties gudriai: „Ar sekate, ar nesekate – vis vien sekate, nes nesekti yra tokia pat tendencija. Nuo mados pabėgti neįmanoma.“

Miglė Kazėnaitė