Tačiau pasitaiko ir taip, kad mokėdamas originalui artimą kainą nusiperki nebūtinai jį. Tokiu atveju svarbi ne tik daikto kaina ar prestižas, kuris asocijuojasi su originalo turėjimu, bet ir daikto kokybė, funkcionalumas ar net poveikis sveikatai, rašoma pranešime spaudai.

3 populiarūs, dažnai falsifikuojami prekės ženklai ir patarimai, kaip atpažinti originalą nuo padirbinio:

1. „Ray-Ban“ akiniai nuo saulės. Nieko nenustebins faktas, kad nekokybiški akiniai nuo saulės neapsaugo akių tiek nuo matomo, tiek nuo ultravioletinio saulės spindulių spektro. Skaičiuojama, jog net 20 proc. suprastėjusio regėjimo atvejų, išsivystančių į kataraktą, yra sukelti per didelio akį pasiekiančio saulės spindulių kiekio. Dažniausiai prie to prisideda saulės akinių nenešiojimas arba tiesiog pasirinkti nekokybiški gaminiai. Vieni tokių – populiariųjų „Ray-Ban“ klastotės.

Originalūs šio prekės ženklo akiniai yra gaminami Italijoje iš kruopščiai parinktų medžiagų. Pagrindinis rodiklis, leidžiantis spręsti, ar akiniai yra originalūs, – akinių stiklai. Jie turi būti pagaminti ne iš plastiko.

Visi „Ray-Ban“ akiniai ant vieno iš stiklų turi išgraviruotas „RB“ raides ir ant kito viršuje baltai išgraviruotą „Ray-Ban“ užrašą. Jei akiniai yra su poliarizuotais stiklais, graviruotas tekstas turi būti „Ray-Ban P“. Tuo atveju, jei užrašas yra nupieštas arba priklijuotas, – akiniai padirbti. Atitinkamai ant akinių nosies padelių taip pat turi būti išgraviruotas užrašas, o visi akinius laikantys vyriai turi būti geros kokybės, tvarkingai ir kruopščiai įsriegti be plastiko ar klijų pėdsakų.

2. „Daniel Wellington“ laikrodis. Geras laikrodis – viena pagrindinių stilingo žmogaus detalių. Atrodo, kad dabar visi turi laikrodžius, daug žmonių renkasi „Daniel Wellington“. O kiek iš jų – originalai? Vienas svarbiausių originalaus laikrodžio bruožų – ilgaamžiškumas ir tikslumas. Šiuose laikrodžiuose įmontuotos baterijos vidutiniškai veikia 2–3 metus, o tai yra neįtikėtina klastotei.

Daniel Wellington laikrodis

Žinoma, to pirkdamas nepatikrinsi, tad verta atsižvelgti į kitas originalo savybes. Greičiausiai įsitikinti, ar įsigytas laikrodis yra originalus, padeda nugarėlėje išgraviruotas unikalus numeris. Taip pat padirbti laikrodžiai dažniausiai būna lengvesni, pagaminti iš pigių medžiagų, matomos nelygios siūlės, skiriasi korpuso spalva, nėra originalios laikrodžio kodacijos bei randami logotipai neatitinka dydžių ir formų.

3. „Crocs“ batai. Avalynė – vienas iš tų daiktų, kuriuos reikia rinktis itin atsakingai. Remiantis Vokietijoje atliktų tyrimų duomenimis, net 6 iš 10 neoriginalių plastikinių batų porų, kopijuojančių „Crocs“ prekės ženklo batų dizainą, rasta kancerogeninių medžiagų prasiskverbiančių į odą bei galinčių sukelti vėžį. Be to, padirbiniai gali iškraipyti eiseną, varginti pėdas ar pan. Originalūs batai yra išliejami iš specialios „Croslite“ medžiagos, kuri pasižymi lengvumu, ortopedinėmis savybėmis, oro ventiliacija bei yra atspari kvapams ar net šalčiui.

Esminis indikatorius, padedantis įsitikinti, ar batai originalūs, – batų pardavimo vieta.

Rekomenduojama ieškoti šios avalynės tik oficialiose ir patikimose prekės ženklo prekybos vietose. Vienas lengviausiai atpažįstamų klastotės elementų – išblukęs, netvarkingas „Crocs“ logotipas. Jis dažnu falsifikato atveju yra tiesiog klijuojamas arba piešiamas ant bato. Taip pat klastotes lengva atpažinti palyginus originalių batų dizainą, svorį bei lankstumą. Falsifikatai yra žymiai sunkesni, nelakstūs bei dažnu atveju pasižymi stipriu plastmasės kvapu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)