Dizainerio mirties priežastis kol kas nėra skelbiama. Pasak šaltinių, netikėta mirtis mados kūrėją ištiko naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.

Mados kūrėjas gimė 1957-ųjų gegužės 30-ąją, šiaurės Prancūzijoje.

H. Legeris mokėsi skulptūrų ir meno istoriją Paryžiaus Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje, vėliau ėmėsi plaukų stilisto profesijos.

Jis kūrė įmantriausias šukuosenas „Chloe“ kolekcijų pristatymų modeliams ir, būdamas taip arti mados pasaulio, savyje atrado kitokio pobūdžio kūrybinę gyslelę. Pirmaisiais H. Legerio darbais tapo galvos apdangalai ir rankinukai.

Herve Leger
Foto: Vida Press

Tačiau tikroji sėkmė jauno vaikino laukė susidūrus su tuomet dar menkai žinomu dizaineriu Karlu Lagerfeldu. Jis pasiūlė H. Legeriui asistento darbą mados namuose „Fendi“. H. Legeris savo mentorių lydėjo ir pereinant į „Chanel“. Kartu jie kūrė ir „Lanvin“ aukštosios mados namams, ir darbavosi su Diane von Furstenberg.

1985-aisiais H. Legeris įkūrė savo vardo prekės ženklą, o po kelių metų mados pasauliui pristatė pirmąją bandažinę suknelę, ilgainiui atsiradusią garsiausių šou pasaulio atstovių drabužinėse.

Nuo Cindy Crawford ir Tyros Banks iki Kim Kardashian, šią suknelę pamėgo daugybė garsiausių pasaulio moterų.

„Suknelės istorija, išties, yra labai paprasta. Prieš imdamas kurti drabužius buvau kirpėjas, kiek vėliau – ir galvos apdangalų kūrėjas. Vieną dieną gamykloje radau niekam nereikalingas ir tarp šiukšlių turėjusias atsidurti medžiagines juostas. Nejučia kilo mintis sudėti jas vieną prie kitos, taip, kaip daroma kuriant galvos apdangalus“, – apie tai, kaip sukūrė ikonišką bandažinę suknelę, pasakojo mados kūrėjas.

Herve Leger