Kaip teigia pati dizainerė, visa rudens kolekcija yra dedikuota nesąmoningoms kelionėms į vaikystę bei praeitį – laikotarpį, apie kurį kalbėti politine prasme galbūt ir nesinori, bet prisiminimai ir jų estetinis antspaudas niekur nedingsta.

„Ši šeštojo-septintojo dešimtmečių tema man iš galvos neišeina jau kurį laiką. Bandau šį laikotarpį analizuoti savo kaip lietuvės kūrėjos akyse, pažvelgti jam į akis – faktus ne ištrinti, o priimti ir bandyti surasti save dabartyje. Juk tai laikas, formavęs mūsų tėvus, o tėvai formavo mus“, – pasakoja E. Žiemytė.

Pasak dizainerės, didžiausiu įkvėpimo šaltiniu tapo nuo vaikystės ryškumo nepraradusi raudona plytų spalva, sovietinė užuominų kultūra, stilistinis estetikos vienodumas.

Langą į praeitį pravėrė ir tėvų namuose rastas nuotraukų albumas: „Pagrindiniu lūžiu kuriant tapo rasta mamos jaunystės nuotrauka, kuri vizualiai sustiprino mano mintis apie tai ką noriu papasakoti, kas man aktualu. Tas visas įvaizdis – batai, odinis lietpaltis, aplinka, nuotraukos spalvos – mane lydėjo visos kolekcijos kūrimo metu.“

Nuotrauka, tapusi naujos rudens kolekcijos įkvėpimu

Septintojo dešimtmečio Lietuvoje nuotaikas nesunku pastebėti ir žvelgiant į pačios kolekcijos modelius – vyrauja šiltos, sepijos efektą kuriančios spalvos (plytų raudonumo, ruda, šilta žalia, juoda), tradicinio siuvimo bei kirpimo jausmas, rašoma pranešime spaudai. Kai kurios mūsų gerbėjos gali nustebti, nes drabužiai mažiau futuristiniai, siluetai grubesni, o audiniai – klasikiniai: šilkas, standi vilna, alpaka, moheris, dirbtinis kailis.

Atspindėdama šiuo metu populiarią retro stilistiką, dizainerė savaip iš naujo perkūrė klasikinį kelnių ir švarko kostiumą, vyriško stiliaus paltą, pasiūlė moteriškesnių šilko suknelių bei palaidinių. Šaltą lietuvišką žiemą kolekcijoje pažymi stambaus mezgimo megztiniai, masyvūs dirbtinio kailio kailiniai, plačios kelnės.

Šiek tiek nostalgišką, bet estetiškai itin galingą efektą sukūrė kolekcijos fotosesijai pasirinkta erdvė – aklųjų kombinato valgykla. „Norėjosi rasti vietą, kuri primintų vaikystę, primityvumą, pritemptą modernizmą, – paaiškina E. Žiemytė, – jau kurį laiką domiuosi senomis valgyklomis ir daugelyje jų išlikusia nesuvokiama estetika, todėl pamačiusi šią ir jos spalvų gamą, tikusią prie kolekcijos, nedvejojau“.

Emocijos sustiprinimui dizainerė fotosesijoje panaudojo ir kelis asmeniškus elementus – savo vyro vaikystės žaislus, paverstus viduje išlikusių prisiminimų simboliu. Fotosesijai fotografas Paulius Zaborskis dalinai naudojo juostinį fotoaparatą, o drabužius demonstravo lietuvių modelis Vika Volkutė bei Minske gyvenanti manekenė Marija.

Beje, ateinantis sezonas keičia ne tik drabužį. E. Žiemytė mintyse gyvena kur kas didesniais pokyčiais – vasaros pabaigoje duris atvers pirmasis prekės ženklo salonas, kuriam pasirinktas Vilniaus Užupio rajonas. Be internetinės parduotuvės, Lietuvoje jis taps vienintele vieta, kurioje bus galima įsigyti naujausių prekės ženklo kūrinių. E. Žiemytė atskleidžia, kad dalis naujosios erdvės bus skirta ne tik klientams – ten pat ji įsirengs ir savo kūrybinę studiją.

2009-aisiais įkurtas ženklas šiandien savo produkciją parduoda beveik 20-yje pasaulio šalių, kur E. Žiemytės kurti drabužiai pasklidę po bene pusšimtį mados salonų. Visi drabužiai gaminami tik Lietuvoje – ne daugiau nei už 200 kilometrų nuo kūrybinės studijos, įsikūrusios Vilniuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)