Į Lietuvos sostinę Vilnių atvyko vieni garsiausių savo šalies mados kūrėjų – drabužių dizaineriai Maozas Dahanas („Nouveau Riche Dog“), Eva al Keneresh („Clothé“), Doras Chenas („Holyland Civilians“), dueto „Hili Ari“ kūrėjai ir juvelyrinių dirbinių dizainerė Moran Porat.

„Tai dar viena galimybė pristatyti Izraelį mūsų draugams Lietuvoje. Mada labai įtakoja mūsų gyvenimą, o tuo pačiu atspindi mūsų tradicijas, aplinką ir pomėgius. Man didelė garbė bendradarbiauti su penkiais talentingais ir labai perspektyviais mados kūrėjais bei pristatyti juos Lietuvos visuomenei“, – sako ambasadorius Amir Maimon.

Pirmadienį ISM inovacijų bazėje buvo surengta diskusija tema „The identity of Israeli Fashion“ (Izraelio mados identitetas). Visuomenei atviroje diskusijoje mados inovacijų centro „GeekChicTLV“ įkūrėja ir mados renginių organizatorė iš Izraelio Viktoria Kanar pristatė Izraelio mados ištakas ir identitetą, o taip pat kalbėjo apie šiuo metu šalyje vyraujančias mados tendencijas.

Vėliau renginio svečiams prisistatė žymūs šiuolaikinės Izraelio mados kūrėjai, kurie ne tik pasakojo apie savo prekės ženklus, bet ir dalinosi mintimis apie tai, kas juos įkvepia kūryboje.

Antroje renginio dalyje prie dizainerių prisijungė socialinių mokslų daktaras, docentas, lektorius, mados žinovas ir knygų apie madą autorius Eugenijus Skerstonas, lietuvių dizainerė ir festivalio „Mados infekcija“ sumanytoja ir viena organizatorių Sandra Straukaitė, Vilniaus dizaino kolegijos Mados dizaino katedros vedėja Edita Sabockytė-Skudienė, kurie kartu su svečiais iš Izraelio bandė ieškoti panašumų ir skirtumų tarp Lietuvos ir Izraelio mados. Renginį moderavo žurnalistė Inga Norkė.

Birželio 6-7 dienomis Izraelio dizainerių kolekcijos yra pristatomos „Madress“ butike (Gaono g. 1, Vilnius).

Izraelio dizainerių vizitą Lietuvoje vainikuos įspūdingas madų šou, kuris įvyks Vilniuje birželio 8 dieną. Renginio metu šiuolaikiniai Izraelio mados kūrėjai pristatys savo naujausias mados kolekcijas.