Klasikinio kostiumo dėvėjimo taisykles, regis, geriausiai yra perpratusi Tilda Swinton, žinoma, ne tik kaip talentinga kino aktorė, bet ir neįprasto stiliaus ikona.

„Tilda Swinton nėra tiesiog vidutinė aktorė ir juolabiau vidutinės išvaizdos. Jos stilius, kalbant apie kino premjeras ir raudonojo kilimo renginius, yra elegantiškai ekscentriškas. Visgi, ją rengia vieni geriausių pasaulyje kūrėjų – Karl Lagerfeld ir Haider Ackermann. T. Swinton gebėjimas dėvėti kostiumą nėra dizainerių rūbų demonstravimas, bet asmeninio požiūrio išraiška“, – rašo žurnalas „Vogue“.

Foto: Vida Press

Tačiau Holivudo aktorė mėgsta ne tik šiuos dizainerius. Štai filmo „Daktaras Streindžas“ (angl. „Doctor Strange“) pristatymo metu T. Swinton pasirinko aukštosios mados kostiumėlį iš „Schiaparelli“ mados namų kolekcijos.

Foto: Vida Press

Dalyvaudama filmų premjerose moteris retai dėvi sukneles, tačiau jos pasirekami kostiumėlių modeliai yra įvairiausių stilių - nuo klasikinių dviejų dalių, pasiūtų iš blizgių bei lengvai krentančių medžiagų, androginiško stiliaus ar žaviu moteriškumu dvelkiančių modelių. Nesvarbu, ką pasirenka T. Swinton, ji visada atrodo tarytum nužengusi nuo podiumo.

Tam, kad kostiumui suteikti žavesio, moteris laikosi taisyklės - prie minimalistinio, vyriško stiliaus modelio privalo būti bent vienas moteriškas akcentas ar aprangos detalė. Jeigu ji dėvi laisvo silueto kostiumėlį, tuomet avi aukštakulnius. Jei pasirinko žemapadę avalynę, aktorė renkasi kiek ryškesnį makiažą ar raukiniais dekoruotą palaidinę. Tuo tarpu, kad ansamblis neatrodytų kas kartą nuobodžiai, moteris atkreipia dėmesį į įdomesnių raštų bei audinių kostiumus, prie jų derina prabangiai atrodančius šalius.

Foto: Vida Press

Nestandartinės išvaizdos moteris nesureikšmina mados. Dar prieš kelis metus vieno interviu metu aktorė teigė nežinanti, ar ji myli madą. T. Swinton paatviravo, kad jei ne jos draugai dizaineriai, ji nevilkėtų tokių kostiumėlių ir nebūtų vadinama stiliaus ikona.

Nepaisant to, aktorė buvo nekartą atsidūrusi stilingiausių moterų sąraše, gavo Škotijos mados apdovanojimą bei tarytum profesionalus modelis pozavo garsiausių mados namų („Chanel“, „Pringle of Scottland“, „Pomellato“) reklamoms.