Tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklaustųjų – 56 proc. – sportinius batelius derina prie bet kokio stiliaus aprangos, o daugiau nei trečdalis (36 proc.) – tik prie sportinio stiliaus drabužių. Dažniausiai tokį patį aprangos ir avalynės stilių išlaiko vyresni nei 56 metų respondentai, o išbandyti skirtingų stilių dermę išdrįsta jaunesni, rašoma pranešime spaudai.

Asociatyvioji nuotr.
Foto: Įmonės archyvas

„Vis drąsiau lietuviai sportinę avalynę derina prie bet kokio stiliaus aprangos. Ši tendencija, metams einant, tikėtina, niekur nesitrauks. Esant tokiam greitam gyvenimo ritmui žmonės vis daugiau dėmesio skiria patogumui. Todėl šiandien nieko nebestebina net nuotaka su sportbačiais ir puošnia suknele, – pastebi S. Mušauskaitė. – Vis dėlto, yra vietų bei progų, kur sportinė avalynė – netinkama. Pavyzdžiui, jei esate pakviesti į oficialų renginį, einate į teatrą ar darbe yra reikalaujama dalykinė apranga, sportinius batelius reikėtų palikti namie.“

Sigita Mušauskaitė
Foto: Įmonės archyvas

Stilistė atkreipia dėmesį ir į šios vasaros mados tendencijas. Moterims sportinius batelius ji siūlo derinti su megztomis ar plačiomis kelnėmis, laisvo silueto švarkais ar marškiniais, lengvo audinio kostiumais, trumpais marškinėliais, šortais, suknelėmis ir džinsiniais drabužiais.

Vyrams rekomenduoja sportinę avalynę derinti prie šortų ir marškinių kostiumo, plačių kelnių, lininių rūbų. S. Mušauskaitė tiek moterims, tiek vyrams taip pat rekomenduoja paieškoti ir kepurių su snapeliu, kurios itin madingos šį sezoną.

Svarbus modelis

Sportinės avalynės modelis svarbus penktadaliui respondentų, rodo tyrimo rezultatai. Į šį kriterijų ypač atsižvelgia jaunesnės (18-35 m.) moterys. Vyrai kaip svarbiausią aspektą renkantis sportinę avalynę dažniau nurodė kainą, o vyresnės nei 45-erių, aukštesnio išslavinimo moterys – patogumą.

Anot S. Mušauskaitės, moterys drąsiau renkasi išskirtinius, ryškius ir madingus sportbačių modelius.

Asociatyvioji nuotr.
Foto: Įmonės archyvas

„Šiuo metu labai populiarūs vintažiniai sportinių batelių modeliai. Taip pat sportbačiai su auliuku, futuristiniai batai, ar avalynė, kuri anksčiau buvo dėvima tik sporto salėje, šiemet matoma miestų gatvėse. Vis dėlto yra atvejų, kai žmonės, besivaikydami madų ir ieškodami populiarių modelių, įsigyja batus, kurių modelis ar spalva nedera prie jų įvaizdžio. Todėl perkant batus verta apsvarstyti, su kokia avalyne geriausiai jaučiamės“, – rekomenduoja S. Mušauskaitė.

Ji priduria, kad klasikiniai balti sportiniai bateliai yra kiekvieno sezono būtinybė – juos lengva derinti, be to, su tokia avalyne bus galima jaustis saugiai. Todėl porą tokių sportbačių stilistė pataria turėti tiek vyrams, tiek moterims.

Svarbios detalės

Pasak stilistės, griežtų taisyklių, kaip nešioti sportbačius nėra, tačiau norint atrodyti stilingai reikia atkreipti dėmesį ne vien tik į sportinės avalynės modelį.

Asociatyvioji nuotr.
Foto: Įmonės archyvas

„Keletas detalių gali papildyti įvaizdį ar net tapti pagrindiniais jo akcentais. Pavyzdžiui, kojinės. Priklausomai nuo įvaizdžio bei sezono, jos gali būti arba ilgos, arba tokios, kurių visai nesimato. Prie sijonų ar šortų verčiau rinktis ilgas kojines, o prie kelnių – trumpesnes. Jei aprangai norisi suteikti daugiau minimalizmo, raištelius galima paslėpti batų viduje, – pataria S. Mušauskaitė.

– Norint įnešti daugiau ryškumo, žaismingumo, naudinga pabandyti ryškias arba raštuotas kojines. Jos ypač tinka prie spalvotos sportinės avalynės. Tačiau svarbu nepersistengti ir atkreipti dėmesį, kad įvaizdis nebūtų chaotiškas – jei sportbačiai ryškūs, juos derinti su minimalistine, neutralių spalvų apranga.“

Vis dėlto daugiausiai įtakos bendram įvaizdžiui turi batų išvaizda. Stilistė pabrėžia, kad sportinę avalynę svarbu kruopščiai valyti ir atkreipti dėmesį į batų raištelius. Jeigu jie atrodo praradę spalvą ir nusidėvėję, pakeitus raištelius galima lengvai atnaujinti savo sportbačius.