„Kuriant aprangą iš tarpusavyje sunkiai suderinamų rūbų sudeginame marias laiko. Kiek mažesnė ir organizuotesnė spinta leidžia rytines minutes grąžinti ten, kur jos ir priklauso – ramiam kavos puodeliui ar pokalbiui su artimaisiais“, – šypsosi A. Gilytė, ką tik pristačiusi naują pavasario-vasaros "CAPSULE by Agnė Gilytė" rūbų kolekciją.

Kapsulinė spinta
Foto: Greta Gedminaitė

Stilistės kuriama rūbų kapsulė, kurią sudaro universalūs, kas dieną nešiojami rūbai - kokybiškos medvilnės marškinėliai, sijonai, kelnės, švarkai, suknelės ir marškiniai – padeda žmonėms suformuoti „lengvą spintą“.

„Spintos kapsulės filosofija vadovaujasi vienu esminiu aspektu – kiekviename drabužyje
svarbiausia yra jį vilkinti moteris. "CAPSULE by Agnė Gilytė" fotosesijų mūzomis tapusios non-model-models – įvairaus amžiaus, figūrų ir profesijų moterys – kassyk padeda šią mintį įprasminti iš naujo. Kiekvienas rūbas kaskart atrodo vis kitaip, priklausomai nuo moters, kuri jį vilki, ar nuo to, ką ji veikia, koks jos charakteris, ar gyvenimo būdas“, – sako A. Gilytė.

Kapsulinė spinta
Foto: Greta Gedminaitė

Anot stilistės, kiekvienam žmogui užtenka vos kelių dešimčių rūbų, norint puikiai atrodyti visus metus. Pavyzdžiui, šį teorinį 500 skirtingų derinių modelį, galima išskaidyti į paprastą formulę, padėsiančią tinkamai suformuoti savo garderobą vos iš 24 drabužių:

8 viršutiniai rūbai: trikotažiniai marškinėliai, kelių atspalvių marškiniai.

8 apatiniai rūbai: kelių spalvų džinsai, klasikinės, odinės ar laisvos lininės kelnės vasaros sezonui, pora skirtingo kirpimo sijonų.

8 pereinamojo sezono rūbai, skirti sluoksniavimui: keli megztiniai, džemperiai, klasikinis juodas ir šviesus ar languotas švarkai.

Kapsulinė spinta
Foto: Greta Gedminaitė

Pasak stilistės formuojant „protingą spintą“ reikėtų vadovautis keliais esminiais principais: „Gerai suformuotoje spintos kapsulėje drabužiai turėtų būti itin lengvai derinami tarpusavyje, tam, kad su tuo pačiu rūbu galėtumėte keliauti ir į darbą, ir į šventę. Pavyzdžiui, kokybiški marškiniai su klasikinėmis kelnėmis puikiai tiks keliaujant į darbą, o kelnes pakeitus puošnesniu raštuotu sijonu drąsiai galėsite keliauti į šventę.“

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į rūbo kirpimą: „Tinkamai krentantis rūbas iškart prideda deriniui kokybės ir prabangos jausmą, o tai palengvina jo derinimą ir natūraliai jį norisi vilkėti dažniau.“

Kapsulinė spinta
Foto: Greta Gedminaitė

Kitas svarbus aspektas – aukšta medžiagų kokybė. Tai ne tik leis drabužį dėvėti kur kas ilgiau, bet ir pakeis rūbo kritimą, atrodys solidžiau. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į spalvų gamą. Renkantis universalius, bazinius drabužius patartina išsirinkti 2–3 pagrindines spalvas. Taip galėsite rūbus tarpusavyje keisti be papildomo galvos skausmo, jog vienas nedera su kitu.

Formuojant šių metų pavasario-vasaros kolekciją A. Gilytė pasirinko į bazinę spalvų gamą įnešti ir įvairiais raštais puoštus vasarinius rūbus. Bene ryškiausiu kolekcijos akcentu tapo koralinės spalvos lino kostiumas ir taškučiais bei gyvūnų – zebro, leopardo, tigro – raštais puoštos suknelės ir sijonai. Anot stilistės, ryškesni sprendimai padeda įpūsti naujos gyvybės garderobui, kuris tuomet lengviau ir žaismingiau transformuojasi į vasarinius rūbų derinius.

Kapsulinė spinta
Foto: Greta Gedminaitė

„Svarbiausia nebijoti eksperimentuoti ir naujus rūbus derinti prie jau turimos bazės. Tai leis efektyviau ir sklandžiau planuoti savo kasdienius rūbų derinius“, – patarimais dalinasi A. Gilytė.