Stilistė ir paskyros „Stiliaus reikalai“ kūrėja Indrė Estrameckytė atsakė į klausimus apie figūros tipus ir pasiūlė aprangos variantų pavyzdžius.

Dauguma žino bent porą figūros tipų, juos vadina vaisių pavadinimais (tarkime, kriaušė) ar nepavyksta išsiaiškinti savojo.

„Figūrų tipus galime išskirti 5. Tai: smėlio laikrodis, stačiakampis, trikampis, apverstas trikampis ir ovalas. Visiems figūrų tipams aktualiausias dalykas yra neprarasti proporcijų. Pavyzdžiui, apversto trikampio pilnesnis viršus, tad proporcijoms išlyginti rinkitės sunkesnę apačią, sijoną, kelnes“, – patarė I. Estrameckytė.

Tinkamas derinys smėlio laikrodžio figūrai
Foto: Asmeninis archyvas

Smėlio laikrodis: krūtinė ir klubai panašios apimties, liemuo ryškios linijos.
Stačiakampis: pečiai ir klubai yra panašios apimties, nėra ryškios liemens linijos, figūrą būtų galima apibrėžti lygiomis linijomis.
Trikampis: klubai platesni už krūtinę.
Apverstas trikampis: pečiai/krūtinė platesni už klubus.
Ovalas: dauguma svorio kaupiasi apie liemenį, šlaunys siauros, nugara, šonkauliai ir pečiai platesni.

Tinkamas derinys stačiakampio figūrai
Foto: Asmeninis archyvas

Ar įmanoma vizualiai pakeisti savo figūros tipą?

„Galima ir labai lengvai. Pasirinkus rūbus, netinkamus jūsų siluetui. Pavyzdžiui, iš smėlio laikroduko galite pavirsti į obuoliuką. Tam tikri figūrų tipai turi tam tikrus jiems tinkamus įliemenavimus, kirpimus. Su rūbais galite privalumus išryškinti arba juos paversti trūkumais. Todėl svarbu žinoti savo figūros tipą“, – pabrėžė stilistė.

Tinkamas derinys trikampio figūrai
Foto: Asmeninis archyvas

Ji patarė išsirinkti, kokio tipo rūbai būtų tinkami, ir pradžiai rasti pagrindinius drabužinės elementus įkandamų kainų parduotuvėse.

„Visų biudžetai skirtingi, bet pasirinkite variantus iš parduotuvių, kurias dauguma žino ir jose kainos praktiškai visiems prieinamos. Tai, pavyzdžiui, „ZARA“, „H&M“, „Mango“ ir panašios. Renkantis avalynę svarbu atsižvelgti, ar jūsų sudėjimas „plius dydžio“, ar ne, ar jūs aukšto ūgio, ar žemesnė. Renkantis avalynę tai yra aktualu“, – teigė I. Estrameckytė.

Tinkamas derinys trikampio figūrai
Foto: Asmeninis archyvas

Dažnai trikampio figūros ar apvalainos moterys mano, kad pačios ar platėjančios kelnes jas dar labiau storins. O kaip yra iš tikrųjų?

„Tikrai netiesa. Platesnius klubus turinti moteris su plačiomis kelnėmis sukurs balansą; sudėjimas atrodys proporcingai, pabrėžiamas liemuo. Reguliuojant proporcijas išgauname moterišką siluetą. Tai turėtų būti mūsų pirminis tikslas“, – sakė stilistė.

Tinkamas derinys ovalo figūrai
Foto: Asmeninis archyvas