– Naujas sezonas, naujos ir mados. Kokius džinsus dėvėsime šį pavasarį ir vasarą?

– Šį pavasarį ir vasarą tendencijų viršūnėse išlieka šviesūs džinsai, priešingai nei rudens ir žiemos sezonų metu. Kalbant apie konkrečius džinsų modelius – akcentuojame laisvo kirpimo, neaptempiančius ir net platėjančius džinsus.

Džinsų tendencijos
Foto: Vida Press

Taip pat viena iš karščiausių naujienų – žemo liemens stiliaus džinsų sugrįžimas į madą, tik noriu užbėgti įvykiams už akių ir pasakyti, jog tokio stiliaus džinsai tikrai tinka ne visiems figūros tipams ir ne visi turėtų sekti šia tendencija.

Žemo liemens džinsai netinka kriaušės ir smėlio laikrodžio figūrų tipams. Kriaušės figūros tipui būdingi platūs klubai, tad žemo liemens džinsai dar labiau išryškins plačius klubus ir visas dėmesys kris į juos. Smėlio laikrodžio figūrai būdingas siauras liemuo, platesni pečiai ir klubai. Išryškinus klubus žemo liemens stiliaus džinsais, dings kūno proporcija ir klubai atrodys ypatingai platūs. Svarbu palaikyti balansą tarp viršutinės kūno dalies ir apatinės, todėl šiems figūros tipams nerekomenduoju mūvėti tokio stiliaus džinsų.

– Ar džinsai aukštu liemeniu vis dar yra aktualus pasirinkimas?

– Džinsai aukštu liemeniu beveik visada yra pats geriausias ir patogiausias pasirinkimas. Mūvėdamos džinsus aukštu liemeniu visada būsite rami, kad pasislėps vienas ar kitas nereikalingas kilogramas.

Džinsų tendencijos
Foto: Vida Press

– Praėjusiais metais buvo populiarūs mom stiliaus džinsai, apkritę, baliono formos modeliai. Ar jau galime laikyti juos klasikine garderobo detale, o gal vis dėlto jie po truputį užleidžia pozicijas?

– Tikrai galime, šie modeliai jau yra tapę klasika ir sunkiai tikėtina, kad jie kažkam galėtų užleisti savo vietą. Jie šį sezoną ir vėl išgyvens „aukso amžių“, tad jei dar nenusipirkote apkritusių, baliono formos ar mamos stiliaus džinsų modelio pavasariui ir vasarai – raginu tai padaryti.

Turiu paminėti, kad šie džinsų modeliai, vis dėlto, yra labiausiai tinkami stačiakampio ir smėlio laikrodžio figūros tipams.

– Kaip vieną iš tendencijų minėjai šviesios spalvos džinsus. Kaip siūlai juos derinti savo garderobe?

– Asmeniškai man baltos ir kreminės spalvos džinsai labai patinka. Vėlgi, svarbu atrasti tą modelį, kuris tiks būtent jums ir jūsų vizualiai nepastambins ir nesutrumpins. Priešingai nei juodos spalvos džinsai, kurie proporcijas vizualiai sumažina ir prailgina, šviesūs džinsai yra linkę didinti proporcijas.

Eksperimentuokite ir pabandykite įtraukti šviesius džinsus į savo garderobą, derindami šviesią apačią ir kontrastingą viršų – tamsios spalvos palaidinę, taip išlaikysite pusiausvyrą aprangoje.

Džinsų tendencijos
Foto: Vida Press

– Stebintys mados pokyčius pastebėjo, kad kurį laiką buvo aktualus minimalizmas. Džinsai neturėjo pridėtinių detalių, dekoro. Ar ši linija išlieka? Koks yra, tarkime, džinsų su perlais, siuvinėjimas likimais šįmet?

– Minimalizmo klausimas džinsų madoje vis dar toks pat aktualus. Džinsai su perlais jau atgyveno savo laikotarpį, jeigu vis dėlto turite dar tokius savo spintoje – siūlyčiau jų atsisakyti, kaip ir įvairiausių siuvinėjimu. Jei norite džinsų su išskirtinėmis detalėmis, pirkite su įplėšimu neįprastoje vietoje, pavyzdžiui, virš kelių.

– O kaip gi su džinsu ilgiu? Vieną sezoną – ilgi, kone šluojantys žemę, kitą – trumpinti, virš kauliuko. Kokį ilgį rinksimės? O galbūt tai priklauso ne nuo madų, o nuo figūros?

– Džinsų ilgius dažniausiai diktuoja džinsų mados. Praėjusį sezoną dominavo ir ateinantį dominuos žemę siekiantys džinsai arba kontrastingai kitokie – patrumpinti džinsai, kurių ilgis baigiasi virš čiurnos.

Reikėtų nepamiršti, jog turint ilgas, lieknas kojas – žemę siekiantys džinsai jas vizualiai dar labiau pailgins, o žemaūgėms siūlyčiau rinktis tokio ilgio džinsus, kurie baigiasi po čiurna, nes platūs ir žemę siekiantys džinsai sukuria trumpesnių kojų efektą, nebent avėtumėte aukštakulnius.

– Ar tiesa, kad džinsai su patrynimais klubų zonoje vizualiai platina? Kaip kad ir didelės kišenės sėdmenų zonoje. Kokių dar gudrybių turėtume žinoti?

– Tikrai taip. Patrynimai, didelės plačios kišenės, įvairūs išsiuvinėjimai, papildomos detalės klubų srityje vizualiai padidina klubų apimtį, todėl venkite šių detalių. Siūlyčiau rinktis minimalistinius modelius arba tokius, kurių dar nedėvėjote. Nereikia prisirišti prie vieno modelio, nes džinsų pasirinkimas parduotuvėse yra labai gausus.

– Plėšyti džinsai – mados atgyvena ar ne?

– Plėšyti džinsai vis dar aktualūs, tačiau įplėšimai turi būti minimalūs, pavyzdžiui, ant vienos kojos ties keliu arba ant abiejų, bet nedidelių skylių plyšiai. O štai kas buvo madinga prieš kelerius metus – kuo daugiau įplėšimų – šį sezoną tikrai nebeaktualu.

Džinsų tendencijos
Foto: Vida Press