– Avalynės tendencijos – kokios jos yra 2021 metais ir kokia viena tendencija, tavo nuomone, išsiskiria labiausiai?

– Turbūt paprasčiausiai galėtumėme apibūdinti ateinančio sezono tendencijas – nuobodumui vietos nebus. Po tiek laiko buvimo namie, skirsime daug dėmesio batų įvairovei. Tačiau beveik visus vienija bendras dalykas – dauguma jų yra lygiapadžiai.

Masyvios basutės. Masyvaus pado basutės su storais dirželiais padės mums jaustis patogiai grįžtant į gamtą, bet kartu išlikti madingais.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Lygiapadžiai bateliai. Balerinos batelių tipo, bateliai su dirželiu ant kulno ar smailianosiai bateliai. Jie šiais metais atstovauja moteriškąją tendencijų dalį.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Grandinės. Jau pastaraisiais sezonais daug kur mateme panaudojamas grandines. Šį sezoną itin aktualūs batai su grandinėmis. Nesvarbu ar tai aukštakulniai, ar loaferiai, plonos ar storos grandinės, bet abejingų jos nepaliks.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Loaferiai. Jie gali būti įvairiausių stilių: lygiapadžiai, aukštakulniai ar platforminiai. Manau po truputį juos galime vadinti klasika. Tai puikus mados ir klasikinio bato žaidimas.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Raišteliai/virvelės. Labai aktuali tendencija. Nesvarbu ar tai bus basutės, ar tai bus smailianosiai bateliai su raišteliais, ar bateliai su dirželiais aplink kulkšnį – ši tendencija suteiks įvaizdžiui moteriškumo.

Šlepetės per pirštą. Pamirškime gumines šliures į baseiną. Dizaineriai suteikė glamūrinio ir prašmatnaus atspalvio šiam batų stiliui pridėdami odos detalių, storus guminius padus, kulniukus ar kitus papildomus akcentus, kurie suteiktų batams puošnumo.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Sportiniai bateliai. Masyvūs kedai atsitraukia po truputį į šalį. Nors ant kai kurių mados namų podiumų juos dar buvo galima matyti, tačiau sportiniai batai po truputį tampa paprastesni. Idėja labai paprasta: tie patys batai gali tikti tiek sportui, tiek laisvalaikiui. Grįžta klasikiniai modeliai. Medžiagiškumas ir gumos suderinamumas taip pat labai aktualūs.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Mulės. Įsispiriami bateliai. Aukštakulniai, žemakulniai su atvirais prekiniais, su uždarais priekiais ir smailomis nosimis. Deje, ne visada jos yra patogiausias pasirinkimas, nes gali apsunkinti eiseną, tačiau vizualiai atrodo labai gražiai.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Tėčio tipo batai. Kažkas, ką mūsų vaikystėje dėvėjo tėtis – puikiai apibūdina šią tendencijų kategoriją. Ar tai būtų basutės, ar loaferiai – tai visiškai nesvarbu. Mano nuomone, tai yra viena labiausiai išsiskiriančių tendencijų, kuri parodo vis didesnį dėmesį androginiškai madai.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Klumpės. Jos gali būti tiek lygiapadės, tiek aukštakulnės, tiek platforminės. Mylit jas ar nekenčiat, tačiau abejingų jos nepaliks.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Lygiapadės platformos. Šią tendenciją galima buvo matyti ir ankstesniuose sezonuose, tačiau šį pavasarį/vasarą tai bus itin madinga. Jie patogūs, nevargina kojų, o ir atrodo įspūdingai.

2021 m. avalynės tendencijos
Foto: Vida Press

Botai. Labai norėčiau paminėti ir šio tipo batus, kuriuos galima buvo matyti dizainerių kūryboje. Lietaus batai įgauna kitokią formą nei mums iki šiol buvo įprasta. Jie tampa panašesni į įprastus batus: matinis paviršius, krokodilo odos imitacija ar puošyba raštais.

– Daugeliui kiltų klausimas – „kam man tie madingi batai, jei išeiti – nėra kur?“. Ką atsakytumei?

– Rengiamės dėl savęs ne dėl kitų. Einant į parduotuvę galima užsidėti gražius batus, kad jaustumėmės gerai dėl savęs. Perkant gražius batus svarbu, kad jie būtų ir patogus, tada nekils klausimų, kur juos dėvėti. Po karantino mes vėl eisime į gatves, galėsime susitikti su šeima, draugais, todėl galime jau dabar sąmoningai tam ruoštis.

– Kokia avalynę galėtume šiandien vadinti nebeaktualia ir nemadinga?

– Parinkus tinkamą aprangą dažniausiai viską galima išspręsti net ir turint netinkamus batus. Mano nuomone reikėtų vengti perdėto blizgučių bei kailiuko dekoravimo ant batų. Tikrai sakau „NE“ sportiniams bateliams ant žemėjančios platformos bei aulinukams su apvalia nosimi ant žemo, storo, įkypo kulno.

Milda Glebutė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.