Horizontalaus kūno tipo balansas

Vyrauja penki horizontalūs figūros tipai, kurie pagrįsti santykiu tarp pečių linijos, krūtinės, juosmens ir klubų apimties. Tai smėlio laikrodis, trikampis, apverstas trikampis, stačiakampis ir apskritimas.

Ilgą laiką mados industrija nekreipė dėmesio į kintančias moterų kūno formas ir, įkvėpti garsaus dizainerio Christiano Dioro kolekcijos „New look“, kūrė drabužius smėlio laikrodžio figūros tipą turinčioms podiumo gražuolėms. X formos kūno sudėjimas daugelį metų buvo laikomas idealiu ir kiti figūros tipai vizualiai buvo formuojami atsižvelgiant į X formos proporcijas.

Nors šių dienų mada stipriai pasikeitė ir į pirmas gretas žengia unisex prieskonį turintis stačiakampio figūros tipas, smėlio laikrodis vis dar išlieka aktualus. Pastarasis laikomas moteriškumo simboliu. Kiekviena moteris, norinti pabrėžti moteriškumą, turėtų vadovautis smėlio laikrodžiui būdingomis taisyklėmis.

Ką tai reiškia? Tarkime, jei tavo figūros tipas yra trikampis, kuriam būdingi siauri pečiai, maža krūtinė ir platūs klubai, vadinasi, atsižvelgiant į X formos proporcijas, reikės vizualiai siaurinti klubų liniją bei platinti pečius.

Shutterstock nuotr.

Vertikalaus kūno tipo balansas

Apie vertikalius kūno tipus kalbama labai nedaug, tačiau harmoningoms proporcijoms sukurti jie vaidina gana svarbų vaidmenį. Vertikalus tipas nustatomas ne pagal ūgį ar svorį, o pagal viršutines ir apatines kūno proporcijas.

Vertikalių kūno proporcijų suvokimas gali padėti vizualiai sukurti balansą drabužių, spalvų ar raštų pagalba. Vertikalių proporcijų negalima pakeisti dietomis, mankšta ar kitaip. Vienas ir tas pats vertikalus tipas lydi mus nuo pat gimimo. Tačiau žinant korekcijos triukus, proporcijas galime akimirksniu pakeisti savo naudai.

Vertikalios kūno formos skirstomos į tris kategorijas tiek vyrams, tiek moterims:

1. Proporcingas – kai visos keturios kūną dalinančios linijos viena kitai proporcingos.

2. Trumpos kojos ir ilgas torsas – tokios kūno proporcijos vizualiai sumažina žmogaus ūgį ir jis atrodo žemesnis nei yra iš tiesų.

3. Ilgos kojos ir trumpas torsas – tai kiekvienos merginos svajonė. Šis tipas laikomas idealiu. Ilgos kojos sukuria aukšto žmogaus iliuziją.

Apie kiekvieną iš jų atskirai ir kaip juos koreguoti – netrukus. O dabar rekomenduojame atlikti namų darbus ir išsiaiškinti savo horizontalų ir vertikalų figūros tipus, kurie palengvins ateityje atsifiltruoti informaciją ir pažinti savo kūno formas tikslingai gilinant žinias.

Shutterstock nuotr.