„Pavargę nuo žiemiškos pilkumos, šaltojo sezono garderobą dažniausiai norime užkelti į spintos viršutinę lentyną – ten kažkur toli, kur nesimato ir širdies neskauda. Tuomet visas pajėgas ir pinigus metame į naujo garderobo formavimą ir perkame viską nuo nulio, taip net nesuteikdami šanso jau turimiems rūbams sužibėti naujomis spalvomis, o sąžinę ramiai užliūliuodami paslėpdami drabužius“, – sako A. Gilytė.

Anot stilistės, pavasarinio garderobo formavimas turėtų būti žaidimas akcentais, spalvomis, kirpimu ir, visų svarbiausia, naujų rūbų derinimu prie jau turimos spintos „bazės“, rašoma pranešime spaudai.

„Jei turiu juodą švarką – galbūt galiu po apačia priderinti gaivaus tipo rausvus ar mėlynus dryžuotus marškinius, o vėliau juos pasiimti į kelionę prie jūros. Jei turiu raudono vyno spalvos sijoną, prie jo gražiai nuguls ryškesnis, pagal koloritą derantis džemperis, kuris vėliau puikiai tiks ir šaltuoju metų laiku“, – patarimais dalinasi A. Gilytė.

Formuojant naują „Capsule by Agnė Gilytė“ pavasario kolekciją stilistė su komanda atsižvelgė į šį sezoną itin madingą monochrominį įvaizdį, lengvus žemiškus tonus ir minimalizmą: „Kai drabužiai vienspalviai daug lengviau eksperimentuoti ir juos derinti tarpusavyje su keliais ryškesniais ar margais akcentais. Pagrindinė taisyklė – nemaišyti daugiau nei dviejų ar trijų ryškių spalvų viename derinyje”.

A.Gilytės naujoje kolekcijoje karaliauja žydra spalva, kuri pagal spalvų mokslą yra ir pati moteriškiausia. Anot stilistės, šio pavasario topuose – švelnios, žemiškos spalvos, itin populiarūs melsvi atspalviai: „Pantone“ metų spalva išrinko karališką mėlyną, tad tikėtina, kad įvairiose kolekcijose matysime ir daugiau melsvų atspalvių. Daugeliui šiaurietiško tipažo moterų itin tinka žydra spalva. Ji universali ir itin lengvai derinama“.

Formuodama klientų garderobą stilistė visuomet pataria išsirinkti kelias pagrindines spalvas, vienysiančias visą spintą. Analogišką logiką derėtų taikyti ir kuriant sezoninius garderobus.

„Daugumos žmonių baziniai spintos rūbai yra tamsesnių atspalvių: juodi, pilki, rudi, tamsiai mėlyni. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo, kaip idealūs rūbai šiltajam sezonui, tačiau svarbu išsirinkti kelias ryškesnes ar, priešingai, švelnesnes spalvas, kuriomis galėsite įpūsti gaivos jau turimiems rūbams“, – sako A. Gilytė.

Jei, pavyzdžiui, dryžuota palaidinė ilgomis rankovėmis puikiai tiko prie tamsių džinsų žiemą, ji visai kitaip atrodys ansamblyje su šviesiomis kelnėmis. Pastarosios atrodys dar vasariškiau derinamos su šviesiai melsvais marškiniais. Žaisdami su skirtingomis spalvomis ir raštais galėsite susikurti aprangos derinius, puikiai tinkančius ir laisvalaikiui, ir darbui.

„Spinta turėtų veikti kaip vientisa delionė, o ne atskirų detalių kratinys. Jei vadovausitės šia logika, tikrai nepasiklysite klaidžiuose pavasario mados kolekcijų labirintuose“, – pataria Agnė Gilytė.

Nuotraukų autorė: Greta Gediminaitė