Alijošius nereikalauja jokios sudėtingos priežiūros. Alijošiui tinkamiausias molinis vazonas su skylute. Žemė turėtų būti maišoma pusiau su specialia žeme sukulentams, kadangi alijošius yra sukulentų šeimos augalas. Augalui reikia saulės šviesos, todėl statykite ten, kur gaus jos pakankamai. Laistyti reikėtų 2 kartus per mėnesį. Gausiai prilaistykite ir ramiai palikite porai savaičių. Per tą laiką žemė turėtų visiškai išdžiūti.

Alijošius – vitaminų bomba

Ar pastebėjote, kad vyresnio amžiaus žmonės namuose dažnai augina alijošių? Tai jie daro ne tik dėl jo gražios išvaizdos. Alijošius yra tikras stebukladarys, kurio nauda neįkainojama. Alijošius, o kitaip alavijas, turi labai daug naudingų medžiagų. Dėl to jo panaudojimo galimybės beribės.

Alijošiuje gausu vitaminų B12, A, bei C, taip pat tokių mineralinių medžiagų, kaip kalcis, geležis, magnis, manganas, varis, natris, chromas ar cinkas. Taip pat šis augalas turtingas folio rūgštimi, aminorūgštimis. Beje, alijošius turi net 20 iš 22 mums reikalingų aminorūgščių! Be gausos mineralinių medžiagų ir vitaminų, alavijas turi ir saponinų, antrachinonų, dervų, salicilo rūgšties, fitohormonų bei fermentų. Visos šios medžiagos turi įvairių gydomųjų savybių.

Ką gydo alijošius? Jo gydomąsias savybes žinojo net senovės egiptiečiai. Jie vertino alijošių ir naudojo jį balzamuoti faraonams. Šiais laikais alijošius vertinamas, nes padeda pagerinti medžiagų apykaitą, sustiprinti imunitetą.

Alijošius – puikus pagalbininkas sergant plaučių ligomis, padeda greičiau sugyti žaizdoms, nudegimams. Alijošius labai naudingas gydant opas, ilgai negyjančias žaizdas. Tokios dažniausiai atsiranda senyvo amžiaus žmonėms. Alavijas teigiamai veikia žarnyną, padeda esant vidurių užkietėjimui, pagerina apetitą, padeda esant kepenų ar tulžies sutrikimams.

Alijošius yra puiki priemonė, norint greičiau įveikti peršalimo ligas. Jo sultys naudojamos įvairiems mišiniams, kurie padeda stiprinti imunitetą, tonizuoti organizmą ir greičiau pasveikti užpuolus virusams. Alijošius padeda ir nuo kosulio. Sveikatinantys mišiniai gaminami su medumi, vaistažolėmis, erškėtuogėmis, citrina bei kitais natūraliais ingredientais.

Paprastas receptas, kuris padės sušvelninti kosulį, pastiprinti imunitetą. Alijošius su medumi – vienas geriausių derinių. Viskas, ko reikia, tik vienodomis dalimis sumaišyti medų ir alavijo sultis. Išmaišius iki vientisos masės palikite kelias valandas pastovėti šaltai. Šį mišinį vartokite du kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį.

Į mišinį galima įtarkuoti ir kakavos sviesto, kuris taip pat be galo naudingas produktas mūsų organizmui.

Galite išbandyti ir dar paprastesnį receptą nuo kosulio. Tiesiog sumaišykite kakavos sviestą su alavijų sultimis. Kakavos sviestą sutarkuokite ir išmaišykite su sultimis. Maišyti vienodomis dalimis. Šį mišinį vartoti tris kartus per dieną po 1 valgomąjį šaukštelį. Dar vienas receptas, kuris padeda ne tik peršalus, bet ir profilaktiškai. Stiklinėje vėsaus vandens ištirpdykite arbatinį šaukštelį medaus, įpilkite 2 – 3 arbatinius šaukštelius alavijo sulčių, 3 arbatinius šaukštelius citrinos sulčių ir 1 valgomąjį šaukštą obuolių acto.

Alijošius – kosmetikos pagrindas

Alijošius naudojamas ne tik įvairių ligų gydymui, tačiau ir grožiui. Tai dažnas ingredientas kremuose ar šampūnuose. Ypatingai populiarus aloe vera gelis, kuris gali būti naudojamas labai universaliai.

Dermatologai vieningai pripažįsta, kad alijošius be galo naudingas mūsų odai. Alavijo ekstraktas dedamas į kosmetines priemones, kurios yra skirtos prižiūrėti ir gydyti odą. Tokie gaminiai su alaviju padeda nuraminti jautrią, sudirgusią odą, stipriai drėkina, oda tampa minkštesnė, švelnesnė, sumažėja odos niežulys.

Alavijas padės apsaugoti odą nuo įvairių bakterijų ir grybelių. Tai taip pat puiki priemonė apsaugai nuo saulės ir odos atstatymui po deginimosi. Naudojant kosmetiką su alavijo oda taps elastingesnė, lygesnė ir šviesesnė.

Jis padeda gydyti veido odą, mažina uždegimus, padeda sumažinti randelius, kurie dažnai lieka po aknės gydymo. Dar viena alavijo savybė, kuri taip patinka kosmetikos gamintojams – drėkinimas. Alaviją sudaro net 8/10 vandens. O tai reiškia, kad jis turi savybę giliai drėkinti odą. Naudojant kosmetiką su alavijo oda taps elastingesnė, lygesnė ir šviesesnė. Be to, gaminiai su alaviju gali padėti sumažinti net ir psoriazės simptomus, kadangi sergant šia odos liga būtina odą nuolat drėkinti ir maitinti.

Alijošius drėkina odą

Alavijo ekstraktas dažniausiai naudojamas veido odos tonikų, kremų, šveitiklių, prausiklių ar skysto muilo sudėtyje. Jei naudojate priemones, kurių sudėtyje yra alijošiaus, atkreipkite dėmesį, kokią dalį šioje priemonėje sudaro alijošius. Norint pasiekti teigiamų rezultatų alijošiaus sudėtyje turėtų būti mažiausiai 25 proc. Žinoma, kuo daugiau alavijo, tuo efektyviau priemonė veiks. Jei sudėtyje alijošiaus yra mažiau, tokia priemonė bus tinkamiausia tik jaunoms merginoms ir moterims, kurių oda dar nereikalauja intensyvesnės priežiūros.

Alavijas skatina odos ląstelių regeneraciją, padeda nuraminti sudirgusią, pažeistą odą. Alijošius ne tik puikiai pamaitina odą, bet ir dėl savo antibakterinių savybių padeda kovoti su inkštirais ir spuogais. Šio stebuklingo augalo savybės padeda išvalyti odą ir neleidžia susidaryti naujiems spuogams. Be to, naudojamas net ir bėrimams gydyti. Tad tai dažna priemonė ir namų vaistinėlėje.

Odai pamaitinti galite pasigaminti paprastą mišinį iš alavijo sulčių ir riebaus kremo. Sumaišykite lygiomis dalimis alavijo sultis ir kremą. Geriausia pasidaryti mišinio tik vienam kartui. Gautą masę užtepkite ant veido, dekoltė, kaklo odos ir palaikykite apie 25 minutes. Kremo likutį tiesiog švelniai nuvalykite vatos diskeliu. Šis mišinys pamaitins, sudrėkins jūsų veido odą, ji taps švelnesnė, elastingesnė.

Kaukė nuo spuogų. Vargina inkštirai, spuogeliai? Išbandykite paprastą kaukę su alavijo sultimis. Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą alijošiaus sulčių su 1 arbatiniu šaukšteliu medetkų aliejaus. Gautu mišiniu ištepkite veido odą. Po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.

Alijošius ir plaukų priežiūra

Alijošiaus nauda plaukams net neabejojama. Jis padeda gydyti ne tik galvos odą, bet ir sustiprinti plaukus. Alijošius naudojamas plaukų augimui skatinti, suteikia jiems papildomo blizgesio. Galvos oda dažnai dėl įvairių šampūnų, kurių sudėtyje gausu cheminių medžiagų, pradeda pleiskanoti, niežėti, sudirgsta. Tokiu atveju alijošius ar natūralios priemonės su alavijo koncentratu puikiai padeda nuraminti bei pagydyti galvos odą, sumažinti niežėjimą.

Alijošius taip pat yra puiki priemonė sustabdyti plaukų slinkimą, juo sustiprinti. Alavijas drėkina plaukus, padeda jiems tapti paklusnesniems – lengviau šukuojasi, nesivelia, įgauna sveiką blizgesį. Alijošius naudojamas su skirtingais ingredientais plaukus veikia įvairiai. Jis gali būti naudojamas tiek plaukams drėkinti, tiek kovoti su nuolat besiriebaluojančiais plaukais.

Alijošius gali būti naudojamas nuo pleiskanų. Išbandykite paprastą būdą joms atsikratyti. Įprastą šampūną lygiomis dalimis sumaišykite su alavijo sultimis. Išplovus galvą plaukus nuskalaukite vandeniu, kuriame įspausta pusės citrinos sulčių. Naudokite šį šampūną ir skalavimo priemonę reguliariai ir pamatysite, kaip pleiskanos tiesiog išnyks.

Jei Jūsų plaukai išsausėję, pažeisti ir nuolat alinami dažymu, džiovinimu, išbandykite paprastą, bet veiksmingą kaukę jiems atgaivinti. Lygiomis dalimis (po 1 arbatinį šaukštelį) sumaišykite alijošiaus sultis, ricinos aliejų ir medų. Tuomet prieš galvos plovimą ištepkite visus plaukus gauta kauke. Palaikykite apie pusvalandį. Geriausia jei plaukus laikysite šiltai po kepurėle ar plastikiniu maišeliu. Po pusvalandžio įprastai išplaukite plaukus. Kaukę naudokite 2 kartus per savaitę.

Alijošius paakiams

Alavijas be galo naudingas ne tik plaukams ar išsausėjusiai kūno ir veido odai prižiūrėti, bet ir paakių zonos palepinimui. Reguliariais naudojant alaviją paakių zonai oda greičiau regeneruosis, taps skaistesnė.

Jei turite alavijo sulčių, būtinai pasigaminkite naminę kaukę paakiams. Jums tereikės sutarkuoti puse nedidelio agurko (be odelės), įpilti 1 valgomąjį šaukštą alavijų sulčių ir 1 arbatinį šaukštelį migdolų aliejaus. Aliejus turi būti nerafinuotas. Visus ingredientus išmaišykite ir gauta mase tepkite paakių zoną. Kaukę laikykite apie 30 min. Po to tiesiog nuplaukite drungnu vandeniu. Po kaukės naudojimo paakių zoną galite papildomai pamaitinti paakių kremu ar serumu.

Alijošius – kaip panaudoti?

Alijošius yra dygliuotas augalas, tad turbūt kilo klausimas, o kaip gi naudoti tą alijošių, kurį auginame namuose? Tinkamiausia ir gydomųjų savybių turinti dalis – pats viduriukas, žalia masė. Todėl būtent ją ir reikėtų naudoti.

Vieną alijošiaus šakelę atsargiai atskirkite nuo augalo. Nelaužkite. Tuomet nulupkite tas vietas, kurios yra spygliuotos, o patį lapą supjaustykite kubeliais. Kubelis turi dvi puses – išorinę, kuri išgaubta ir vidinė, kuri yra lygi. Jums reikalinga vidinė. Nuo tos vietos tereikia atsargiai pašalinti ploną odelę. Ką daryti toliau?

Jei norite sustiprinti plaukus, paskatinti jų augimą – tai gabalėliu paruošto alijošiaus ištepkite šaknis, plaukų augimo liniją, galvos odą, galima ir pačius plaukus. Palikite viską išdžiūti. Neišsigąskite, plaukai bus tarsi sulipę. Tačiau, kai alijošiaus sultys išdžius, tiesiog atsargiai iššukuokite plaukus ir jie taps minkšti bei purūs. Tuos pačius gabalėlius puikiai galite panaudoti ir veido odai. Oda bus sudrėkinta, nuraminta ir taps akimirksniu glotnesnė.

Alijošius sultims spausti

Alijošius neturi jokio pašalinio poveikio, todėl drąsiai galite jį naudoti! Alijošius naudojamas ne tik grožiui puoselėti, bet ir sveikatinimuisi. Šiais laikais galima rinktis daugybę produktų iš alavijo, kurie skirti stiprinti sveikatą, gerinti savijautą ir užkirsti kelią ligoms. Alijošius imunitetui stiprinti dažnai naudojamas sulčių pavidalu.

Aloe vera sultyse gausu įvairių vitaminų, mineralų, aminorūgščių, riebalų rūgščių bei mukopolisacharidų. Žinoma, norint, kad sultys būtų naudingos, svarbu rinktis tokias, kurios yra spaudžiamos šaltuoju būdu. Aloe vera sultys rekomenduojama gerti 2 kartus per dieną. Jos tinka visiems, išskyrus žindančioms ar besilaukiančioms moterims. Taip pat netinkamos ir kūdikiams.

Aloe vera sultys padeda stiprinti imunitetą, gerina odos būklę, padeda nuolat jaučiantiems nuovargį, rekomenduojamos fiziškai aktyviems žmonėms, padeda palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje. Alavijo sultys labai naudingos žmonėms, kurie turi virškinimo sutrikimų, nori išsivalyti žarnyną. Alavijas taip pat turi savybę mažinti uždegimus, infekcijas organizme, efektyviai kovoja su grybeliais ir įvairiais virusais. Todėl aloe vera sultys puiki priemonė ne tik profilaktikai, bet ir organizmo stiprinimui sergant įvairiomis ligomis.

Alijošius gali būti toksiškas?

Nors alijošius yra visiškai natūrali, saugi priemonė, tačiau kai kuriais atvejais jis nerekomenduojamas. Žmonėms, sergantiems onkologinėmis ligomis, nerekomenduojama vartoti preparatų su alavijais. Tačiau kuo puikiausiai tinka šviesios alavijų sultys. Preparatai su alaviju nerekomenduojami dėl savo savybių, kurios pagerina ląstelių atsinaujinimo procesus. O tai reiškia, kad ir piktybinių ląstelių gali padaugėti.

Tačiau natūralios alavijo sultys be galo naudingos, todėl sergantiems onkologiniais susirgimais rekomenduojama jas gerti. Alavijo sultys turi naudingų medžiagų, kurios padeda organizmui saugotis nuo vėžinių ląstelių atsiradimo. Sultys puiki vėžinių susirgimų profilaktika.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją