Biotinas, cinkas ir selenas

Slenkantys, išsausėję ir žvilgesį praradę plaukai – taip jie signalizuoja, kad organizmui pradeda trūkti vitaminų. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė sako, kad pirmiausia plaukai nusilpsta dėl biotino, cinko ir seleno stygiaus.

„Šių vitaminų trijulė veikia išvien – kiekvienas iš jų yra atsakingi už labai svarbias skirtingas plaukų sveikatinimo funkcijas, taip užtikrinant visapusę jų būklę. Biotinas, dalyvaudamas angliavandenių ir riebalų apykaitoje, aprūpina mūsų plaukus maisto medžiagomis, tuo metu cinkas veikia kaip statybinė medžiaga ir stiprina plauką, o selenas palaiko bendrą normalią plaukų būklę“, – pasakoja J. Aleknienė.

Vitaminai A ir E

Svarbu rūpintis ne tik savo plaukais, bet ir galvos oda, rašoma pranešime spaudai. Pirmiausiai čia gali pagelbėti vitaminas A, kuris padeda odos liaukoms gaminti sebumą, reikalingą galvos odos drėkinimui.

„Tuo metu vitaminas E yra atsakingas už sklandų organizmo aprūpinimą maistingomis medžiagomis, o taip pat pasirūpina, kad plaukai būtų sveiki ir nelūžinėtų. Jis taip pat yra puikus antioksidantas, saugantis jūsų plaukus ir galvos odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio“, – pasakoja J. Aleknienė.

Geležis ir B grupės vitaminai

Jeigu plaukai pradėjo itin intensyviai slinkti, vaistininkė pataria pasidaryti kraujo tyrimus, kurie padės įsivertinti, ar nesusirgote anemija, taip pat tai puiki proga pasitikrinti, ar netrūksta geležies.

„Plaukų slinkimas ir trupėjimas gali pasireikšti susirgus anemija. Sergant šia liga, alinamas visas organizmas, o kartu prastėja ir plaukų būklė. Taip pat būtų naudinga kraujo tyrimo metu nusistatyti tikslų feritino kiekį – tai yra geriausias geležies atsargų rodiklis. Pamačius geležies trūkumą, drauge su gydytoju galėsite nusimatyti geležies vartojimo planą. Labai svarbu prieš ją vartojant pasikonsultuoti su specialistu“, – pataria J. Aleknienė.

Cinkas, magnis ir kalis

Kol grožio vitaminu pramintas cinkas rūpinasi plaukų būkle, magnis ir kalis palaiko padeda kovoti su stresu, kuris, anot vaistininkės, bene dažniausias plaukų slinkimo kaltininkas.

„Cinkas grožio vitaminu yra pramintas ne veltui – jis palaiko ne tik plaukų, bet ir nagų bei odos normalią būklę. Visgi kartais netgi ir daugiausiai investuojant į plaukų grožį, problemos gali neišsispręsti tol, kol nepasirūpinsime savo streso išvarginta nervine sistema. O tam ypatingai padeda magnis ir kalis, kurie dažnu atveju būna rekomenduojami vartoti šalia cinko“, – sako farmacininkė.