1. Muilo gabaliukai

Jei laikysite muilo gabaliukus arti vandens srovės, jų tarnystės laikas gerokai sutrumpės. Vanduo tirpdys jūsų muilą, o jo likučiai kaupsis duše, vonioje ar praustuvėje. Geriausia muilą laikyti toliau nuo vandens, specialioje muilinėje su skylutėmis, kurios leistų jam nudžiūti.

2. Makiažo šepetukai

Labai svarbu reguliariai plauti ir gerai nusausinti savo makiažo šepetukus, kad juose nesikauptų bakterijos. Tačiau išplautus šepetukus geriausia laikyti sausoje vietoje, sudėtus į indelį šereliais į viršų. Jei drėgnus šepetėlius laikysite vonios kambaryje, juose pradės daugintis pelėsiai ir bakterijos. Kaip ir dantų šepetukų atveju, vėliau šias bakterijas galite užtepti tiesiai ant savo odos.

3. Kvepalai

Laikant kvepalus vonios kambaryje, gali suirti jų molekulinė struktūra. Kad jūsų mėgstami kvepalai ilgiau išliktų švieži, laikykite juos spintelėje už vonios kambario sienų.

4. Rankšluosčiai

Jei drėgnus, panaudotus rankšluosčius laikysite vonioje, jie pradės skleisti nemalonų kvapą. Šiluma ir drėgmė yra idealios sąlygos bakterijoms daugintis, ir rankšluosčiuose prisikaups mikroorganizmų, kurie vėliau pateks ant jūsų odos. Idealiu atveju turėtumėte skalbti rankšluosčius, panaudoję juos tris kartus, o prieš tai, kai pradėsite vėl jais šluostytis, jie turi būti visiškai išdžiūvę.

5. Skustuvai

Nuo vandens ir drėgmės pertekliaus skustuvai gali aprūdyti ir pažeisti jūsų odą. Net jei po skutimosi kruopščiai juos nuplaunate ir nusausinate, skustuvų naudojimo laikas vis tiek gali sutrumpėti, jei laikysite juos drėgname vonioje kambaryje.

6. Veido kremai

Jei jūsų veido kremas nebus sandariai užsuktas ar uždarytas, dėl drėgno vonios kambario oro jame pradės augti aknę ar odos dirglumą sukeliančios bakterijos. Be to, kiekvieną kartą jums maudantis duše, nuo karščio gali atsisluoksniuoti kremo ingredientai. Tinkamiausia vieta kremams laikyti yra šaldytuvas arba sausas stalčius už vonios kambario ribų.

7. Papuošalai

Vonia nėra tinkama vieta papuošalams, net jei jie būna ten gana trumpai, kai nusiimate juos prieš dušą. Nuo drėgnos aplinkos metalas greičiau oksiduojasi, todėl papuošalai netenka blizgesio ir patamsėja. Jei papuošalai nėra pagaminti iš gryno aukso, juos sudarantys įvairūs metalai drėgnomis sąlygomis taip pat sparčiau reaguoja tarpusavyje.

8. Chalatai

Kaip ir rankšluosčių atveju, drėgnuose chalatuose prieglobstį gali rasti mikrobai ir bakterijos. Nuo drėgmės vonios drabužiai taip pat gali įgauti blogą kvapą. Jei po dušo apsivilksite drėgną chalatą, galite manyti, kad jūsų prausimasis buvo beprasmis. Užuot kabinę chalatą ant kabliuko vonioje, laikykite jį ten, kur jis gali gerai išdžiūti.