Faktas/mitas: Pratimai nuo celiulito egzistuoja?

Statusas: Paneigtas

Paaiškinimas:

Pradėkime nuo pradžių. Celiulitas – kas tai? Paprastai tariant, seni riebalai, atsirandantys tada, kai riebalų ląstelės „stumiasi“ į jas supantį jungiamojo audinio tinklelį per antrąjį odos sluoksnį, vadinamą derma. Tai reiškia, kad dalis hipertrofuotų riebalų lobulių išsilieja į dermą, pakelia pamatinę membraną bei epidermį ir sukuria nelygius odos paviršiaus reljefus. Visi mes turime jungiamąjį audinį, kuris atskiria riebalų ląsteles į tam tikrus segmentus (skyrius), kuriuos moterys ir vyrai turi skirtingus. Vyrai linkę turėti horizontalius arba kryžminius raštus, tuo tarpu moterų skyriai yra korio pavidalo, todėl poodiniams riebalams yra didesnė tikimybė „praslysti“ lauk, dėl ko pas moteris žymiai dažniau pastebime apelsino žievelės efektą.

Bet kuris asmeninis treneris (turintis žinių) jums pasakys, kad riebalų mažinimas lokaliai (t. y. riebalų pašalinimas nuo konkrečios kūno vietos, mankštinant raumenis tik virš tos srities) neegzistuoja. Taip yra todėl, kad riebalinis audinys, iš kur išsiskiria riebalai treniruotės metu, yra visiškai atskirtas nuo raumeninio audinio, kuriame vyksta riebalų deginimas pratimų metu. Kitaip tariant, riebalai iš jūsų celiulito riebalų ląstelių sėdmenų srityje negali stebuklingai keliauti per kelis audinio sluoksnius ir pasiekti gretimus sėdmenų raumenis – būtų gerai, bet, deja, kūnas taip neveikia, fiziologiškai tai yra neįmanoma.

Būtent todėl nevertėtų aklai tikėti, kad pradėjus daryti pritūpimus ar atsilenkimus neteksime dalies savo riebalinio audinio virš tos srities, juolab celiulito, kuris iš esmės yra paviršiniai riebalai odos viduje. Tuomet paklausite, kodėl visi celiulito „ekspertai“ mus taip klaidina, rekomenduodami visus šiuos stebuklingus pratimus? Tai yra tiesiog rinkodaros triukas. Pvz., advokatė gali žinoti labai daug apie įstatymus, bet nepakankamai apie žmogaus fiziologiją. Natūralu, kad ji pasitikės „ekspertu“, kuris ją nušvies konkrečia tema. Ir tuomet šie „ekspertai“ pasinaudoja visuomenės suprantamu nežinojimu ir parduoda savo „patarimus“. Ir tuomet mes turime milijonus naivių žmonių, kurie tiki kiekvienu stebuklu, kurie yra parduodami.

Rezultatas:

Nors iki šiol nėra patvirtinto vieno nuoseklaus ir veiksmingo celiulito gydymo būdo, jūsų pasirinkimas aktyviai judėti bus pirmas žingsnis sveiko gyvenimo link. Ilgalaikis įsipareigojimas sveikai ir įvairiai kūno rengybos programai gali sumažinti riebalų kiekį, sustiprinti raumenis, pagerinti kraujotaką ir stangrinti odą – visa tai sumažina celiulito atsiradimą (deja, bet dažnu atveju nepanaikina). Venkite sutelkti dėmesį tik į kojų pratimus: nepaisant to, kiek pritūpimų ar įtūpstų padarysite, tik tam tikroje vietoje neįmanoma pastebėti sumažėjusio riebalų ar celiulito kiekio, verčiau rinkitės skirtingus treniruočių modelius bei viso kūno proporcingą treniravimą.

Yra du svarbūs veiksniai kovojant su celiulitu:

- Tiesioginis kalorijų deginimas fizinio krūvio metu (kardiotreniruotės) ir ilgalaikė stimuliacija medžiagų apykaitos procesų, dėl kurių kalorijos deginamos visą dieną po treniruotės (jėgos treniruotės), daro ryškesnį poveikį endokrininei sistemai ir teigiamą poveikį metabolizmui. Kalorijų deginimas treniruotės metu yra geras dalykas, bet dar geriau yra endokrininės sistemos, kuri turi tiesioginį ryšį su celiulito atsiradimu, stimuliavimas.

- Fizinis krūvis padeda mechaniškai stimuliuoti fibroblastus (kolageną ir elastiną gaminančias ląsteles), adipocitus (riebalų ląsteles), kraujagysles ir limfos tekėjimą, o tai savo ruožtu lemia kolageno gamybą, elastino gamybą ir riebalų ląstelių mažinimą. Treniruotės (dažniausiai intensyvios: intervalinis bėgimas, bėgimas į kalną, HIIT, intervalinis plaukimas, aerobika), kurios mechaniškai stimuliuoja jūsų riebalų ląsteles, kolageno ląsteles ir kraujagysles, mažina riebalinių ląstelių skaičių, padidina stangrumą ir pagerina kraujotaką bei limfos tekėjimą ir taip kovoja su celiulito pažeista vieta.

Pastaba:

Ir nors rezultatai nepasikeis per naktį, nuosekli reguliarių treniruočių programa kartu su praturtinta mityba, žalingų įpročių apribojimu, antsvorio reguliavimu gali padėti pasiekti puikius rezultatus: ne tik jūsų išvaizdos pokyčius, bet ir bendrą jūsų sveikatą bei savijautą. Ir visgi didesnio intensyvumo treniruotės laimi prieš lėto intensyvumo treniruotes kovojant su celiulitu. Tokio pobūdžio treniruotės suteikia jūsų fibroblastams intensyvią mechaninę stimuliaciją, intensyvią medžiagų apykaitos stimuliaciją ir intensyvų kalorijų deginimą, todėl galima būti teigti, kad tai yra efektyvesnis treniruočių modelio pasirinkimas kovojant su celiulitu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)