Nepasainat to, kad Lietuvoje krūtų didinimas dažnai stigmatizuojamas ir yra siejamas su natūralumo stoka, „holivudinio“ įvaizdžio siekimu ar net intelekto trūkumu, krūtų operacijos iš tiesų padeda moterims ne tik atsikratyti kompleksų, bet ir išspręsti rimtas medicinines problemas.

Deja, kartais moterys dėl užgaulių, negatyvių nuomonių atsisako plastikos chirurgų pagalbos ir visą gyvenimą jaučia nevisavertiškumo kompleksą bei užslėptą stresą. Užslėptas stresas, be abejo, atsiskleidžia ir kitose srityse: psichologiškai kenčiantis žmogus dažniau būna prastos nuotaikos, patiria daugiau streso, pykstasi su kolegomis, emocijas išlieja šeimos ar draugų rate ir pan.

Taip pat pasitaiko, kad moteris ryžtasi krūtų korekcijos operacijai, tačiau jos sprendimui priešinasi vyras. Tuomet iškyla grėsmė šeimos santykiams: moteris ir toliau kompleksuoja dėl išvaizdos, nejaučiant antrosios pusės palaikymo, vystosi vienišumo jausmas ir kyla dar daugiau problemų.

Žinoma, kiekviena moteris ir kiekvienas atvejis – unikalus, tačiau, prieš pasiryžtant krūtų operacijai, visoms moterims iškyla labai panašių klausimų ir dilemų, į kurias būtina atkreipti dėmesį vos pradėjus svarstyti apie krūtų operaciją.

Nuspręsti, ar tikrai reikia

Krūtinės dydį labiausiai lemia genai, todėl natūraliai padidinti krūtinę senaisiais močiutės receptais valgant daugiau mielinės tešlos – neįmanoma. Vienintelė išeitis – plastinė krūtų operacija. Visgi ji yra rekomenduojama tik tada, kai moteris yra visiškai įsitikinusi, jog jai to tikrai reikia ir operacija neabejotinai pagerins gyvenimo kokybę. Nerekomenduojama atlikti operacijos, jei siekiama susirasti partnerį, geresnį darbą ar pan.

Tik tvirtai nusprendusi dėl operacijos, moteris gali kreiptis į plastikos chirurgą. Ne tartis su draugėmis ar naršyti internete, bet užsirašyti išsamiai gydytojo konsultacijai, kurios metu ir sudėliojami visi taškai ant i. Tik specialistas gali išsiaiškinti pacientės poreikius, lūkesčius, atlikti krūtų ir krūtinės ląstos matavimus, aptarti pasiruošimą operacijai, eigą, pooperacinį laikotarpį ir kompetentingai atsakyti į visus iškilusius klausimus.

Išsirinkti specialistą

Specialistą visuomet rekomenduojama išsirinkti tik po pirminės konsultacijos. Labai svarbus abipusis ryšys tarp gydytojo ir paciento. Jei gydytojas sugeba atsakyti į klausimus ir ieško geriausio būdo išspręsti paciento problemas, tuomet ir verta tęsti tolimesnį bendravimą. Šiais laikais galima nesunkiai rasti kitų pacientų atsiliepimų apie gydytojus, todėl verta atkreipti į tai dėmesį. Visgi aklai pasitikėti kito žmogaus komentarais nereikėtų, būtina pačiai atvykti ir pabendrauti su savo būsimu gydytoju akis į akį.



Agnė Černičenko. Natalios Koinovos nuotr.

Išsirinkti operacijos būdą ir implanto formą

Šiandien krūtų korekciją galima atlikti dviem būdais: implantais ir panaudojant savus riebalus (dažnai kyla klausimas ar galima panaudoti kito žmogaus riebalinį audinį, atsakymas – tikrai ne). Riebalų persodinimas – kompleksinė procedūra, kai nuo tam tikrų kūno vietų (pvz., pilvo, šlaunų) nusiurbtas riebalinis audinys atitinkamai paruošiamas injekcijoms į norimas kūno vietas (pvz., krūtis).

Deja, ne visas persodintas riebalinis audinys prigyja (remiantis moksliniais tyrimais bei gydytojų praktika, riebalų prigijimas siekia ~50 proc.), todėl tokio tipo operacijos dažniausiai kartojamos po kelis kartus, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Be to, kartais riebalų persodinimas nėra tinkamas būdas krūtims didinti. Rečiau šis metodas tinka liekno kūno sudėjimo moterims, kurios neturi pakankamai riebalinio audinio kitose kūno vietose.

Nusprendus krūtinės didinimą atlikti implantais, atliekami detalūs moters krūtų matavimai, po kurių plastikos chirurgas (ne draugė) parenka būtent tuos krūtų implantus, kurie yra tinkamiausi. Tai priklauso nuo moters kūno sudėjimo, krūtinės formos, krūtinės ląstos ir pageidavimų. Vienas, pats geriausias implantas neegzistuoja. Jų yra visa paletė ir su kiekvienu implantu galima pasiekti puikų ir patrauklų rezultatą. Šiuo metu rinkoje yra ne tik apvalių ar lašo formos (anatominių) implantų, bet ir naujausių – ergonominių, kurie šiek tiek keičia formą, priklausomai nuo to, moteris stovi ar guli. Visi implantai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl renkantis produktą, reikia tikrai gerai pasverti visus „už“ ir „prieš“ ir su specialisto pagalba išsirinkti tinkamiausią.

Išsiaiškinti detales

Visų pirma, svarbu nusiteikti, jog po operacijos bus tam tikrų apribojimų, todėl reikėtų labai gerai pagalvoti, kuris metų laikas yra mažiausiai aktyvus. Tai yra svarbu, nes pooperaciniu laikotarpiu moteris negali sportuoti, kilnoti sunkesnių daiktų, turi dėvėti specialią liemenėlę bei būti kantri apie 3–4 mėnesius, kol sulauks galutinio operacijos rezultato. Dažnai klaidingai manoma, jog krūtų operacija priverčia kardinaliai keisti gyvenimo būdą ir kasdieninius įpročius visam laikui, bet iš tiesų taip nėra. Aktyvumas yra ribojamas tik gijimo proceso metu.

Pati krūtinės didinimo implantais operacija trunka apie 1–1,5 valandos, taikant bendrąją nejautrą, tad skausmo operacijos metu nejaučiama. Galutinis operacijos rezultatas yra vertinamas po 6 mėnesių nuo operacijos dienos. Tiek laiko užtrunka, kol suminkštėja krūtų audiniai ir krūtinė natūraliai „susiguli“. Pooperaciniai randai tampa mažiau pastebimi maždaug po 6 mėnesių. Šiais laikais krūtininis randas lieka labai minimalus, apie 3-4 cm, o, esant poreikiui, jį galima dar labiau sumažinti lazeriu.

Taip pat būtina suvokti, kad laiko atsukti neįmanoma. Bėgant metams ar kintant kūno masei, krūtys yra linkusios keisti išvaizdą, formą ir tūrį, todėl, praėjus 10-15 metų po operacijos, rekomenduojama atlikti koreguojamąsias krūtų operacijas. Korekcijos reikalingos ne dėl to, kad būtina keisti implantą, bet todėl, kad krūtys pakito ir pakeitė formą. Būtent dėl ateities korekcijų, dar prieš pirmąją operaciją rekomenduojama pagalvoti, ar esate pasiruošusi ir būsimoms korekcijoms.

Dažnai baiminamasi, jog po operacijos moteris atrodys akivaizdžiai nenatūraliai, tačiau tai yra netiesa. Krūtų implantus galima parinkti tokius, kad niekas net nesupras, jog moteris yra su implantais. Taip pat klaidingai manoma, kad implantai trukdo žindyti kūdikį, tačiau implantas yra dedamas po liauka arba raumeniu, todėl žindymui jokios įtakos neturi. Priešingai, kai kuriais atvejais, pvz., kai moteris turi įdubusius spenelius, gali net ir padėti, todėl bijoti tikrai nėra ko.

Krūtinė
Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)