1. Dezodorantą būtina naudoti visiems be išimties.

Kai kurie žmonės turi geną ABCC11, kuris užkerta kelią nemaloniam kvapui. Kaip namų sąlygomis patikrinti, ar jūs esate vienas iš tų laimingųjų, kurie turi šį geną? Pagal ausų sierą. Jei ausų siera sausa ir sluoksniuota (o ne lipni ir drėgna), greičiausiai jūsų organizme nėra medžiagos, kuria maitinasi pažastyse gyvenančios bakterijos.

2. Jei radote jums tinkantį antiperspirantą, galite juo naudotis dešimtis metų.

Pasirodo, tai ne visai tiesa. Mūsų organizmas pripranta prie naudojamų priemonių, todėl ilgainiui ji nebėra tokia veiksminga. Priemonę nuo prakaitavimo patariama keisti kas šešis mėnesius.

3. Vyrams vyriški, o moterims – moteriški dezodorantai

Šis mitas nėra teisingas, nes vyrams ir moterims skirtų dezodorantų aktyviosios medžiagos yra vienodos, tad ir jų poveikis vienodas. Skiriasi tik įpakavimai ir kvapas.

4. Dezodorantą reikia naudoti ryte.

Kad ir kaip būtų keista, dezodorantu rekomenduojama teptis vakare, prieš miegą. Priemonė nuo prakaitavimo užkemša prakaito kanalėlius, kad iš organizmo neišsiskirtų skystis. Kai juo pasitepame prieš miegą (tuo metu oda sausesnė ir prakaito liaukos ne tokios aktyvios), šis procesas vyksta veiksmingiau.

5. Užrašas „apsauga visą dieną“ garantuoja apsaugą nuo blogo kvapo 24 valandas.

Deja, teks jus nuvilti: vadovaujantis oficialiais reikalavimais, tam, kad gamintojai galėtų naudoti tokį teiginį, priemonė turi sumažinti prakaitavimą tik 20 proc. „Ypač stiprios“ priemonės prakaitavimą turi mažinti 30 proc.