Daugybė pasaulio moterų nori lygiuotis į prancūzes, todėl prancūzų dermatologinės kosmetikos kompanijos „Bioderma“ atstovai apžvelgia šios šalies moterų grožio ritualus bei dalinasi patarimais, kaip atrodyti lyg tikrai prancūzaitei.

Grožis prasideda nuo geros savijautos

Maistas daro bene didžiausią įtaką mūsų savijautai, todėl prancūzai savo vaikus nuo mažumės moko suprasti maisto bei jo kokybės svarbą. Šios šalies gyventojai valgo labai disciplinuotai: jie neužkandžiauja, valgo keturis kartus per dieną (pusryčius, pietus, pavakarius ir vakarienę) ir per ją turi suvalgyti mažiausiai penkis vaisius arba daržoves, rašoma pranešime spaudai.

Valgymas prancūzams yra ilgas ir malonus procesas, tai neatsiejama bendravimo kultūros dalis, todėl prancūzų pietūs, o ypatingai vakarienės gali trukti valandų valandas. Ir ne tik dėl to, kad valgydami jie daug bendrauja, bet ir dėl maisto įvairovės: nesvarbu, ar pietauja mokyklos valgykloje, ar mėgaujasi vakariene prabangiame restorane, prancūzų valgis visuomet susideda bent iš trijų dalių: starterio (įprastai tai būna salotos), pagrindinio patiekalo ir deserto (vaisius, jogurtas, sūris ar saldėsiai).

Atrodytų daug, tačiau valgant įvairų maistą mažomis porcijomis organizmas ne tik geriau įsisavina naudingas medžiagas, bet ir greičiau pajaučia sotumo jausmą, kuris neleidžia persivalgyti ir stabdo norą užkandžiauti.

Sportas, prilygstantis malonumui

Sportas taip pat yra geros savijautos šaltinis, todėl kiekviena save prisižiūrinti prancūzė stengiasi sportuoti bent keletą kartų per savaitę. Sportas ne tik suteikia energijos, bet ir padeda padailinti ar išsaugoti gražias kūno formas.

Kad sportas netaptų kančia, o atvirkščiai – smagiu laisvalaikio praleidimu, prancūzaitės renkasi sporto šakas, kurios joms teikia malonumą, pavyzdžiui lauko tenisą, bėgimą, šokius, dviračių sportą ar aktyvų pasivaikščiojimą gamtoje. Ką jau kalbėti apie slidinėjimą – žiemos atostogos Prancūzijoje neįsivaizduojamos be slidžių, kalnų ir smagios kompanijos.

Dėmesinga odos priežiūra

Norėdamos puoselėti ir išsaugoti savo grožį, prancūzės nuo jaunystės itin atidžiai rūpinasi savo odos priežiūra. Mergaitės ir merginos yra mokomos ne makiažo subtilybių, o kaip teisingai rūpintis savo oda, kad ji kuo ilgiau išliktų skaisti ir jaunatviška. Todėl Prancūzijos moterys pradeda anksti lankytis pas kosmetologus ir dermatologus, kurie ne tik pataria kaip prižiūrėti savo odą, bet ir parenka specializuotas, konkrečiam odos tipui ir poreikiams skirtas priemones.

Prancūzės labai rimtai žiūri į odos priežiūrą, todėl jos nepasitiki draugių ar internautų patarimais, o vadovaujasi specialistų rekomendacijomis bei kosmetikos gamintojų patirtimi ir vertybėmis. Prancūzės savo kosmetiką įprastai perka vaistinėse, kadangi ten gali sulaukti profesionalių konsultančių patarimų, tad jos ne tik puikiai atsirenka jų odai tinkamus produktus, bet ir su kiekvienu apsilankymu vaistinėje vis išmoksta kažko naujo apie odos priežiūrą.

Prancūzai garsėja kaip konservatyvi ir lojali tauta, todėl ir grožyje, atradusios sau tinkamą odos priežiūros rutiną merginos ir moterys lieka ištikimos naudojamiems produktams ir prekės ženklui.

Pagrindiniai prancūzių grožio ritualai

Odos valymas. Siekdamos išlaikyti skaisčią, lygią ir švarią odą, prancūzės kasdieną ją kruopščiai nuvalo. Nepaisant moterų amžiaus ar odos tipo, ant visų jų makiažo stalelių rasime micelinį vandenį. Ši priemonė ne tik puikiai nuvalo visus dienos eigoje ant veido susikaupusius nešvarumus (makiažą, dulkeles, odos riebalų perteklių), bet ir nuramina odą bei grąžina jai reikiamą pH balansą. Kasdienė veido higiena sumažina odos problemų rizikas (inkštirų, spuogų, ankstyvo senėjimo) bei leidžia džiaugtis švaria, gaivia, sudrėkinta ir skaisčia oda.

Didelė įvairovė micelinio vandens priemonių gali suklaidinti net ir daug nusimanančius grožio žinovus. Todėl prieš pirkdamos odos priežiūros priemones prancūzės konsultuojasi su savo dermatologu arba kreipiasi pagalbos į profesionalius konsultantus, kurie parenka jų individualiems odos poreikiams pritaikytas priemones. Įprastai moterys micelinį vandenį perka tik vaistinėse.

Odos drėkinimas ir apsauga nuo saulės. Norėdamos kuo ilgiau išsaugoti jaunatviškai putlią ir stangrią odą, prancūzės nuo paauglystės naudoja drėkinamuosius kremus. Tam, kad užkirstų kelią ankstyvajam odos senėjimui, moterys nuo 25 m. kasdien naudoja paakių kremą bei apsaugą nuo saulės. Saulė yra pagrindinis odos senėjimą lemiantis faktorius, todėl nesvarbu, ar lauke tvieskia saulė, ar lyja, jos niekada neišeina iš namų nepatepusios veido apsauginiu kremu.

Makiažas

Kadangi prancūzės daug dėmesio skiria odos priežiūrai, ši yra išpuoselėta, sveika ir graži. Būtent prižiūrėta, sveika ir skaisti oda yra puikaus makiažo paslaptis. Dauguma moterų kasdieną nesidažo, tačiau norėdamos pasipuošti renkasi minimalistinį makiažą: akis paryškina blakstienų tušu ir tamsiu pieštuku, veidui skaistumo suteikia skaistalų pagalba, o lūpas paryškina lūpdažiu.

Čia, kaip ir visoje Prancūzijos kultūroje, svarbiausias subtilumas ir elegancija. Lengvas ir gaivus makiažas tik dar labiau pabrėžia išpuoselėtą veido odą. Svarbu paminėti, jog prancūzės niekada neina miegoti nenusivaliusios makiažo – tai privalomas kiekvieno vakaro ritualas.