„Šiemet pavasario-vasaros sezonui įkvėpimo semiamasi iš elegantiškiausio pasaulyje miesto – Paryžiaus. Šiam miestui būdinga subtili elegancija, kur natūralūs tonai dera su ryškiais akcentais – būtent apie tai ir yra šio šiltojo sezono makiažo tendencijos“, – teigia A. Sawicki.

Ryškiaspalvės lūpos

Jei šaltuoju periodu populiarūs buvo prislopinti tonai, šį sezoną nesibaimindamos lūpas dengti galite pačiomis ryškiausiomis spalvomis.

„Priešingai nei šaltąjį sezoną, kai dėmesys buvo sutelktas į prislopintas ir sodrias spalvas, dabar rinkitės intensyvius tonus. Madingiausia spalva taps koralinė, fuksijų, ryškiai violetinė ar šviesiai raudona“, – pataria kosmetikos ekspertas.

Toms, kurioms nesiseka nusipieši tobulai lygaus lūpų kontūro – geros naujienos: šiais metais nereikia persistengti su lūpų didinimu ar netvarkingu kontūru. A. Sawicki akcentuoja, kad išsklaidytas kontūras atrodys kur kas stilingiau ir gaiviau.

Išskirtinis dėmesys antakiams

Tankūs ir ryškūs antakiai vis dar išlieka XXI-ojo amžiaus grožio etalonu. Tačiau šį sezoną toliau dominuos natūralių antakių tendencija.

„Patartina antakius tvarkyti taip, kad jų forma atrodytų natūraliai – nebūtinai tobulai įrėminta ir preciziškai išdailinta. Šiemet atsisakoma tobulai suformuotų ir pernelyg prižiūrėtų antakių. Tad šį sezoną ryškinkite juos natūraliomis spalvomis. Pavyzdžiui, šokoladiniais ir karameliniais atspalviais“, – teigia A. Sawicki.

Spindinčios akys

Šiltąjį sezoną makiažo ekspertas siūlo rinktis pastelinius akių šešėlius, ypač aktualu atkreipti dėmesį į mėtinius, žalius, mėlynus, violetinius, rožinius atspalvius. Kartu su bundančia gamta pavasario sezoną atgims ir žalių atspalvių šešėliai. Geros naujienos ir mėgstančioms išsiskirti – laikai, kai ryškios akys dienos metu atrodė pernelyg ekstravagantiškai – jau praeityje, todėl blizgučių vengti nereikėtų – jais galima puoštis ne tik vakarėlių metu.

Anot makiažo eksperto, merginoms, kurios baiminasi, kad nemokės tvarkingai pasidažyti, bijoti nereiktų, nes netvarkingas, vėjavaikiškas įvaizdis dominuoja visur – šešėlius išsklaidyti galite ne itin tobulai, įtapšnojant pirštais.

„Naujausios dūminių akių šešėlių tendencijos šį sezoną bus apie šviesesnius tonus. Juodi akių šešėliai kasdieniam įvaizdžiui gali būti „per daug“, bet rudi šešėliai tinka bet kokių akių savininkėms“, – teigia A. Sawicki.

Monochromatinis įvaizdis

Šį sezoną itin populiaru išlaikyti tą pačią makiažo spalvų gamą. Vietoj to, kad derintumėte skirtingas spalvas, makiažui naudokite vieną ar dvi panašias spalvas. Pavyzdžiui, rinkitės persikinius pastelinius atspalvius, kurie primena pavasarį, ir naudokite tas pačias spalvas tiek akių šešėliams, tiek lūpoms, tiek skruostams paryškinti.

„Renkantis vienos spalvos makiažą, populiariausi bus du atspalviai – rožinis ir persikinis. Gilūs rožiniai atspalviai puikia tinka tamsesnio odos atspalvio savininkėms, o pastelinė rožinė puikiai dera su šviesia oda. Renkantis tokį makiažą savo įvaizdžiui suteiksite ne tik pavasariškos gaivos, bet taip pat ir elegancijos“, – pataria A. Sawicki.

Blizgus makiažas

Blizgus (angl. glossy) makiažas šį sezoną išstumia griežtus kontūrus, daugeliui matinių tonų vietą pamažu užleidžia blizgesys. Tačiau anot A. Sawicki, „lipnumo“ efekto bijoti nereikėtų, nes šiuolaikinės makiažo priemonės gaminamos taip, kad produktai nesitepa ir išlieka ant odos ilgą laiką.

„Šį sezoną ypač madingi ir blizgūs rožiniai skaistalai. Ryškindamos skruostikaulius net galite nebijoti persistengti – leiskite sau išsiskirti iš minios. Pirma padenkite savo veidą biria pudra, kuri padės skaistalams išsilaikyti ilgiau, tada paryškinkite aukščiausias skruostikaulių vietas švelnia rausva spalva ir išsklaidykite“, – pataria makiažo ekspertas.