„Jaunystės eliksyrui sukurti galėtų pakakti keturių komponentų: biomimetinių peptidų, išgrynintos hialurono rūgšties, naujos kartos lipolitikų ir vitaminų bei mineralų“, – jaunatvišką odos išvaizdą ir sveikatą puoselėjančius elementus vardija „Era Esthetic“ klinikos gydytoja dermatologė.

„Kiekvienas komponentas turi savo paskirtį, tad gerai odos būklei išsaugoti yra svarbūs visi. Žinoma, atsižvelgiant į odos būklę, vykstantį senėjimo procesą, išorinių veiksnių padarytą žalą odai, aktualesnis gali būti vienas ar kitas komponentas arba skirtingi jų deriniai“, – prideda ji ir supažindina su kiekvienu atskirai.

Biomimetiniai peptidai

Peptidai – tai natūralūs baltyminiai junginiai, sudaryti iš dviejų ir daugiau aminorūgščių. Peptidai yra sintetinami visose organizmo ląstelėse, jie reguliuoja ir tokius procesus kaip senėjimas ir regeneracija. Jų yra įvairių rūšių: nuo hormonų ir apetito reguliatorių iki kraujagyslių tonuso reguliatorių. Tačiau grožiui svarbūs peptidai, atpalaiduojantys veido mimikos raumenų spazmus, skatinantys kolageno ir baltymų sintezę, pagreitinantys odos atstatymą, mažinantys randus ir reguliuojantys ląstelių atsparumą žalingam laisvųjų radikalų poveikiui.

Pasak gydytojos dermatologės, nors medicinoje peptidų preparatai naudojami kelias dešimtis metų, jų nauda odos būklei ir regeneracijai atrasta palyginti neseniai.

„Vienu naujausių mokslinių laimėjimų dermatologijos srityje galime laikyti biomimetinių peptidų atradimą. Tai žmogaus organizmo peptidų sudėčiai bioidentiški peptidai, pasižymintis saugumu ir efektyvumu. Šių biomimetinių peptidų turintys preparatai pradėti naudoti estetinėse procedūrose. Bene didžiausias laimėjimas tas, kad biomimetiniai peptidai padeda natūraliai atkurti veido tūrį ir užpildyti raukšles, todėl oda atrodo natūraliai. Žinoma, didžiausias efektas pasiekiamas derinyje su kitais odos būklei svarbiais komponentais“, – inovatyvių peptidų išskirtinumą pristato gydytoja.

Ji taip pat pažymi, kad naujos kartos peptidai įsiskverbia į odą jos nepažeisdami ir nekeisdami pradinės struktūros.

Išgryninta hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis – girdėtas terminas savo grožiu besirūpinančioms moterims, tačiau ne visoms galbūt gerai pažįstamas. Hialurono rūgštį prieš Antrąjį pasaulinį karą, tyrinėdamas jungiamojo audinio savybes, atrado vokiečių biochemikas Karlas Mejeris. Dabar žinoma, kad jos galima rasti beveik visuose žmogaus kūno audiniuose, kuriuose ji suriša vandenį ir išlaiko jį tarpląsteliniuose tarpuose. Hialurono rūgštis išties galinga – viena jos molekulė gali išlaikyti iki 500 molekulių vandens! Būtent tai lemia audinio savybę pasipriešinti spaudimui – dėl to gana greit išnyksta kojinių kraštelio ar petnešų palikti įspaudai.

„Būtent dėl šios savybės hialurono rūgštis taip imta vertinti estetinėje medicinoje ir kosmetologijoje. Odos senėjimas ir raukšlių atsiradimas iš dalies susijęs su mažėjančiu hialurono rūgšties kiekiu audiniuose. Oda praranda elastingumą ir drėgmę, raukšlės su metais – ir toliau mažėjančiu hialurono rūgšties kiekiu – vis labiau gilėja. Šiuolaikinėje dermatologijoje pradėta naudoti išgryninta hialurono rūgštis. Tai reiškia, kad preparatuose jos bus daugiau – rezultatai geriau matomi ir greitesni. Ši rūgštis, prisotindama odą drėgmės, padaro ją tvirtesnę, atgaivina išorinius odos sluoksnius, kad jie atrodytų minkštesni ir jaunatviškesni“, – sako dermatologė.

Specialistė prideda, kad procedūromis su išgryninta hialurono rūgštimi siekiama sumažinti net ir įsisenėjusias gilias raukšles, taip pat raukšles paakių, tarpuakio srityse, vadinamąsias „žąsies kojeles“, nosies ir lūpų klostes. Hialurono rūgštis padeda atkurti sveikos ir gaivios odos išvaizdą.

Lipolitikai

Tai lipolitiniu poveikiu – riebalinės masės mažinimu – pasižymintys preparatai. Ir čia estetinė medicina pažengė stipriai į priekį – „senieji“ lipolitikai paprastai suardydavo riebalinę ląstelę, naujos kartos lipolitikai ne naikina riebalines ląsteles, o natūraliai sumažina jų dydį.

„Naujos kartos lipolitikai taip pat pasižymi odą strangrinančia ir atkuriančia savybe, nes juos papildė minėti aktyvūs, kelių rūšių biomimetiniai peptidai, kurių kiekvienas daro specifinį poveikį. Be to, jų sudėtyje nebeliko fosfatidilcholino, kuris galėdavo sukelti tokias komplikacijas kaip nekrozė“, – sako J. Stoškienė.

Lipolitikai dažniausiai naudojami tose probleminėse vietose, kuriose yra susikaupę daugiau riebalų: pagurklyje, paakiuose, pilvo, klubų, šlaunų, sėdmenų, žąstų srityse. Tose vietose lipolitikai padeda sumažinti apimtis, naikinti celiulitą, padidinti odos stangrumą.

Atjauninantys ir odai būtini vitaminai ir mikroelementai

Oda yra didžiausias mūsų organas, labiausiai nukenčiantis nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ir anksčiausiai pradedantis rodyti pirmuosius senėjimo požymius.

„Todėl labai svarbu užtikrinti vitaminų ir mineralų pusiausvyrą odoje, kad ji kuo ilgiau išsaugotų jaunatvišką ir sveiką išvaizdą. Tokie vitaminai, kaip A, E ir C padeda išlaikyti odos drėgmės balansą, veikia kaip antioksidantas, saugantis odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio. Ne mažiau svarbūs ir tokie mineralai, kaip cinkas, selenas ir silicis, apsaugantys odą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių, gerinantys odos būklę, lėtinantys senėjimo procesus ir atstatantys fermentinių sistemų aktyvumą“, – svabiausius vitaminus ir mikroelementus mini gydytoja dermatologė.

Natūralesnės priemonės – geresni rezultatai

Estetinė dermatologija ir kosmetika žengia kuo didesnio natūralumo ir saugumo keliu. Naujos kartos estetiniuose preparatuose nebededama kenksmingų priemaišų, todėl iki minimumo sumažėja šalutinio poveikio rizika, o veiksmingumas yra ilgesnis.

„Atsižvelgdama į savo odos būklę, problemines vietas ir tikslą bei pasikonsultavusi su specialistu, o specialistui sudarius tinkamiausią gydymo planą, pateikus ir tolimesnės priežiūros rekomendacinį planą, kiekviena moteris turėtų individualiai rinkis jai labiausiai tinkančius sveikos odos komponentus ar jų derinius. Taip pat nepamiršti, kad ilgiau odos jaunystę padeda išsaugoti sveika mityba, buvimas gryname ore, fizinė veikla ir tinkamas miego ir darbo režimas“, – apibendrina dermatologė.