Tačiau, pasak Vilniuje esančios „PM studijos“ įkūrėjų, ilgalaikio makiažo meistrių Romos Žilionytės ir Lilijos Šmeliovos, kad rezultatu netektų nusivilti, reikia padaryti namų darbus.

Permanentinis, ilgalaikis kontūrinis, mikropigmentacija ar tatuažas?

Kadangi permanentinis makiažas dabar ypač populiarus, ima atrodyti, kad jo technikų – daugybė, rašoma pranešime spaudai. Kaip yra iš tikrųjų? „Ilgalaikis kontūrinis, mikropigmentacija, tatuažas – visa tai permanentinio makiažo sinonimai, kurie reiškia tą patį“, – teigia ilgalaikio makiažo meistrė Lilija Šmeliova.

Anot jos, tokia situacija susiklostė, nes neretai kai kurie žodžiai kelia asociacijas ir, pavyzdžiui, ne vienam žmogui tatuažas skamba panašiai kaip tatuiruotė, kai kurie net ima versti „tatuiruotė ant veido“. Nors tai netiesa ir kelia šypseną, bet tokia situacija susiformavo dėl informacijos stygiaus.

„Paprastai tariant, permanentinis makiažas – tai kosmetologinė procedūra, kurios metu į odą įvedamas pigmentas. Tuomet šis pigmentas, priklausomai nuo odos tipo, išsilaiko apie 1-2 metus ar net ilgiau. Dar vienas dalykas, kodėl toks makiažas tampa vis populiaresniu – jis nėra skausmingas, nes adatinio aparato pagalba pigmentas įvedamas tik į apatinį epidermio sluoksnį“, – patirtimi dalijasi ilgalaikio makiažo meistrė Roma Žilionytė.

Kokią techniką rinktis?

Renkantis techniką taip pat dažnai prasideda sumaištis. „Dabar ypač madinga sugalvoti vis naujus pavadinimus, kurie dažniausiai tebūna marketinginiai triukai.

Pagrindinės antakių permanentinės technikos yra šios:

Tušavimo. Tokiu būdu kuriami itin ryškūs antakiai, dar vadinami „pilno užpildymo“. Būtent ši technika buvo itin populiari prieš kelerius metus, kuomet buvo madingi nenatūraliai atrodantys antakiai.

Šešėliavimo technika yra skirstoma į kelias kategorijas. Bet jos esminis principas yra tai, kad iš tamsaus tono pamažu pereinama į šviesesnį, to paties atspalvio toną. Pasitelkus šį metodą antakiai atrodys natūraliai, o ir ryškesnių antakių gerbėjoms tai yra puikus sprendimas, nes jis nesukurs įrėminimo įspūdžio, kaip neretai įvyksta su tušavimu.

Šiuo metu populiari ir ombre technika, kuri labai panaši į šešėliavimą. Pagrindinis skirtumas – yra pasitelkiama ne viena spalva, daromas jų perėjimas. Taip pat neretai dar naudojama plaukelių technika. Tokiu atveju aparatu arba ranka kuriamas plaukelių augimo efektas.

Na, ir, žinoma, verta paminėti ir kombinavimo techniką – jos metu jungiami skirtingi permanentinio makiažo metodai, atsižvelgiant į klientės poreikius, odos būklę ir pan.

Svarbu išskirti, jog odos tipas net nulemia po kiek laiko procedūrą gali tekti kartoti. Preliminarus laikotarpis yra apie 1-1,5 metų. Tačiau sausos odos savininkė gali grįžti ir po 2 metų, o riebios, porėtos odos savininkė gali vėl ateiti ir po nepilnų metų ar pusantrų“, – apie tai, kaip skirtingai kuriami svajonių antakiai, pasakoja L. Šmeliova.

Specialistė priduria, kad tai tik dalis permanentinio makiažo galimybių. „Vokų zonoje galima pasidabinti ilgalaikėmis strėlytėmis, susikurti minkšto pieštuko linijos efektą, o lūpas pasidailinti akvarelės (skaidresni, švelnesni atspalviai), akvarelės be kontūro (ryškesnis variantas) ar lūpdažio (padengiama daugiau sluoksnių) technikomis.

Šiuo metu ypač populiarus akvarelės metodas, kuris padeda išgauti itin natūralius lūpų įvaizdžius. Tik neapsigaukite, pamačiusios 3D, 4D ar net 6D pavadinimus – tai bandymas tas pačias technikas pateikti kaip naujoves.“

Permanentinis makiažas

Kokybės ir kainos santykis

Deja, bet skambūs pavadinimai ir viliojančiai atrodančios akcijos gali suklaidinti. Pasak Romos Žilionytės, tai gali reikšti, kad specialistei trūksta klientų, o tai neretai įvyksta dėl nekokybiško darbo.

„Visgi nereikia būti kategoriškiems. Visų pirma, verta peržiūrėti meistrių darbų pavyzdžius ir įvertinti, ar jų stilius yra priimtinas. Pirmasis signalas, kad kokybe galite nusivilti, jei specialistė savo feisbuko paskyroje ar internetinėje svetainėje nėra patalpinusi sugijusių (antakių, lūpų) darbų nuotraukų.

Pabrėžiu – būtent sugijusių, o ne tik po procedūros. Nes iškart po procedūros dauguma atvejų atrodo gerai, tačiau tik po kurio laiko, atėjus pakoreguoti ar pasikonsultuoti, galima išvysti, ar darbas iš tiesų buvo atliktas kokybiškai.

Žinoma, visuomet yra išeitis ir norint sutaupyti – kartais darydamos nuolaidas, klientų ratą plečia pradedančiosios meistrės arba galima išbandyti save modelio vietoje. To nereikia bijoti, nes jei besimokančios meistrės, kurios yra nuosekliai mūsų prižiūrimos, ką nors padaro netiksliai, tai iškart pakoreguojame“, – kaip nepasiklysti tarp išaugusios pasiūlos, pataria ilgalaikio makiažo meistrė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)